NH22
ShunHong
NH22
| ရရှိနိုင်မှု- | |
|---|---|
| အရေအတွက်- | |
ထုတ်ကုန်အားသာချက်
Shunhong 200W Step Up Transformer (110V မှ 220V) - နိုင်ငံတကာသုံးပစ္စည်းများအတွက် Compact Pure Copper Voltage Converter
| ထုတ်ကုန်မော်ဒယ် | SHJY-200VA |
| ထုတ်ကုန်အမည် | 200W Step-Down Power Converter 220V မှ 110V |
| အများဆုံး အသုံးပြုနိုင်သော ပါဝါ | 200W* |
| Input Voltage အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 220V~ |
| အထွက်ဗို့အား အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 110V~ |
| စွမ်းရည်အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 120VA* |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ကြိမ်နှုန်း | 50/60Hz |
| လည်ပတ်မှုသံသရာ | ၃၀/၆၀ မိနစ် |
| အရွယ်အစားများ | 6.5*8*11.5cm |
| အရွယ်အစား (အထုပ်နှင့်အတူ) | 17*15.5*11.5cm |
| အလေး | 1.45 ကီလိုဂရမ် |
| အလေးချိန် (အထုပ်နှင့်အတူ) | 1.7 ကီလိုဂရမ် |
| ရိုက်ပါ။ | အခြောက်အမျိုးအစား |
ဘေးကင်းရေးကိရိယာ-၁ |
အပူချိန်ထိန်း |
| Safey Device Data-1 | ≥80 ℃ |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ-၂ | ဝါယာရှော့ဆားကစ်အကာအကွယ် |
| ပစ္စည်းများ | ကြေးနီကြိုးအကွေ့အကောက် |
| လက်မှတ် | CE၊ FCC စသည်တို့ |
အီလက်ထရွန်းနစ်ပစ္စည်းများသည် ခေတ်သစ်ဘဝ၏ အဓိကအစိတ်အပိုင်းတစ်ခုဖြစ်လာသည်နှင့်အမျှ မတူညီသောဗို့အားစံနှုန်းများကို ပေါင်းကူးဆက်သွယ်ရန်မှာ မရှိမဖြစ်လိုအပ်ပါသည်။ ကျွန်ုပ်တို့သည် 110V မှ 220V သို့ပြောင်းလဲရန် ကျွမ်းကျင်စွာဒီဇိုင်းထုတ်ထားသော Shunhong 200W Mini Step-Up Transformer ကို ဂုဏ်ယူစွာဖြင့် မိတ်ဆက်ပေးအပ်ပါသည်။ သန့်စင်မှုမြင့်မားသော ကြေးနီဝါယာကြိုးအကွေ့အကောက်များပါရှိသော ဤခရီးဆောင်ဗို့အားပြောင်းစက်သည် အိမ်တွင် သို့မဟုတ် ခရီးသွားနေစဉ် သင့်တင်သွင်းလာသော လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများအတွက် တည်ငြိမ်ပြီး ထိရောက်မှုမြင့်မားသော ပါဝါဖြေရှင်းချက်ကို ပေးဆောင်ပါသည်။
တစ်ချက်ကြည့်လိုက်လျှင် အဓိကအင်္ဂါရပ်များ
| အင်္ဂါရပ် | သတ်မှတ်ချက်နှင့် အကျိုးကျေးဇူးများ |
|---|---|
| ဗို့အားကူးပြောင်းခြင်း။ | 110V input အား 220V output သို့ တိကျစွာ အဆင့်မြှင့်တင်ပြီး နိုင်ငံတကာ စက်သုံးပစ္စည်းများ စံချိန်စံညွှန်းများနှင့် ကိုက်ညီပါသည်။ |
| ပရီမီယံပစ္စည်း | သာလွန်ကောင်းမွန်သော လျှပ်ကူးနိုင်မှု၊ မြန်ဆန်စွာ အပူပျံ့စေခြင်းနှင့် ဓာတ်တိုးဆန့်ကျင်မှုကို မြှင့်တင်ပေးရန်အတွက် သန့်စင်မြင့်မားသော ကြေးနီအကွေ့အကောက်များဖြင့် ဖန်တီးထားသည်။ |
| ဘေးကင်းရေးဒီဇိုင်း | မီးမလောင်ဘဲ ပြင်းထန်သောအပူချိန် ၉၀၀ ဒီဂရီစင်တီဂရိတ်အထိ ခံနိုင်ရည်ရှိသော အဆင့်မြင့် မီးမလောင်နိုင်သော အိမ်ရာတွင် ချုပ်နှောင်ထားသည်။ |
| ပေါ့ပါးသွက်လက်သည်။ | အလေးချိန် 1.45 ကီလိုဂရမ်သာရှိသော အလွန်ပေါ့ပါးပြီး ကျစ်လစ်သောဒီဇိုင်းကြောင့် ၎င်းသည် လုပ်ငန်းသုံးခရီးစဉ်များအတွက် အကောင်းဆုံး ခရီးသွားဗို့အားဒက်တာဖြစ်လာသည်။ |
| အဆင်ပြေတယ်။ | လိုက်လျောညီထွေရှိသော နေရာချထားမှုနှင့် သိမ်းဆည်းရလွယ်ကူစေရန်အတွက် 1 မီတာ တိုးချဲ့ပါဝါကြိုးနှင့် သယ်ဆောင်ရလွယ်ကူသော အိတ်ဆောင်အိတ်ကို တပ်ဆင်ထားသည်။ |
ဤ 110V မှ 220V ဗို့အားပြောင်းခြင်းကို အဘယ်ကြောင့်ရွေးချယ်သနည်း။
⚡ တိကျသော 110V မှ 220V အဆင့်သို့ ပြောင်းလဲခြင်း။
110V မှ 220V သို့ ဗို့အားအဆင့်မြှင့်ရန် အထူးဒီဇိုင်းထုတ်ထားပြီး၊ ဤအသေးစားအဆင့်မြှင့်ထရန်စဖော်မာသည် မတူညီသောဒေသများတစ်လျှောက် သင့်စက်ပစ္စည်းများ၏ တည်ငြိမ်သောလည်ပတ်မှုကို သေချာစေသည်။ ၎င်း၏တိကျသောကူးပြောင်းမှုသည် အလုပ်လုပ်ဆောင်မှုစွမ်းဆောင်ရည်ကိုပိုမိုကောင်းမွန်စေပြီး ဗို့အားမတူညီမှုပျက်စီးခြင်းမှ အဖိုးတန်အီလက်ထရွန်းနစ်ပစ္စည်းများကိုကာကွယ်ပေးပြီး အလုံးစုံစွမ်းအင်အသုံးချမှုကို တိုးတက်စေသည်။
ဘေးကင်းရေးသည် ကျွန်ုပ်တို့၏ ဒီဇိုင်း၏ အဓိကဖြစ်သည်။ ဆန်းသစ်ထားသော မီးမလောင်နိုင်သော အိမ်သည် အပူချိန် 900°C အထိ ခံနိုင်ရည်ရှိပြီး နေ့စဥ်အသုံးပြုနေစဉ်အတွင်း သင့်အား ပြိုင်ဘက်ကင်းသော လုံခြုံရေးနှင့် စိတ်ငြိမ်သက်မှုတို့ကို ပေးစွမ်းနိုင်သည်။
အလေးချိန် 1.45 ကီလိုဂရမ်သာရှိပြီး ပေါ့ပါးသော သယ်ဆောင်ရလွယ်ကူမှု ကြောင့် ခရီးသွားများ သို့မဟုတ် မကြာခဏ လှုပ်ရှားမှုလိုအပ်သူတိုင်းအတွက် ပြီးပြည့်စုံသော အဖော်ဖြစ်လာသည်။ ယုံကြည်စိတ်ချရသော အိမ်သုံးပါဝါ အဒက်တာအဖြစ် အသုံးပြုသည်ဖြစ်စေ
အမြန်လုပ်ဆောင်မှုနှင့် ဘေးကင်းရေးလမ်းညွှန်
| အဆင့် | ဆင့်သော့လမ်းညွှန်ချက်များ |
|---|---|
| ဘိတ် | 1. ခြောက်သွေ့အောင်ထားပါ- ရေအရင်းအမြစ်နှင့်ဝေးသော ခြောက်သွေ့သောပတ်ဝန်းကျင်တွင်သာ အသုံးပြုပါ။ 2. လေဝင်လေထွက်- ယူနစ်တစ်ဝိုက်တွင် လေလည်ပတ်မှုသေချာစေရန်၊ အပူပျံ့စေသော အပေါက်များကို မပိတ်ဆို့ပါနှင့်။ 3. စစ်ဆေးပါ- ပထမအသုံးမပြုမီ ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာ ထိခိုက်မှုရှိမရှိ စစ်ဆေးပါ။ ပုံမှန်မဟုတ်သောအနံ့များ သို့မဟုတ် ဆူညံသံများဖြစ်ပေါ်ပါက ချက်ချင်းအဆက်ဖြတ်ပါ။ |
| လည်ပတ်မှု | 1. Transformer input ကို 110V wall socket နှင့် ချိတ်ဆက်ပါ။ 2. transformer ကို အသက်သွင်းရန် ပါဝါခလုတ်ကို နှိပ်ပါ။ 3. သင်၏ 220V စက်ကို အထွက်အဆုံးတွင် ချိတ်ပြီး ဖွင့်ပါ။ |
| ⚠️ ဘေးကင်းရေးသတိပေးချက်များ | • မီးလောင်ဒဏ်ရာမဖြစ်အောင် ခွဲစိတ်နေစဉ်အတွင်း ပူသောမျက်နှာပြင်ကို မထိပါနှင့်။ • မီးလောင်လွယ်သောပစ္စည်းများနှင့် ဝေးဝေးထားပါ။ • ပါဝါကြိုးနှင့် ပလပ်အား ဝတ်ဆင်မှု သို့မဟုတ် ပျက်စီးမှုရှိမရှိ ပုံမှန်စစ်ဆေးပါ။ |
| ထိန်းသိမ်းခြင်း။ | • အအေးခံနိုင်စွမ်းကို ထိန်းသိမ်းရန် ဖုန်မှုန့်များကို ပုံမှန်ဆေးကြောပါ။ • ကြာရှည်အသုံးမပြုသောအခါ ခြောက်သွေ့ပြီး အရိပ်ရသောနေရာတွင် သိမ်းဆည်းပါ။ |
စက်ပစ္စည်း သတ်မှတ်ချက်များ- သင့်စက်၏ အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ဗို့အား (220V) နှင့် ဝပ်အား စစ်ဆေးပါ။
ပါဝါအနားသတ်- သင့်စက်ပစ္စည်း၏ ဝပ်အားသည် ထရန်စဖော်မာ၏ အဆင့်သတ်မှတ်ပါဝါ၏ 70% အတွင်းဖြစ်ကြောင်း သေချာပါစေ။ (ဥပမာ၊ ဤ 200W မော်ဒယ်အတွက် အမြင့်ဆုံး 140W)။
အသုံးပြုမှု အကြိမ်ရေ- စဉ်ဆက်မပြတ် ရေရှည်အသုံးပြုရန်အတွက်၊ တည်ငြိမ်ပြီး တာရှည်ခံစွမ်းဆောင်ရည်ကို ပေးဆောင်သည့် Shunhong ကဲ့သို့ ကျော်ကြားသော အမှတ်တံဆိပ်ကို ရွေးချယ်ပါ။
ကျွန်ုပ်တို့သည် ပရော်ဖက်ရှင်နယ်ထုတ်ကုန်ဆိုင်ရာ တိုင်ပင်ဆွေးနွေးမှု၊ အသုံးပြုသူလမ်းညွှန်မှုနှင့် ပြိုကွဲပျက်စီးမှုများကို ပြုပြင်မှုများအပါအဝင် ကျယ်ကျယ်ပြန့်ပြန့်ရောင်းချပြီးနောက် ပံ့ပိုးကူညီမှုပေးပါသည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ ယုံကြည်စိတ်ချရသော အာမခံဝန်ဆောင်မှုများဖြင့် ကျွန်ုပ်တို့၏ သီးသန့်ဖောက်သည်ဝန်ဆောင်မှုအဖွဲ့သည် သင့်အား ကူညီပေးရန် အသင့်ရှိပါသည်။