SH-DB-2000VA (cupru)
ShunHong
TG20002
| Disponibilitate: | |
|---|---|
| Cantitate: | |
Avantaj de produs
Cont WhatsApp Enterprise: +86- 13690698363
De la introducerea sa, acest convertor de putere din cupru pur de 2000 W de calitate industrială a câștigat rapid recunoaștere pe piață pentru performanța și stabilitatea superioară. Cinci ani de aplicare pe piață și inovații tehnologice nu numai că i-au verificat maturitatea tehnică, dar și-au dovedit fiabilitatea într-o varietate de scenarii de utilizare.
Odată cu creșterea recunoașterii pieței și creșterea semnificativă a vânzărilor, volumul vânzărilor de peste 10.000 de unități demonstrează pe deplin popularitatea acestui produs. Progresul continuu al tehnologiei ne-a determinat să realizăm o optimizare detaliată a materialelor accesorii și a designului, îmbunătățind în continuare performanța și fiabilitatea produsului, asigurând stabilitatea și eficiența utilizatorului în procesul de utilizare.
Convertorul de tensiune de amplificare este echipat inovator cu două prize de ieșire de 220 V, permițând conectarea simultană a două dispozitive electrice, sporind foarte mult caracterul practic și comoditatea produsului. În cazul a nu mai mult de 90% din puterea maximă de transport a transformatorului, acesta poate asigura funcționarea normală a două echipamente electrice, satisfacând nevoile de alimentare cu mai multe dispozitive în mediile moderne de acasă și de birou.
În proiectare, folosim un miez inelar monofazat, care nu numai că asigură stabilitatea funcționării transformatorului, ci și îmbunătățește eficiența conversiei energiei și reduce pierderile de energie. Selecția de materii prime de înaltă calitate și procese fine asigură durabilitatea și stabilitatea pe termen lung a transformatorului, oferind utilizatorilor o experiență mai fiabilă.
Siguranța este un aspect primordial în designul nostru. Carcasa și linia de alimentare internă a transformatorului sunt realizate din materiale ignifuge, ceea ce reduce eficient riscul de incendiu. În plus, suntem echipați cu mai multe măsuri de siguranță, cum ar fi protecția pentru controlul temperaturii, protecția la suprasarcină și protecția la scurtcircuit pentru a asigura siguranța în timpul utilizării și a preveni accidentele de siguranță care pot fi cauzate de instabilitatea tensiunii sau suprasarcină.
Parametrii tehnici
| Model de produs | SH-DB-2000VA (cupru) |
| Numele produsului | Convertor din cupru 2000W 110V la 220V |
| Putere maxima aplicabila | 2000W* |
| Tensiune nominală de intrare | 110V~ |
| Tensiunea nominală de ieșire | 220V~ |
| Capacitate nominală | 1700VA* |
| Frecvența nominală | 50/60Hz |
| Ciclu de operare | 30/60 min |
| dimensiuni | 27*19,2*17 cm |
| Dimensiune (cu pachet) | 35*26*25cm |
| greutăți | 12,2 kg |
| Greutate (cu pachet) | 13,3 kg |
| Tip | Tip uscat |
| Dispozitiv de siguranță | Comutator de aer |
| Cordon de alimentare pătrat | 2 pătrate |
| Curent de trecere maxim | 32A |
| Materiale | Înfăşurare sârmă de aluminiu |
| Material de bază | Transformator inel |
| certificat | CE, FCC etc. |
Utilizări ale produsului
Ghid de utilizare a produsului
În cele din urmă, verificarea înainte de pornire este o verigă importantă pentru a asigura funcționarea în siguranță a convertorului de tensiune. Înainte de prima utilizare, transformatorul trebuie inspectat amănunțit pentru a vă asigura că aspectul nu este deteriorat și că toate componentele sunt fixate la locul lor. Boot ar trebui să acorde atenție dacă există un sunet sau o situație anormală, odată ce a găsit orice anormal, ar trebui să se oprească imediat și să verifice.
Funcționarea transformatorului Ghid de procedură:
1, înainte de a utiliza transformatorul, efectuați mai întâi inspecția aspectului pentru a vă asigura că echipamentul nu este deteriorat și că toate accesoriile sunt bine instalate la locul lor;
2. Introduceți mufa de intrare a transformatorului într-o priză cu o tensiune de 110V;
3. Apăsați comutatorul de alimentare al transformatorului pentru a furniza energie echipamentului;
4, echipamentul electric care necesită o tensiune de 220 V este conectat la portul de ieșire al transformatorului, iar echipamentul electric poate fi utilizat în mod normal.
FAQ