SHJZ-500VA (kobber)
ShunHong
TW5002
| Tilgængelighed: | |
|---|---|
| Antal: | |
Produktfordel
Enterprise whatsapp-konto: +86- 13690698363
Konvergensen mellem teknologi og kvalitet: Vores transformatorinnovationsrejse
I verden af elektrisk udstyr er transformatoren ikke kun et simpelt konverteringsværktøj, men også resultatet af vores dybe forståelse af teknologisk innovation og markedsbehov. Vi ved, at kunderne har store forventninger til transformatorernes stabilitet og holdbarhed. Derfor er vi forpligtet til løbende at optimere vores produkter for at sikre, at enhver spændingskonvertering opfylder standarderne for effektivitet og stabilitet.
Præcis spændingstilpasning på tværs af grænser
Problemet med spændingstilpasning har altid været et stort problem ved grænseoverskridende brug af elektriske apparater. Vores transformere er designet til at løse dette problem og nemt konvertere 110V til 220V. Uanset om dine kinesiske apparater er i 110V spændingsområder såsom USA eller andre spændingsstandarder, kan vores transformere sikre normal drift af elektriske apparater og gøre din hverdag mere bekvem.
Streng materialevalg, effektivt og stabilt
I fremstillingsprocessen er vi meget strenge i valget af råvarer. Den enfasede ringformede indre kerne-fremstillingsproces sikrer ikke kun den høje effektivitet og stabilitet af spændingskonvertering, men reducerer også energitabet betydeligt og forbedrer den samlede konverteringseffektivitet. Vores ubønhørlige stræben efter høj kvalitet gør vores transformere enestående i holdbarhed og stabilitet.
Alsidig sikkerhed, problemfri brug
Sikkerhed er vores primære bekymring, når vi designer transformere. Vores transformere er udstyret med et robust jernhus og en ydre flammehæmmende plastfolie til de indvendige ledninger, hvilket giver stærk sikkerhed under brug. Tilføjelsen af temperaturkontrolbeskyttelsesanordning og kortslutningsbeskyttelsesanordning forhindrer effektivt sikkerhedsulykker, der kan være forårsaget af spændingsustabilitet eller overbelastning, og sikrer brugerens ro i sindet.
Fleksibel effekt til at opfylde forskellige behov
Med hensyn til effekt viser vores transformere deres fleksibilitet. I henhold til forskellige brugsbehov kan du justere belastningen af transformatoren, uanset om det er langtidskontinuerlig brug eller en kort tids høj belastningskrav, kan opfyldes. Denne fleksibilitet giver dig en mere fleksibel og bekvem oplevelse.
Tekniske parametre
| Produkt model | SHJZ-500VA (kobber) |
| Produktnavn | Rent kobber 500W Temperaturkontrol Beskyttelse Spændingsomformer 110V til 220V |
| Maksimal anvendelig effekt | 500W* |
| Nominel indgangsspænding | 110V~ |
| Nominel udgangsspænding | 220V~ |
| Nominel kapacitet | 400VA* |
| Nominel frekvens | 50/60 Hz |
| Driftscyklus | 30/60 min |
| størrelser | 16,5*12*7,5 cm |
| Størrelse (med pakke) | 26*16*13 cm |
| vægte | 2,8 kg |
| Vægt (med pakke) | 3,2 kg |
| Type | Tør-type |
| Sikkerhedsanordning-1 | Temperaturkontrol |
| Automatisk slukketemperatur | ≥80℃ |
| Netledning firkantet | 0,5 kvadrat |
| Maksimal passerende strøm | 4.2A |
| Materialer | Alu trådvikling |
| Kernemateriale | Ring transformer |
| certifikat |
Produktanvendelser
Produktets betjeningsvejledning
FAQ