SH-DB-3000VA (cupru)
ShunHong
TG30002
| Disponibilitate: | |
|---|---|
| Cantitate: | |
Avantaj de produs
Cont WhatsApp Enterprise: +86- 13690698363
De la lansare, convertizorul de putere de 3000w de calitate industrială s-a impus rapid pe piață pentru performanța și stabilitatea superioară și a fost foarte recunoscut de piață. Cinci ani de aplicare pe piață și inovații tehnologice nu numai că i-au verificat maturitatea tehnică, ci și-au demonstrat și fiabilitatea excelentă în diferite scenarii de utilizare.
Creșterea semnificativă a vânzărilor și vânzarea a peste 10.000 de unități este o dovadă puternică a popularității acestui produs pe piață. Progresele tehnologice ne-au determinat să optimizăm cu atenție materialele și designul accesoriilor, îmbunătățind în continuare performanța și fiabilitatea produselor și asigurând stabilitatea utilizatorilor în timpul utilizării.
Designul inovator al acestui convertor de tensiune de amplificare include două ieșiri de 220 V care permit a două dispozitive electrice să funcționeze simultan, sporind foarte mult utilitatea și confortul produsului. În cazul a nu mai mult de 90% din puterea maximă de transport a transformatorului, acesta poate asigura funcționarea normală a două echipamente electrice, satisfacând nevoile de alimentare cu mai multe dispozitive în mediile moderne de acasă și de birou.
În proiectare, folosim un miez interior inelar monofazat eficient, care nu numai că asigură stabilitatea funcționării transformatorului, ci și îmbunătățește eficiența conversiei energiei și reduce pierderea de energie. Selecția de materii prime de înaltă calitate asigură durabilitatea și stabilitatea pe termen lung a transformatorului, oferind utilizatorilor o experiență mai fiabilă.
Siguranța este un aspect primordial în designul nostru. Carcasa convertizorului de tensiune și cablul de alimentare intern sunt realizate din material ignifug, reducând eficient riscul de incendiu. În plus, suntem dotați și cu mai multe măsuri de siguranță, cum ar fi protecția pentru controlul temperaturii, protecția la suprasarcină și protecția la scurtcircuit pentru a asigura siguranța în timpul utilizării și a preveni accidentele de siguranță care pot fi cauzate de instabilitatea tensiunii sau suprasarcină.
Parametrii tehnici
| Model de produs | SH-DB-3000VA (cupru) |
| Numele produsului | Convertor 3000W 110V la 220V |
| Putere maxima aplicabila | 3000W* |
| Tensiune nominală de intrare | 110V~ |
| Tensiunea nominală de ieșire | 220V~ |
| Capacitate nominală | 2500VA* |
| Frecvența nominală | 50/60Hz |
| Ciclu de operare | 30/60 min |
| dimensiuni | 27*19.A2*17cm |
| Dimensiune (cu pachet) | 35*26*25cm |
| greutăți | 15,8 kg |
| Greutate (cu pachet) | 16,6 kg |
| Tip | Tip uscat |
| Dispozitiv de siguranță | Comutator de aer |
| Cordon de alimentare pătrat | 2 pătrate |
| Curent de trecere maxim | 32A |
| Materiale | înfăşurare de sârmă de cupru |
| Material de bază | Transformator inel |
| certificat | CE, FCC etc. |
Utilizări ale produsului
Ghid de utilizare a produsului
Urmând aceste precauții și proceduri, utilizatorii pot asigura utilizarea în siguranță a convertoarelor de tensiune, pot proteja echipamentele electrice, pot preveni defecțiunile și pot proteja siguranța personală. Datorită performanței și siguranței sale ridicate, acest convertor de tensiune de 3000 W oferă utilizatorilor soluția ideală de conversie a tensiunii.
Ghid de funcționare a transformatorului:
1, înainte de a utiliza transformatorul, efectuați mai întâi inspecția aspectului pentru a vă asigura că echipamentul nu este deteriorat și că toate accesoriile sunt bine instalate la locul lor;
2. Conectați mufa de intrare a transformatorului la priza de 110V;
3. Apăsați butonul de alimentare al transformatorului pentru a-i furniza energie;
4, echipamentul electric care necesită o tensiune de 220 V este conectat la portul de ieșire al transformatorului, iar echipamentul electric poate fi utilizat în mod normal.
FAQ