N30002
ShunHong
N30002
| Διαθεσιμότητα: | |
|---|---|
| Ποσότητα: | |
Πλεονέκτημα προϊόντος

Επισκόπηση προϊόντος
Από την κυκλοφορία του το 2018, ο μετατροπέας ισχύος 3000W Shunhong έχει επιτύχει αξιοσημείωτη επιτυχία στην αγορά. Μετά από πέντε χρόνια αυστηρών δοκιμών στην αγορά και συνεχούς βελτιστοποίησης τεχνολογίας, αυτός ο μετατροπέας τάσης βαρέως τύπου
Βασικά χαρακτηριστικά με μια ματιά
| Προδιαγραφές | και όφελος |
|---|---|
| Σχεδίαση διπλής εξόδου | Διαθέτει θύρες εξόδου τόσο στην αριστερή όσο και στη δεξιά πλευρά, επιτρέποντάς σας να τροφοδοτείτε δύο συσκευές ταυτόχρονα (έως 2100W συνολικά). |
| Ισχύς βαρέως τύπου | Η στιβαρή χωρητικότητα 3000W αυξάνει απρόσκοπτα τα 110V σε 220V, ιδανική για συσκευές υψηλής ισχύος. |
| Premium Build | Κατασκευασμένο με μονοφασικό δακτυλιοειδές πυρήνα για πιο αθόρυβη λειτουργία, λιγότερες απώλειες ενέργειας και υψηλότερη απόδοση μετατροπής. |
| Πρώτα η ασφάλεια | Κατασκευασμένο από υλικά επιβραδυντικά φλόγας και εξοπλισμένο με προστασία υπερφόρτωσης, βραχυκυκλώματος και ελέγχου θερμοκρασίας. |
| Αποδεδειγμένο στην αγορά | Πάνω από 10.000 μονάδες πωλήθηκαν παγκοσμίως, επιδεικνύοντας εξαιρετική τεχνική ωριμότητα και αναγνώριση από τον χρήστη. |
Γιατί να επιλέξετε αυτόν τον μετασχηματιστή αναβάθμισης 3000W;
Σχεδιασμένος ειδικά για τη μετατροπή τάσης από 110V σε 220V, αυτός ο μετασχηματιστής διαθέτει έξυπνο σχεδιασμό διπλής εξόδου. Σας επιτρέπει να καλύψετε τις ανάγκες δύο συσκευών που χρησιμοποιούνται ταυτόχρονα. Για ασφαλή και κανονική λειτουργία, απλώς βεβαιωθείτε ότι η συνολική ισχύς και των δύο συσκευών διατηρείται κάτω από το 70% της μέγιστης χωρητικότητας του μετασχηματιστή (περίπου 2400 W).
Ο πυρήνας αυτού του μετατροπέα τάσης ισχύος κατασκευάζεται με μονοφασικό σπειροειδή πυρήνα. Αυτός ο προηγμένος σχεδιασμός εξασφαλίζει πιο σταθερή λειτουργία και υψηλότερο ποσοστό μετατροπής σε σύγκριση με τα παραδοσιακά μοντέλα. Οι υψηλής ποιότητας πρώτες ύλες ελαχιστοποιούν την απώλεια ενέργειας κατά τη μετατροπή τάσης, παρέχοντας μια πιο αξιόπιστη εμπειρία εξοικονομώντας ταυτόχρονα ενέργεια.
Ολοκληρωμένα Μέτρα Ασφάλειας και Ασφάλειας
Η ασφάλεια είναι η πρώτη μας προτεραιότητα. Το κέλυφος και το εσωτερικό καλώδιο τροφοδοσίας είναι κατασκευασμένα από υλικά ανώτερης φλόγας, ικανά να αντέχουν σε υψηλές θερμοκρασίες για να μειώσουν σημαντικά τους κινδύνους πυρκαγιάς. Πέρα από τον επιβραδυντικό της φλόγας σχεδιασμό, αυτός ο μετατροπέας τάσης είναι εξοπλισμένος με πολλαπλά συστήματα προστασίας:
Προστασία ελέγχου θερμοκρασίας: Αποτρέπει την υπερθέρμανση.
Προστασία υπερφόρτωσης: Προστατεύει από υπερβολική κατανάλωση ισχύος.
Προστασία βραχυκυκλώματος: Αποτρέπει τη ζημιά από ηλεκτρικές βλάβες.

Τεχνικές Παράμετροι
![]() |
|
| Μοντέλο προϊόντος | SHJY-3000VA |
| Όνομα προϊόντος | Μετατροπέας οικιακής ισχύος 3000W 110V σε 220V |
| Μέγιστη εφαρμοστέα ισχύς | 3000W* |
| Ονομαστική τάση εισόδου | 110V~ |
| Ονομαστική τάση εξόδου | 220V~ |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 1800VA* |
| Ονομαστική συχνότητα | 50/60Hz |
| Κύκλος λειτουργίας | 30/60 λεπτά |
| μεγέθη | 25*20,6*7,6 cm (9,8*8,1* 2,99 ίντσες) |
| Μέγεθος (με συσκευασία) | 32*30*15,5 cm (12,5*11,8*6,1 ίντσες) |
| βάρη | 7,8 κιλά (17,1 λίβρες) |
| Βάρος (με συσκευασία) | 8,2 κιλά (18,0 λίβρες) |
| Τύπος | Ξηρού τύπου |
| Συσκευή ασφαλείας-1 | Έλεγχος θερμοκρασίας |
| Τετράγωνο καλώδιο ρεύματος | 1,5 τετραγωνικό |
| Θερμοκρασία αυτόματης απενεργοποίησης | ≥80℃ |
| Μέγιστο Ρεύμα Διέλευσης | 16Α |
| Συσκευή ασφαλείας-2 | προστατευτικό βραχυκυκλώματος |
| Υλικά | Περιέλιξη σύρματος αλουμινίου |
| Υλικό πυρήνα | Μετασχηματιστής δακτυλίου |
| πιστοποιητικό | CE, FCC κ.λπ. |
Χρήσεις προϊόντων

Πού μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε; (Πολύπλευρες εφαρμογές)
Αυτός ο μετατροπέας τάσης 3000W έχει σχεδιαστεί για εφαρμογές υψηλής ισχύος σε διάφορα σενάρια:
Οικιακές συσκευές: Ιδανικές για χρήση ευρωπαϊκών ή ασιατικών συσκευών κουζίνας όπως κουζίνες ρυζιού, καφετιέρες και κατσαρόλες σε χώρες 110V. (Σημείωση: Εφεδρική χωρητικότητα ισχύος 30%, κατάλληλο για συσκευές κάτω των 1800W).
Εξοπλισμός γραφείου: Διασφαλίζει ότι οι εκτυπωτές, τα φωτοαντιγραφικά και οι σαρωτές από περιοχές 220V λειτουργούν αποτελεσματικά σε περιβάλλον γραφείου 110V.
Συσκευές Beauty & Salon: Μετατρέπει την τοπική τάση 110 V στα 220 V που απαιτούνται από ευρωπαϊκά μπικουτί μαλλιών υψηλής απόδοσης, ατμοποιητές προσώπου και εξοπλισμό ομορφιάς ραδιοσυχνοτήτων.
Ιατρική Υποστήριξη: Παρέχει σταθερή έξοδο 220 V για βασικές ιατρικές συσκευές όπως μανόμετρα και μηχανές οξυγόνου, εξασφαλίζοντας αξιόπιστη υποστήριξη υγειονομικής περίθαλψης.

Οδηγός λειτουργίας προϊόντος
Οδηγός γρήγορης λειτουργίας και ασφάλειας
| φάσης | Βασικές οδηγίες |
|---|---|
| Παρασκευή | 1. Διατηρήστε στεγνό: Μην το χρησιμοποιείτε σε υγρό περιβάλλον. το κέλυφος δεν είναι πλήρως αδιάβροχο. 2. Αερισμός: Εξασφαλίστε την κυκλοφορία του αέρα. μην φράζετε τις οπές ψύξης στα πλάγια. 3. Επιθεώρηση: Ελέγξτε για ζημιές πριν από την πρώτη χρήση. |
| Λειτουργία | 1. Συνδέστε το βύσμα εισόδου σε πρίζα τοίχου 110 V. 2. Ενεργοποιήστε το κλειδί του διακόπτη του μηχανήματος. 3. Συνδέστε τις ηλεκτρικές συσκευές σας 220V στις θύρες εξόδου. |
| ⚠️ Προειδοποιήσεις για την ασφάλεια | • Η επιφάνεια μπορεί να ζεσταθεί κατά τη λειτουργία. αποφύγετε τα εγκαύματα. • Μακριά από εύφλεκτα υλικά. • Σταματήστε αμέσως τη χρήση εάν εμφανιστεί μυρωδιά καμένου ή μη φυσιολογικός θόρυβος. |
| Συντήρηση | • Καθαρίζετε τακτικά τη σκόνη για να διατηρείτε την απόδοση ψύξης. • Φυλάσσεται σε ξηρό, σκιερό μέρος όταν δεν χρησιμοποιείται. |
Οδηγός Διασφάλισης Ποιότητας & Αγοράς
Διεθνείς Πιστοποιήσεις
Οι μετασχηματιστές μας έχουν περάσει αυστηρές διεθνείς πιστοποιήσεις, συμπεριλαμβανομένων των CE, ROHS και FCC. Αυτές οι πιστοποιήσεις εγγυώνται τη συμμόρφωση με τα υψηλότερα πρότυπα για την ηλεκτρική ασφάλεια, την προστασία του περιβάλλοντος και την ηλεκτρομαγνητική συμβατότητα.


FAQ
Πώς να επιλέξετε τον σωστό μετασχηματιστή step-up;
Προδιαγραφές συσκευής: Επαληθεύστε την ονομαστική τάση της συσκευής σας (πρέπει να είναι 220 V) και την ισχύ.
Περιθώριο ισχύος: Για συνεχή χρήση, διατηρήστε την ισχύ της συσκευής σας κάτω από το 70% της ονομαστικής ισχύος του μετασχηματιστή (μέγιστο 2100 W για αυτό το μοντέλο).
Ανάγκες χρήσης: Για βαριά ή συνεχή μακροχρόνια χρήση, εμπιστευτείτε την αποδεδειγμένη απόδοση της σειράς Shunhong 3000W.
Εξυπηρέτηση μετά την πώληση χωρίς ανησυχίες
Παρέχουμε ολοκληρωμένη υποστήριξη μετά την πώληση, συμπεριλαμβανομένων επαγγελματικών συμβουλών για προϊόντα, καθοδήγησης χρήστη και επισκευών βλαβών. Η αφοσιωμένη ομάδα εξυπηρέτησης πελατών μας είναι έτοιμη να σας βοηθήσει, με την υποστήριξη των αξιόπιστων υπηρεσιών εγγύησης.
Επικοινωνήστε μαζί μας για παραγγελίες και υποστήριξη:
Enterprise WhatsApp: +86- 13690698363
