SHJZ-500VA (χαλκός)
ShunHong
TW5003
| Διαθεσιμότητα: | |
|---|---|
| Ποσότητα: | |
Πλεονέκτημα προϊόντος
Εταιρικός λογαριασμός whatsapp: +86- 13690698363
Μετά από πάνω από δύο δεκαετίες δοκιμών στην αγορά, οι μετασχηματιστές ισχύος μας έχουν λάβει επαίνους από χρήστες για την αξιοσημείωτη διάρκεια ζωής και τη σταθερότητά τους. Αυτός ο μετασχηματιστής όχι μόνο υιοθετεί μια υψηλής ποιότητας μονοφασική διαδικασία κατασκευής σπειροειδούς εσωτερικού πυρήνα για να εγγυηθεί την αποτελεσματικότητα και τη σταθερότητα της μετατροπής τάσης, αλλά επίσης μειώνει σημαντικά την απώλεια ενέργειας κατά τη διαδικασία μετατροπής και ενισχύει τη συνολική απόδοση μετατροπής.
Για να φιλοξενήσει διαφορετικά περιβάλλοντα τάσης, κατασκευάσαμε ειδικά αυτόν τον μετασχηματιστή ως προσαρμογέα τάσης, επιτρέποντάς του να μετατρέπει γρήγορα και σταθερά την τάση 220V σε 100V, ικανοποιώντας τις απαιτήσεις των ηλεκτρικών συσκευών στην Ιαπωνία και άλλες περιοχές εντός των τομέων τάσης 220V για να διασφαλιστεί η ομαλή λειτουργία των ηλεκτρικών τομέων της εφαρμογής.
Όσον αφορά την ασφάλεια, αυτός ο μετατροπέας τάσης έχει σχεδιαστεί σχολαστικά. Το περίβλημα είναι κατασκευασμένο από ανθεκτικό σιδερένιο υλικό και όλα τα εσωτερικά καλώδια είναι περιτυλιγμένα σε πλαστικές εξωτερικές μεμβράνες επιβραδυντικά φλόγας, ενισχύοντας αποτελεσματικά την ασφάλεια χρήσης. Επιπλέον, είναι επίσης εξοπλισμένο με συσκευή προστασίας ελέγχου θερμοκρασίας, η οποία αποτρέπει επιμελώς πιθανά συμβάντα ασφαλείας που μπορεί να προκύψουν από αστάθεια τάσης ή υπερφόρτωση, διασφαλίζοντας την ηρεμία των χρηστών.
Με τη συνεχή καινοτομία στην τεχνολογία και τη συνεχή βελτιστοποίηση των βοηθητικών υλικών, η απόδοση μετατροπής τάσης και η σταθερότητα λειτουργίας αυτού του μετασχηματιστή ισχύος έχουν αναβαθμιστεί σημαντικά. Όχι μόνο προσφέρει στους χρήστες μια αξιόπιστη και ασφαλή εμπειρία ισχύος, αλλά αναδεικνύεται επίσης ως ηγέτης στην αγορά λόγω της υψηλής απόδοσης και ασφάλειας. Επιλέξτε τους μετασχηματιστές ισχύος μας και απολαύστε αποτελεσματικές, ασφαλείς και σταθερές υπηρεσίες μετατροπής ισχύος.
Τεχνικές Παράμετροι
| Μοντέλο προϊόντος | SHJZ-500VA (χαλκός) |
| Όνομα προϊόντος | Μετατροπέας τάσης προστασίας ελέγχου θερμοκρασίας χαλκού 500W 220V σε 100V |
| Μέγιστη εφαρμοστέα ισχύς | 500W* |
| Ονομαστική τάση εισόδου | 220V~ |
| Ονομαστική τάση εξόδου | 100V~ |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 400VA* |
| Ονομαστική συχνότητα | 50/60Hz |
| Κύκλος λειτουργίας | 30/60 λεπτά |
| μεγέθη | 16,5*12*7,5 εκ |
| Μέγεθος (με συσκευασία) | 26*16*13cm) |
| βάρη | 2,8 κιλά |
| Βάρος (με συσκευασία) | 3,2 κιλά |
| Τύπος | Ξηρού τύπου |
| Συσκευή ασφαλείας-1 | Έλεγχος θερμοκρασίας |
| Θερμοκρασία αυτόματης απενεργοποίησης | ≥80℃ |
| Τετράγωνο καλώδιο ρεύματος | 0,5 τετραγωνικά |
| Μέγιστο Ρεύμα Διέλευσης | 4.2Α |
| Υλικά | Περιέλιξη σύρματος αλουμινίου |
| Υλικό πυρήνα | Μετασχηματιστής δακτυλίου |
| πιστοποιητικό | CE, FCC κ.λπ. |
Χρήσεις προϊόντων
Οδηγός λειτουργίας προϊόντος
Πριν χρησιμοποιήσετε τον μετατροπέα τάσης για πρώτη φορά, θα πρέπει να πραγματοποιηθεί μια ολοκληρωμένη οπτική επιθεώρηση του εξοπλισμού για να διασφαλιστεί ότι το μηχάνημα δεν έχει φθορές και ότι όλα τα εξαρτήματα έχουν στερεωθεί με ασφάλεια. Κατά την εκκίνηση, θα πρέπει να ακούσετε προσεκτικά εάν υπάρχει μη φυσιολογικός ήχος ή να παρατηρήσετε κάποια μη φυσιολογική κατάσταση. Μόλις εντοπίσετε οποιαδήποτε μη φυσιολογική κατάσταση, θα πρέπει να σταματήσετε αμέσως και να πραγματοποιήσετε περαιτέρω έλεγχο.
Οδηγός χρήσης μετασχηματιστή ισχύος: απλά τέσσερα βήματα, εύκολο να απολαμβάνετε σταθερή ισχύ
Ο μετασχηματιστής ισχύος είναι ένας απαραίτητος βοηθητικός εξοπλισμός στη χρήση ηλεκτρικών συσκευών και η σωστή διαδικασία χρήσης είναι ζωτικής σημασίας για τη διασφάλιση της ασφάλειας των ηλεκτρικών συσκευών και την παράταση της διάρκειας ζωής των μετασχηματιστών. Ακολουθεί η τυποποιημένη διαδικασία χρήσης των μετασχηματιστών ισχύος για να σας βοηθήσει να απολαμβάνετε εύκολα σταθερή ισχύ.
Βήμα 1: Ελέγξτε την ακεραιότητα της εμφάνισης
Πριν χρησιμοποιήσετε τον μετασχηματιστή ισχύος, ελέγξτε πρώτα την εμφάνιση για να βεβαιωθείτε ότι δεν υπάρχει εμφανής ζημιά στον εξοπλισμό και ότι όλα τα εξαρτήματα έχουν στερεωθεί καλά. Αυτό το βήμα είναι η βάση για την πρόληψη αστοχιών και τη διασφάλιση σταθερής λειτουργίας του εξοπλισμού.
Βήμα 2: Συνδέστε το τροφοδοτικό
Συνδέστε το βύσμα εισόδου του μετασχηματιστή ισχύος σε μια πρίζα 220 V. Πριν συνδέσετε την πρίζα, βεβαιωθείτε ότι η τάση είναι σύμφωνη με την τάση εισόδου του μετασχηματιστή για να αποφύγετε τη ζημιά της συσκευής που προκαλείται από αναντιστοιχία τάσης.
Βήμα 3: Λειτουργία ενεργοποίησης
Κάντε κλικ στο κουμπί ενεργοποίησης του μηχανήματος για να ενεργοποιήσετε τον μετατροπέα τάσης. Σε αυτό το σημείο, ο μετασχηματιστής θα αρχίσει να λειτουργεί, έτοιμος να μετατρέψει την τάση των 220V σε 100V για χρήση από τη συσκευή σας.
Βήμα 4: Σύνδεση και χρήση συσκευών
Συνδέστε τη συσκευή που απαιτεί τάση 100 V στην έξοδο του μετατροπέα τάσης. Στη συνέχεια ενεργοποιήστε τη συσκευή και μπορεί να χρησιμοποιηθεί κανονικά. Κατά τη σύνδεση και τη χρήση, βεβαιωθείτε ότι η ισχύς της ηλεκτρικής συσκευής δεν υπερβαίνει την ονομαστική ισχύ του μετασχηματιστή για να εξασφαλίσετε ασφάλεια και σταθερότητα.
FAQ