SHJY-800VA
ស៊ុនហុង
N8004
| ភាពអាចរកបាន៖ | |
|---|---|
| បរិមាណ៖ | |
អត្ថប្រយោជន៍ផលិតផល
គណនី whatsapp សហគ្រាស៖ +86- 13690698363
ឧបករណ៍បំលែងវ៉ុល 800VA របស់យើងគឺជាឧបករណ៍ដែលមានប្រសិទ្ធភាព និងអាចទុកចិត្តបានសម្រាប់ស្ថានភាពដែលការផ្គត់ផ្គង់ថាមពល 100V ត្រូវការបំប្លែងទៅជាការផ្គត់ផ្គង់ថាមពល 220V។ វាមានសមត្ថភាពវាយតម្លៃ 800VA ដែលអាចបំពេញតម្រូវការរបស់ឧបករណ៍ប្រើប្រាស់ក្នុងផ្ទះភាគច្រើន។ មិនថានៅផ្ទះ ការិយាល័យ ឬនៅតាមផ្លូវទេ ឧបករណ៍បំប្លែងរបស់យើងផ្តល់ឱ្យអ្នកនូវសេវាកម្មបំប្លែងថាមពលដែលមានស្ថេរភាព និងអាចទុកចិត្តបាន។
ឧបករណ៍បំលែងប្រើស្នូលខាងក្នុង annular និងមានប្រសិទ្ធិភាពបម្លែងខ្ពស់ដែលអាចឈានដល់ជាង 80% ។
វាក៏មានមុខងារការពារជាច្រើន រួមទាំងការការពារលើសទម្ងន់ ការការពារកំដៅលើស និងការការពារសៀគ្វីខ្លី ដើម្បីរក្សាឧបករណ៍ និងផ្ទះរបស់អ្នកឱ្យមានសុវត្ថិភាព។
សំបក និងខ្សែភ្លើង សុទ្ធតែធ្វើពីផ្លាស្ទិក ធន់នឹងភ្លើង ទម្ងន់ស្រាល និងប្រើប្រាស់បានយូរ មិនងាយឆេះ ហើយឧបករណ៍អគ្គិសនីមានសុវត្ថិភាពជាងក្នុងការប្រើប្រាស់។
ការប្រើប្រាស់ឧបករណ៍បំប្លែងវ៉ុល 800VA របស់យើងគឺសាមញ្ញ។ គ្រាន់តែដោតឌុយបញ្ចូលទៅក្នុងព្រីភ្លើង 100V ដោតឌុយលទ្ធផលចូលទៅក្នុងព្រីភ្លើង 220V ហើយបន្ទាប់មកបើកកុងតាក់ថាមពល។ នៅពេលអ្នករួចរាល់ អ្នកគ្រាន់តែបិទកុងតាក់ថាមពល ហើយដកវាចេញ។
ប៉ារ៉ាម៉ែត្របច្ចេកទេស
| ម៉ូដែលផលិតផល | SHJY-800VA |
| ឈ្មោះផលិតផល | ឧបករណ៍បំលែងថាមពលគ្រួសារ 800W ពី 100V ទៅ 220V |
| ថាមពលដែលអាចអនុវត្តបានអតិបរមា | 800W* |
| វ៉ុលបញ្ចូលដែលបានវាយតម្លៃ | 100V ~ |
| វ៉ុលលទ្ធផលដែលបានវាយតម្លៃ | 220V ~ |
| សមត្ថភាពវាយតម្លៃ | 550VA* |
| ប្រេកង់វាយតម្លៃ | 50/60Hz |
| វដ្តប្រតិបត្តិការ | 30/60 នាទី។ |
| ទំហំ | 19 * 15 * 6.5 សង់ទីម៉ែត្រ (7.48 * 5.9 * 2.55 អ៊ីញ) |
| ទំហំ (ជាមួយកញ្ចប់) | 26 * 25 * 14 សង់ទីម៉ែត្រ (10.23 * 9.84 * 5.51 អ៊ីញ) |
| ទម្ងន់ | 3.4 គីឡូក្រាម (7.49 ផោន) |
| ទំងន់ (ជាមួយកញ្ចប់) | 3.1 គីឡូក្រាម (8.26 ផោន) |
| ប្រភេទ | ប្រភេទស្ងួត |
| ឧបករណ៍សុវត្ថិភាព-១ | ការត្រួតពិនិត្យសីតុណ្ហភាព |
| សីតុណ្ហភាពបិទភ្លើងដោយស្វ័យប្រវត្តិ | ≥80 ℃ |
| ខ្សែថាមពលការ៉េ | 0.5 ការ៉េ |
| ចរន្តឆ្លងកាត់អតិបរមា | 2.5A |
| ឧបករណ៍សុវត្ថិភាព -២ | ឧបករណ៍ការពារសៀគ្វីខ្លី |
| សម្ភារៈ | លួសអាលុយមីញ៉ូម |
| សម្ភារៈស្នូល | ឧបករណ៍បំលែងសៀគ្វី |
| វិញ្ញាបនបត្រ | CE, FCC ជាដើម។ |
ការប្រើប្រាស់ផលិតផល
ឧបករណ៍បំលែងតង់ស្យុង 800VA គឺស័ក្តិសមសម្រាប់ប្រើប្រាស់ក្នុងស្ថានភាពដូចខាងក្រោម ហើយអាចប្រើជាមួយប្រភេទឧបករណ៍ដូចខាងក្រោម៖
ការធ្វើដំណើរអន្តរជាតិ៖
នៅពេលដែលស្តង់ដារក្រឡាចត្រង្គនៃប្រទេស ឬតំបន់ដែលអ្នកកំពុងធ្វើដំណើរមិនត្រូវគ្នានឹងឧបករណ៍របស់អ្នក ឧបករណ៍បំលែងវ៉ុល 800VA អាចបំប្លែងវ៉ុលក្នុងស្រុកទៅជាវ៉ុលដែលឧបករណ៍របស់អ្នកត្រូវការ។ ស័ក្តិសមសម្រាប់ឆ្នាំងសាកទូរសព្ទ កុំព្យូទ័រ កុំព្យូទ័រយួរដៃ ឆនំងកាមេរ៉ា និងឧបករណ៍អេឡិចត្រូនិចតូចៗផ្សេងទៀត។
ការិយាល័យផ្ទះ៖
នៅពេលអ្នកទិញឧបករណ៍ ឬឧបករណ៍ដែលមានស្តង់ដារតង់ស្យុងដែលមិនស៊ីគ្នានឹងស្តង់ដារបណ្តាញអគ្គិសនីក្នុងតំបន់របស់អ្នក ឧបករណ៍បំលែងវ៉ុល 800VA អាចជួយអ្នកក្នុងការប្រើប្រាស់ឧបករណ៍ទាំងនោះ។ ស័ក្តិសមសម្រាប់ម៉ាស៊ីនព្រីន ម៉ាស៊ីនស្កេន ម៉ាស៊ីនបញ្ចាំង និងឧបករណ៍ការិយាល័យផ្សេងទៀត។
ការដើរទិញឥវ៉ាន់អគ្គិសនី៖
នៅពេលអ្នកទិញឧបករណ៍ ឬឧបករណ៍នៅបរទេស ឧបករណ៍បំប្លែងវ៉ុល 800VA អាចជួយអ្នកបំប្លែងវ៉ុលនៃឧបករណ៍ទាំងនេះទៅជាស្តង់ដារក្រឡាចត្រង្គនៅក្នុងទីតាំងរបស់អ្នក។ សាកសមសម្រាប់ទូរទស្សន៍ អូឌីយ៉ូ ឧបករណ៍ថាមពល និងឧបករណ៍ប្រើប្រាស់ក្នុងផ្ទះធំៗផ្សេងទៀត។
ឧបករណ៍បំលែងវ៉ុលនេះមានសមត្ថភាពវាយតម្លៃ 800VA ។ ការប្រើប្រាស់ជាបន្តបន្ទាប់លើសពី 30 នាទីត្រូវបានណែនាំសម្រាប់ឧបករណ៍អគ្គិសនីក្រោម 640W ។ សម្រាប់គ្រឿងប្រើប្រាស់ថាមពលខ្ពស់ វាត្រូវបានណែនាំឱ្យជ្រើសរើសឧបករណ៍បំប្លែងវ៉ុលដែលមានសមត្ថភាពខ្ពស់ជាង។
នៅពេលប្រើឧបករណ៍បំលែងវ៉ុល 800VA ត្រូវប្រាកដថាវាមិនលើសពីសមត្ថភាពដែលបានវាយតម្លៃរបស់វា។ វាត្រូវបានផ្ដល់អនុសាសន៍ឱ្យប្រើវានៅក្នុងថាមពលដែលបានណែនាំសម្រាប់រយៈពេលដ៏យូរមួយ។
ការណែនាំអំពីប្រតិបត្តិការផលិតផល
នៅពេលប្រើឧបករណ៍បំលែងវ៉ុលវ៉ុល 800VA ពី 100V ទៅ 220V សូមយកចិត្តទុកដាក់លើការប្រុងប្រយ័ត្នសុវត្ថិភាពខាងក្រោម៖
សូមប្រាកដថាវ៉ុលបញ្ចូលនិងឧបករណ៍បំប្លែងវ៉ុលបញ្ចូលដែលបានវាយតម្លៃគឺ 100V ។ នៅពេលដែលវ៉ុលក្នុងស្រុកមិនស្ថិតស្ថេរ វ៉ុលបញ្ចូលអតិបរមាគឺតិចជាង 120V ។ តង់ស្យុងខ្ពស់ពេកអាចបណ្តាលឱ្យឧបករណ៍បំប្លែងវ៉ុលមិនដំណើរការ។
កុំលើសពីសមត្ថភាពដែលបានវាយតម្លៃរបស់ប្លែង 800VA ។ វាត្រូវបានណែនាំថាថាមពលអតិបរិមាដែលប្រើជាបន្តលើសពី 30 នាទី មិនលើសពី 640W ប្រសិនបើរយៈពេលប្រើប្រាស់ខ្លីខ្លាំង វាអាចទ្រទ្រង់ការប្រើប្រាស់ឧបករណ៍ដែលមានថាមពលខ្ពស់ជាង។ លើសពីសមត្ថភាពដែលបានវាយតម្លៃអាចបណ្តាលឱ្យប្លែងផ្ទុកលើសទម្ងន់។ ប្រសិនបើឧបករណ៍បំលែងវ៉ុលត្រូវបានផ្ទុកលើសទម្ងន់ក្នុងរយៈពេលយូរ ឧបករណ៍ការពារកំដៅនឹងបើក ហើយប្លែងនឹងត្រូវបិទ។ ត្រូវការត្រជាក់ចុះ មុនពេលអ្នកអាចបន្តប្រើប្រាស់បាន។
កុំដាក់បំលែងបំលែងទៅជាសំណើម សីតុណ្ហភាពខ្ពស់ ឬនៅជិតប្រភពភ្លើង។ វាអាចធ្វើឱ្យខូចប្លែង ឬបណ្តាលឱ្យមានបញ្ហាសុវត្ថិភាព។
មុននឹងប្រើឧបករណ៍បំប្លែង សូមប្រាកដថាឧបករណ៍ និងខ្សែថាមពលមិនមានខ្សែខូច ឬប៉ះពាល់ឡើយ។ ប្រសិនបើអ្នករកឃើញការខូចខាត សូមឈប់ប្រើប្រាស់វា ហើយទាក់ទងសេវាកម្មក្រោយការលក់។
នៅពេលបញ្ចូល និងដកឌុយ សូមប្រាកដថាឧបករណ៍ និងប្លែងត្រូវបានបិទ ដើម្បីជៀសវាងការឆក់អគ្គិសនី ឬបញ្ហាសុវត្ថិភាពផ្សេងទៀត។
ដំណើរការប្រើប្រាស់របស់ប្លែងមានដូចខាងក្រោម៖
1, ដោតបញ្ចូលប្លែងទៅក្នុងរន្ធ 100V ហើយធានាថាវ៉ុលបញ្ចូល និងវ៉ុលបញ្ចូលដែលបានវាយតម្លៃរបស់ប្លែងគឺ 100V។
2. ភ្ជាប់ឌុយអគ្គិសនីដែលត្រូវការបំប្លែងវ៉ុលទៅច្រកចេញរបស់ប្លែង។
3. បើកកុងតាក់ថាមពលរបស់ប្លែង ហើយសូចនាករពណ៌ខៀវនៅផ្នែកខាងលើនៃម៉ាស៊ីននឹងភ្លឺ ដែលមានន័យថាវាចាប់ផ្តើមដំណើរការ។
4, នៅពេលដែលឧបករណ៍អគ្គិសនីត្រូវបានប្រើប្រាស់ សូមបិទកុងតាក់ថាមពលរបស់ប្លែង ហើយដកឌុយចេញជាការល្អបំផុត។
5, វ៉ុលទៅឧបករណ៍បំលែងជាឧបករណ៍ផ្ទេរវ៉ុលការប្រើប្រាស់ថាមពលគឺទាបណាស់។ ការប្រើប្រាស់ថាមពលពិតប្រាកដអាចព្រួយបារម្ភអំពីការប្រើប្រាស់ថាមពលអតិបរមារបស់ឧបករណ៍ដែលបានប្រើ។
សំណួរគេសួរញឹកញាប់
1. តើផលិតផលរបស់អ្នកមានវិញ្ញាបនបត្រអ្វីខ្លះ?
*ផលិតផលបំលែងវ៉ុលរបស់យើងបានទទួលវិញ្ញាបនបត្រអន្តរជាតិ និងក្នុងស្រុកមួយចំនួន រួមទាំងវិញ្ញាបនបត្រ CE វិញ្ញាបនបត្រ ROHS វិញ្ញាបនបត្រ FCC និងផ្សេងៗទៀត។ វិញ្ញាបនប័ត្រទាំងនេះធានាថាផលិតផលរបស់យើងបំពេញតាមស្តង់ដារអន្តរជាតិសម្រាប់សុវត្ថិភាពអគ្គិសនី ការការពារបរិស្ថាន និងភាពឆបគ្នានៃអេឡិចត្រូម៉ាញ៉េទិច។
2, តើឧបករណ៍បំលែងវ៉ុលនេះគាំទ្រផលិតផលអ្វីខ្លះ?
*ឧបករណ៍បំប្លែងវ៉ុលនេះគាំទ្រជាចម្បងនូវឧបករណ៍អគ្គិសនី 220V រួមទាំងប៉ុន្តែមិនកំណត់ចំពោះម៉ាស៊ីនបន្សុទ្ធខ្យល់ ចង្កៀងលើតុ ឧបករណ៍សម្អាតធ្មេញ ម៉ាស៊ីនបូមទឹកដោះ និងឧបករណ៍ប្រើប្រាស់ក្នុងផ្ទះផ្សេងទៀត។ លើសពីនេះ វាក៏ស័ក្តិសមសម្រាប់សម្ភារៈការិយាល័យមួយចំនួន ដូចជាម៉ាស៊ីនព្រីនតូច ម៉ាស៊ីនស្កេនជាដើម ព្រមទាំងហាងកែសម្ផស្ស និងផលិតផលវេជ្ជសាស្រ្ដ ដូចជា ដែកកេះនៅផ្ទះ ស្ទីមមុខផ្ទះ រង្វាស់សម្ពាធផ្ទះជាដើម
។
* យើងផ្តល់ជូននូវសេវាកម្មបន្ទាប់ពីការលក់ដ៏ទូលំទូលាយ រួមទាំងការប្រឹក្សាអំពីផលិតផល ការណែនាំអំពីការប្រើប្រាស់ ការជួសជុលកំហុសជាដើម។ ក្រុមសេវាកម្មអតិថិជនរបស់យើងនឹងត្រៀមខ្លួនជាស្រេចដើម្បីឆ្លើយសំណួររបស់អ្នក និងផ្តល់ការគាំទ្រផ្នែកបច្ចេកទេស។ លើសពីនេះទៀត យើងក៏ផ្តល់សេវាកម្មធានាសម្រាប់រយៈពេលជាក់លាក់មួយផងដែរ ដើម្បីធានាបាននូវបទពិសោធន៍របស់អ្នក។
4. តើខ្ញុំជ្រើសរើសម៉ាស៊ីនបំប្លែងត្រឹមត្រូវសម្រាប់ឧបករណ៍របស់ខ្ញុំដោយរបៀបណា?
*នៅពេលជ្រើសរើសម៉ាស៊ីនបំប្លែងត្រឹមត្រូវសម្រាប់ឧបករណ៍របស់អ្នក ជាដំបូងអ្នកត្រូវពិចារណាពីវ៉ុលដែលបានវាយតម្លៃ និងថាមពលរបស់ឧបករណ៍របស់អ្នក។ ត្រូវប្រាកដថាវ៉ុលលទ្ធផល និងថាមពលរបស់ប្លែងដែលបានជ្រើសរើសត្រូវគ្នានឹងឧបករណ៍របស់អ្នក។ ទីពីរ ពិចារណាពីប្រេកង់ និងរយៈពេលនៃការប្រើប្រាស់ឧបករណ៍ ដើម្បីធានាថាឧបករណ៍បំប្លែងដែលបានជ្រើសរើសអាចផ្តល់នូវទិន្នផលថាមពលមានស្ថេរភាព។ ជាចុងក្រោយ សូមពិចារណាម៉ាកយីហោ គុណភាព និងតម្លៃនៃប្លែង និងកត្តាផ្សេងៗទៀត ដើម្បីធានាថាអ្នកទិញផលិតផលដែលមានសុវត្ថិភាព និងអាចទុកចិត្តបាន។
5. តើខ្ញុំត្រូវធ្វើអ្វីមុននឹងជ្រើសរើសម៉ាស៊ីនបំប្លែង?
* មុននឹងជ្រើសរើស Transformer អ្នកត្រូវដឹងពីវ៉ុល និងថាមពលរបស់ឧបករណ៍របស់អ្នក ដើម្បីទិញ Transformer ត្រឹមត្រូវ។ លើសពីនេះទៀតអ្នកក៏ត្រូវយល់ពីវ៉ុលផ្គត់ផ្គង់ថាមពលនៅក្នុងតំបន់របស់អ្នកផងដែរដើម្បីធានាថា transformer ដែលបានជ្រើសរើសអាចដំណើរការបានត្រឹមត្រូវ។ សូមពិចារណាផងដែរអំពីបរិយាកាស និងប្រេកង់ដែលឧបករណ៍នឹងត្រូវប្រើ ដូច្នេះអ្នកអាចជ្រើសរើសប្រភេទ និងម៉ាកម៉ាស៊ីនបំលែងឱ្យបានត្រឹមត្រូវ។ ជាចុងក្រោយ ទទួលបានព័ត៌មានអំពីម៉ាក និងតម្លៃរបស់ប្លែងដែលមាននៅលើទីផ្សារដើម្បីធ្វើការសម្រេចចិត្តទិញត្រឹមត្រូវ។