SHJY-800VA
ShunHong
N8004
| ရရှိနိုင်မှု- | |
|---|---|
| အရေအတွက်- | |
ထုတ်ကုန်အားသာချက်
လုပ်ငန်း whatsapp အကောင့်- +86- 13690698363
ကျွန်ုပ်တို့၏ 800VA ဗို့အား converter သည် 100V ပါဝါထောက်ပံ့မှုကို 220V ပါဝါထောက်ပံ့မှုအဖြစ်သို့ ပြောင်းလဲရန်လိုအပ်သည့် အခြေအနေများအတွက် ထိရောက်ပြီး ယုံကြည်စိတ်ချရသောကိရိယာတစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းတွင် အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော 800VA စွမ်းရည်ရှိပြီး အိမ်သုံးပစ္စည်းအများစု၏ လိုအပ်ချက်များကို ဖြည့်ဆည်းပေးနိုင်သည်။ အိမ်၌ဖြစ်စေ၊ ရုံး၌ဖြစ်စေ လမ်းပေါ်တွင်ဖြစ်စေ ကျွန်ုပ်တို့၏ converters များသည် သင့်အား တည်ငြိမ်ပြီး ယုံကြည်စိတ်ချရသော ပါဝါကူးပြောင်းခြင်းဝန်ဆောင်မှုကိုပေးပါသည်။
converter သည် annular အတွင်း core ကိုလက်ခံပြီး 80% ကျော်ရောက်ရှိနိုင်သည့်မြင့်မားသောပြောင်းလဲခြင်းထိရောက်မှုရှိသည်။
သင့်စက်ပစ္စည်းနှင့် အိမ်ဘေးကင်းစေရန်အတွက် ဝန်ပိုခြင်းကာကွယ်ခြင်း၊ အပူလွန်ကဲခြင်း နှင့် လျှပ်စစ်ပတ်လမ်းတိုခြင်း ကာကွယ်ရေး အပါအဝင် အကာအကွယ်များစွာ ပါဝင်ပါသည်။
ဘူးခွံနှင့် ပါဝါကြိုးအားလုံးသည် မီးမလောင်နိုင်သော ပလပ်စတစ်ဖြင့် ပြုလုပ်ထားသောကြောင့် ပေါ့ပါးပြီး တာရှည်ခံကာ မီးလောင်လွယ်ခြင်း မရှိသည့်အပြင် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို အသုံးပြုရာတွင် ပိုမိုဘေးကင်းပါသည်။
ကျွန်ုပ်တို့၏ 800VA ဗို့အားပြောင်းစက်များကို အသုံးပြုခြင်းသည် ရိုးရှင်းပါသည်။ အဝင်ပလပ်ကို 100V ပါဝါပလပ်တွင် ပလပ်ထိုးပါ၊ အထွက်ပလပ်ကို 220V လျှပ်စစ်ပလပ်တွင် ပလပ်ထိုးပါ၊ ထို့နောက် ပါဝါခလုတ်ကို ဖွင့်ပါ။ ပြီးသွားရင်တော့ ပါဝါခလုတ်ကိုပိတ်ပြီး ပလပ်ဖြုတ်လိုက်ပါ။
နည်းပညာဆိုင်ရာ ကန့်သတ်ချက်များ
| ထုတ်ကုန်မော်ဒယ် | SHJY-800VA |
| ထုတ်ကုန်အမည် | 800W အိမ်သုံးပါဝါ converter 100V မှ 220V |
| အများဆုံး အသုံးပြုနိုင်သော ပါဝါ | 800W* |
| Input Voltage အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 100V~ |
| အထွက်ဗို့အား အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 220V~ |
| စွမ်းရည်အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 550VA* |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ကြိမ်နှုန်း | 50/60Hz |
| လည်ပတ်မှုသံသရာ | ၃၀/၆၀ မိနစ် |
| အရွယ်အစားများ | 19*15*6.5cm (7.48*5.9*2.55လက်မ) |
| အရွယ်အစား (အထုပ်နှင့်အတူ) | 26*25*14cm (10.23*9.84*5.51လက်မ) |
| အလေး | 3.4 ကီလိုဂရမ် (7.49 ပေါင်) |
| အလေးချိန် (အထုပ်နှင့်အတူ) | 3.1 ကီလိုဂရမ် (8.26 ပေါင်) |
| ရိုက်ပါ။ | အခြောက်အမျိုးအစား |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ-၁ | အပူချိန်ထိန်း |
| အလိုအလျောက်ပါဝါပိတ်အပူချိန် | ≥80 ℃ |
| ပါဝါကြိုးစတုရန်း | 0.5 စတုရန်းမိုင် |
| အများဆုံး Passing Current | 2.5A |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ-၂ | ဝါယာရှော့ဆားကစ်အကာအကွယ် |
| ပစ္စည်းများ | အလူမီနီယံဝါယာကြိုးအကွေ့အကောက် |
| အမာခံပစ္စည်း | ထရန်စဖော်မာကွင်း |
| လက်မှတ် | CE၊ FCC စသည်တို့ |
ထုတ်ကုန်အသုံးပြုမှုများ
800VA ဗို့အားပြောင်းစက်သည် အောက်ပါအခြေအနေများတွင် အသုံးပြုရန် သင့်လျော်ပြီး အောက်ဖော်ပြပါ စက်ပစ္စည်းအမျိုးအစားများနှင့် အသုံးပြုနိုင်ပါသည်-
နိုင်ငံတကာ ခရီးသွား-
သင်သွားရောက်မည့် နိုင်ငံ သို့မဟုတ် ဒေသ၏ ဂရစ်စံနှုန်းသည် သင့်စက်ပစ္စည်းနှင့် မကိုက်ညီသောအခါ၊ 800VA ဗို့အားပြောင်းစက်သည် သင့်စက်ပစ္စည်းအတွက် လိုအပ်သော ဗို့အားသို့ နယ်မြေခံဗို့အားသို့ ပြောင်းလဲနိုင်သည်။ မိုဘိုင်းဖုန်းအားသွင်းကိရိယာများ၊ လက်ပ်တော့ကွန်ပျူတာများ၊ ကင်မရာအားသွင်းကိရိယာများနှင့် အခြားသေးငယ်သော အီလက်ထရွန်နစ်စက်ပစ္စည်းများအတွက် သင့်လျော်သည်။
ပင်မရုံး-
သင့်ဒေသတွင်း လျှပ်စစ်ဓာတ်အားစံနှုန်းနှင့် မကိုက်ညီသော ဗို့အားစံဖြင့် စက်ပစ္စည်း သို့မဟုတ် စက်ပစ္စည်းများကို ဝယ်ယူသည့်အခါ၊ 800VA ဗို့အားပြောင်းစက်များသည် ထိုစက်ပစ္စည်းများကို အသုံးပြုရန် ကူညီပေးနိုင်ပါသည်။ ပရင်တာများ၊ စကင်နာများ၊ ပရိုဂျက်တာများနှင့် အခြားရုံးသုံးပစ္စည်းများအတွက် သင့်လျော်သည်။
လျှပ်စစ်ပစ္စည်းစျေးဝယ်ခြင်း-
နိုင်ငံရပ်ခြားတွင် စက်ပစ္စည်း သို့မဟုတ် စက်ကိရိယာများကို ဝယ်ယူသည့်အခါ၊ 800VA ဗို့အားပြောင်းစက်များသည် အဆိုပါကိရိယာများ၏ ဗို့အားကို သင့်တည်နေရာရှိ ဂရစ်စံအဖြစ်သို့ ပြောင်းလဲရာတွင် ကူညီပေးနိုင်ပါသည်။ တီဗီ၊ အသံ၊ ပါဝါကိရိယာများနှင့် အခြားကြီးမားသော အိမ်သုံးပစ္စည်းများအတွက် သင့်လျော်သည်။
ဤဗို့အား converter တွင် အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော စွမ်းရည်မှာ 800VA ရှိသည်။ 640W အောက် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများအတွက် မိနစ် 30 ထက်ပို၍ ဆက်တိုက်အသုံးပြုရန် အကြံပြုထားသည်။ ပါဝါမြင့်မားသော စက်ပစ္စည်းများအတွက်၊ ပိုမိုမြင့်မားသော စွမ်းရည်ဗို့အားပြောင်းစက်ကို ရွေးချယ်ရန် အကြံပြုအပ်ပါသည်။
800VA ဗို့အားပြောင်းစက်ကို အသုံးပြုသောအခါ၊ ၎င်းသည် သတ်မှတ်ထားသော စွမ်းရည်ထက် မကျော်လွန်ကြောင်း သေချာပါစေ။ အကြံပြုထားသည့် ပါဝါအတွင်း အချိန်အကြာကြီး အသုံးပြုရန် အကြံပြုထားသည်။
ထုတ်ကုန်လည်ပတ်မှုလမ်းညွှန်
800VA ဗို့အားဗို့အား converter 100V မှ 220V ကိုအသုံးပြုသောအခါ၊ ကျေးဇူးပြု၍ အောက်ပါ ဘေးကင်းရေး ကြိုတင်ကာကွယ်မှုများကို အာရုံစိုက်ပါ။
input voltage နှင့် voltage converter အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော input သည် 100V ဖြစ်ကြောင်း သေချာပါစေ။ စက်တွင်းဗို့အား မတည်မငြိမ်ဖြစ်သောအခါ၊ အများဆုံး input voltage သည် 120V ထက်နည်းသည်။ ဗို့အားမြင့်လွန်းပါက ဗို့အားပြောင်းစက်ကို စတင်ရန် ပျက်ကွက်စေနိုင်သည်။
Transformer 800VA ၏ သတ်မှတ်ထားသော စွမ်းရည်ထက် မကျော်လွန်ပါစေနှင့်။ မိနစ် 30 ထက်ပို၍ စဉ်ဆက်မပြတ်အသုံးပြုသည့် အမြင့်ဆုံးပါဝါသည် 640W ထက်မပိုပါ၊ အသုံးပြုချိန်သည် အလွန်တိုတောင်းပါက၊ ၎င်းသည် ပိုမိုမြင့်မားသောပါဝါသုံးပစ္စည်းများကို အသုံးပြုမှုကို ပံ့ပိုးပေးနိုင်ကြောင်း အကြံပြုအပ်ပါသည်။ သတ်မှတ်ထားသော စွမ်းရည်ထက် ကျော်လွန်ပါက ထရန်စဖော်မာအား ဝန်ပိုစေနိုင်သည်။ ဗို့အားပြောင်းစက်သည် အချိန်အကြာကြီး ဝန်ပိုနေပါက၊ အပူလွန်ကဲမှု ကာကွယ်ရေးကိရိယာကို ဖွင့်ထားမည်ဖြစ်ပြီး ထရန်စဖော်မာကို ပိတ်သွားမည်ဖြစ်သည်။ ဆက်လက်အသုံးမပြုမီ စိတ်အေးရန် လိုအပ်ပါသည်။
ထရန်စဖော်မာအား စိုထိုင်းဆ၊ မြင့်မားသော အပူချိန် သို့မဟုတ် မီးအရင်းအမြစ်အနီးတွင် မထားပါနှင့်။ ၎င်းသည် ထရန်စဖော်မာကို ပျက်စီးစေခြင်း သို့မဟုတ် ဘေးကင်းရေး ပြဿနာများကို ဖြစ်စေနိုင်သည်။
ထရန်စဖော်မာကို အသုံးမပြုမီ၊ စက်ကိရိယာနှင့် ဓာတ်အားလိုင်းများတွင် ပျက်စီးနေသော သို့မဟုတ် ထိတွေ့နေသော ဝါယာကြိုးများ မရှိကြောင်း သေချာပါစေ။ ပျက်စီးမှုတွေ့ရှိပါက ၎င်းကိုအသုံးမပြုတော့ဘဲ အရောင်းအပြီးဝန်ဆောင်မှုကို ဆက်သွယ်ပါ။
ပလပ်ကို ထည့်သွင်းခြင်းနှင့် ဖယ်ရှားသည့်အခါ လျှပ်စစ်ရှော့ခ်ဖြစ်ခြင်း သို့မဟုတ် အခြားဘေးကင်းရေးပြဿနာများကို ရှောင်ရှားရန် စက်ပစ္စည်းနှင့် ထရန်စဖော်မာကို ပိတ်ထားကြောင်း သေချာပါစေ။
ထရန်စဖော်မာအသုံးပြုမှု လုပ်ငန်းစဉ်မှာ အောက်ပါအတိုင်းဖြစ်သည်-
1၊ ပါဝါထောက်ပံ့ရေး 100V socket သို့ ထရန်စဖော်မာအဝင် ပလပ်ကို ထည့်ပြီး transformer ၏ input voltage နှင့် rated input voltage သည် 100V ဖြစ်ကြောင်း သေချာပါစေ။
2. ဗို့အားကို ထရန်စဖော်မာ၏ အထွက်ပေါက်သို့ ဗို့အားပြောင်းရန် လိုအပ်သော လျှပ်စစ်ပလပ်ကို ချိတ်ဆက်ပါ။
3. ထရန်စဖော်မာ၏ ပါဝါခလုတ်ကိုဖွင့်ပါ၊ ထို့နောက် စက်၏ထိပ်ရှိ အပြာရောင်ညွှန်ပြချက်သည် လင်းလာမည်ဖြစ်ပြီး ဆိုလိုသည်မှာ ၎င်းသည် အလုပ်စပြုနေပြီဖြစ်သည်။
4၊ လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကိုအသုံးပြုသောအခါ၊ transformer ၏ပါဝါခလုတ်ကိုပိတ်ပါ၊ ပလပ်ကိုဆွဲထုတ်ခြင်းသည်အကောင်းဆုံးဖြစ်သည်။
5, ဗို့အားမှ converter ကိုဗို့အားလွှဲပြောင်းကိရိယာအဖြစ်, ပါဝါစားသုံးမှုအလွန်နိမ့်သည်။ အမှန်တကယ် ပါဝါသုံးစွဲမှုသည် အသုံးပြုထားသော စက်၏ ပါဝါသုံးစွဲမှု အများဆုံးနှင့် ပတ်သက်၍ ပူပန်နိုင်သည်။
အမြဲမေးလေ့ရှိသောမေးခွန်းများ
1၊ သင့်ထုတ်ကုန်များတွင် မည်သည့်လက်မှတ်များ ရှိသနည်း။
*ကျွန်ုပ်တို့၏ဗို့အားပြောင်းစက်ထုတ်ကုန်များသည် CE အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်၊ ROHS အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်၊ FCC လက်မှတ်စသည်ဖြင့် အကန့်အသတ်မရှိအပါအဝင် နိုင်ငံတကာနှင့်ပြည်တွင်းလက်မှတ်များစွာကို ရရှိထားပါသည်။ ဤအသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်များသည် ကျွန်ုပ်တို့၏ထုတ်ကုန်များသည် လျှပ်စစ်အန္တရာယ်ကင်းရှင်းမှု၊ ပတ်ဝန်းကျင်ကာကွယ်ရေးနှင့် လျှပ်စစ်သံလိုက်လိုက်ဖက်မှုတို့အတွက် နိုင်ငံတကာစံနှုန်းများနှင့် ကိုက်ညီကြောင်း သေချာစေပါသည်။
2၊ ဤဗို့အားပြောင်းစက်သည် မည်သည့်ထုတ်ကုန်များကို ပံ့ပိုးပေးသနည်း။
* ဤဗို့အားပြောင်းစက်သည် အဓိကအားဖြင့် လေသန့်စင်စက်၊ စားပွဲတင်မီးအိမ်၊ သွားသန့်ရှင်းရေး၊ ရင်သားစုပ်စက်များနှင့် အခြားအိမ်သုံးပစ္စည်းများအပါအဝင် 220V လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို အဓိကပံ့ပိုးပေးပါသည်။ ထို့အပြင်၊ ၎င်းသည် အသေးစားပရင်တာများ၊ စကင်နာများ၊ စသည်တို့အပြင် အလှပြင်ဆိုင်နှင့် အိမ်သုံးရေနွေးငွေ့များ၊ အိမ်သုံးမျက်နှာကျက်ရေနွေးငွေ့များ၊ အိမ်ပေါင်ချိန်တိုင်းကိရိယာ အစရှိသည့် အလှပြင်ဆိုင်များအတွက်လည်း သင့်လျော်ပါသည်
။
* ကျွန်ုပ်တို့သည် ထုတ်ကုန်ဆိုင်ရာ တိုင်ပင်ဆွေးနွေးမှု၊ အသုံးပြုမှုလမ်းညွှန်မှု၊ အမှားပြင်ဆင်မှု အစရှိသည်တို့အပါအဝင် ပြီးပြည့်စုံသော အရောင်းအပြီးဝန်ဆောင်မှုကို ပေးဆောင်ပါသည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ ဖောက်သည်ဝန်ဆောင်မှုအဖွဲ့သည် သင့်မေးခွန်းများကို ဖြေကြားရန်နှင့် နည်းပညာဆိုင်ရာ ပံ့ပိုးကူညီမှုပေးရန် အသင့်ရှိနေပါသည်။ ထို့အပြင်၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် သင့်အတွေ့အကြုံကိုသေချာစေရန်အတွက် အချိန်အတိုင်းအတာတစ်ခုအထိ အာမခံဝန်ဆောင်မှုပေးပါသည်။
4၊ ကျွန်ုပ်၏စက်ပစ္စည်းအတွက် မှန်ကန်သော transformer ကို မည်သို့ရွေးချယ်ရမည်နည်း။
* သင့်စက်ပစ္စည်းအတွက် မှန်ကန်သော transformer ကိုရွေးချယ်သောအခါ၊ သင့်စက်၏အဆင့်သတ်မှတ်ထားသောဗို့အားနှင့် ပါဝါကို ဦးစွာစဉ်းစားရန် လိုအပ်ပါသည်။ ရွေးချယ်ထားသော ထရန်စဖော်မာ၏ အထွက်ဗို့အားနှင့် ပါဝါသည် သင့်စက်ပစ္စည်းနှင့် ကိုက်ညီကြောင်း သေချာပါစေ။ ဒုတိယအနေဖြင့်၊ ရွေးချယ်ထားသော ထရန်စဖော်မာသည် တည်ငြိမ်သောပါဝါထွက်ရှိမှုကို ပေးနိုင်ကြောင်းသေချာစေရန် စက်၏အသုံးပြုမှုအကြိမ်ရေနှင့် ကြာချိန်ကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားပါ။ နောက်ဆုံးအနေဖြင့်၊ သင်သည် ဘေးကင်းပြီး ယုံကြည်စိတ်ချရသော ကုန်ပစ္စည်းကို ဝယ်ယူကြောင်း သေချာစေရန် ထရန်စဖော်မာ၏ အမှတ်တံဆိပ်၊ အရည်အသွေးနှင့် ဈေးနှုန်းနှင့် အခြားအချက်များကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားပါ။
5၊ Transformer မရွေးချယ်ခင် ဘာတွေလုပ်ရမလဲ။
* ထရန်စဖော်မာကို မရွေးချယ်မီ မှန်ကန်သော ထရန်စဖော်မာကို ဝယ်ယူရန်အတွက် သင့်စက်ပစ္စည်းများ၏ အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ဗို့အားနှင့် ပါဝါကို သိရှိရန် လိုအပ်ပါသည်။ ထို့အပြင်၊ ရွေးချယ်ထားသော transformer ကောင်းစွာအလုပ်လုပ်နိုင်စေရန်အတွက် သင့်ဧရိယာရှိ power supply voltage ကို နားလည်ရန် လိုအပ်ပါသည်။ ထို့အပြင်၊ မှန်ကန်သော transformer အမျိုးအစားနှင့် အမှတ်တံဆိပ်ကို ရွေးချယ်နိုင်စေရန် စက်ပစ္စည်းကို အသုံးပြုမည့် ပတ်ဝန်းကျင်နှင့် ကြိမ်နှုန်းကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားပါ။ နောက်ဆုံးတွင်၊ မှန်ကန်သောဝယ်ယူမှုဆုံးဖြတ်ချက်ချရန်အတွက် စျေးကွက်တွင်ရရှိနိုင်သော ထရန်စဖော်မာများ၏ အမှတ်တံဆိပ်များနှင့် ဈေးနှုန်းများအကြောင်း အချက်အလက်ရယူပါ။