SHJZ-3000VA(зэс)
Шун Хонг
TW30003
| Бэлэн байдал: | |
|---|---|
| Тоо хэмжээ: | |
Бүтээгдэхүүний давуу тал
Байгууллагын whatsapp хаяг: +86- 13690698363
Эрчим хүчний трансформатор, 20 гаруй жилийн турш дэлхийн итгэлцлийн сонголт
Эрчим хүч хувиргах чиглэлээр маш сайн чадлын трансформатор нь цахилгаан тоног төхөөрөмжийг тогтвортой ажиллуулах түлхүүр юм. Зах зээлийг 20 гаруй жил боловсронгуй болгосны эцэст энэхүү цахилгаан трансформатор нь маш сайн эдэлгээ, тогтвортой байдалаараа дэлхий даяарх хэрэглэгчдийн гүн итгэлийг хүлээсэн юм. Энэ нь хүчдэлийн хувиргалтын өндөр үр ашиг, тогтвортой байдлыг хангахын тулд нэг фазын цагираг хэлбэрийн дотоод цөмийн нарийн технологийг ашигладаг бөгөөд хувиргах явцад эрчим хүчний алдагдлыг үр дүнтэй бууруулж, хэрэглэгчдэд илүү хэмнэлттэй, байгаль орчинд ээлтэй эрчим хүчний шийдлийг авчирдаг.
Төрөл бүрийн хүчдэлийн орчинд зориулагдсан
Трансформатор нь янз бүрийн хүчдэлийн стандартын хэрэгцээг харгалзан бүтээгдсэн бөгөөд 220V-ээс 100V хүртэлх хүчдэлийг хурдан бөгөөд тогтвортой зохицуулах боломжийг олгодог. Энэ нь ялангуяа Япон зэрэг 100В хүчдэлийн стандарт төхөөрөмжүүдэд тохиромжтой бөгөөд 220V хүчдэлийн стандарттай газруудад ашиглагддаг бөгөөд цахилгаан хэрэгслийн олон талт байдал, уян хатан байдлыг ихээхэн сайжруулдаг. Гэр ахуйн цахилгаан хэрэгсэл, албан тасалгааны тоног төхөөрөмж эсвэл нарийн багаж хэрэгсэл ч бай энэ трансформатороор дамжуулан шаардлагатай хүчдэлийг авч, цахилгаан тоног төхөөрөмжийн хамгийн сайн гүйцэтгэлийг хангах боломжтой.
Аюулгүй байдлын талаар ерөнхийд нь авч үзэх нь
Аюулгүй байдлын дизайны хувьд энэхүү хүчдэл хувиргагч нь маш өндөр стандартыг харуулж байна. Хүчтэй төмөр бүрхүүлийн материал, дотор нь ороосон өндөр чанартай галд тэсвэртэй материал нь ашиглалтын процессын аюулгүй байдлыг ихээхэн сайжруулдаг. Түүнчлэн, суурилуулсан дэвшилтэт температурын хяналтын хамгаалалтын төхөөрөмж нь хүчдэлийн хэлбэлзэл эсвэл хэт ачааллаас үүдэлтэй аюулгүй байдлын эрсдэлээс урьдчилан сэргийлэх хүчтэй баталгаа юм. Эдгээр хамгаалалтын функцууд нь ашиглалтын явцад хэрэглэгчийн амгалан тайван байдлыг хангадаг.
Технологи, материалын тасралтгүй шинэчлэл
Технологийн тасралтгүй дэвшил, материалын тасралтгүй шинэчлэлийн ачаар энэхүү цахилгаан трансформатор нь хүчдэлийн хувиргах үр ашиг, ашиглалтын тогтвортой байдлыг эрс сайжруулсан. Энэ нь цахилгаан тоног төхөөрөмжийн ашиглалтын аюулгүй байдал, үр ашгийг хангахын тулд хэрэглэгчдэд илүү найдвартай, найдвартай цахилгаан хувиргах схемээр хангадаг. Нэг фазын цагираг хэлбэрийн дотоод цөмийн технологиос эхлээд дэвшилтэт температурын хяналтын хамгаалалтын төхөөрөмж хүртэл шинэлэг зүйл бүр нь хэрэглэгчийн хэрэгцээ шаардлагыг гүн гүнзгий ойлгож, бүтээгдэхүүний чанарыг тасралтгүй эрэлхийлдэг.
Техникийн параметрүүд
| Бүтээгдэхүүний загвар | SHJZ-3000VA(зэс) |
| Бүтээгдэхүүний нэр | Зэс 3000Вт температурын хяналтын хамгаалалтын хүчдэлийн хөрвүүлэгч 220V - 100V |
| Хэрэглэх хамгийн их хүч | 3000Вт* |
| Нэрлэсэн оролтын хүчдэл | 220V~ |
| Нэрлэсэн гаралтын хүчдэл | 100V~ |
| Нэрлэсэн хүчин чадал | 2000VA* |
| Нэрлэсэн давтамж | 50/60 Гц |
| Үйл ажиллагааны мөчлөг | 30/60 мин |
| хэмжээ | 20*16*9.5см |
| Хэмжээ (багцтай) | 30*20*15см |
| жин | 7.8 кг |
| Жин (багцтай) | 8.2 кг |
| Төрөл | Хуурай төрөл |
| Хамгаалалтын төхөөрөмж-1 | Температурын хяналт |
| Автомат унтрах температур | ≥80℃ |
| Цахилгааны утас дөрвөлжин | 1.5 квадрат |
| Хамгийн их дамжуулах гүйдэл | 13А |
| Материал | Хөнгөн цагаан утас ороомог |
| Үндсэн материал | Цагираган трансформатор |
| гэрчилгээ | CE, FCC гэх мэт. |
Бүтээгдэхүүний хэрэглээ
Бүтээгдэхүүнийг ажиллуулах гарын авлага
Хүчдэл хөрвүүлэгчийн ашиглалтын хугацааг уртасгахын тулд байнгын засвар үйлчилгээ, үзлэг хийх шаардлагатай. Үүнд тоног төхөөрөмжийг цэвэрлэх, кабель, залгуурын элэгдлийг шалгах, хүчдэл хувиргагчийн ажиллагааг шалгах зэрэг орно. Тогтмол засвар үйлчилгээ хийснээр төхөөрөмжийн хамгийн сайн нөхцлийг хадгалахын тулд болзошгүй асуудлуудыг цаг тухайд нь илрүүлж, шийдвэрлэх боломжтой.
Эрчим хүчний трансформаторын ашиглалтын заавар, Үр ашигтай, аюулгүй байдлыг хангахын тулд үйл явцыг хялбарчлах
Эрчим хүчний трансформатор нь цахилгаан тоног төхөөрөмжийн тогтвортой ажиллагааг хангах, ялангуяа хувьсах хүчдэлийн нөхцөлд түүний үүрэг зайлшгүй чухал юм. Эрчим хүчний трансформаторыг ашиглахдаа аюулгүй, үр ашигтай байхын тулд олсыг хялбархан сурахад туслах хялбаршуулсан процедурыг энд оруулав.
Алхам 1: Гаднах төрх, эд ангиудыг бүрэн шалгах
Хүчдэл трансформаторыг ашиглаж эхлэхийн өмнө иж бүрэн харааны хяналтыг хийх нь чухал юм. Трансформаторын бүрхүүлд гэмтэл байгаа эсэхийг шалгаж, бүх холбох хэрэгсэл, боолтыг найдвартай суурилуулсан эсэхийг шалгаарай. Эдгээр нарийвчилсан шалгалтууд нь тоног төхөөрөмжийн аюулгүй ажиллагааг хангах үндэс суурь болдог.
Алхам 2: 220В-ын цахилгаан тэжээлд үнэн зөв холбоно
Трансформаторт гэмтэл байхгүй гэдгийг баталгаажуулсны дараа трансформаторын оролтын залгуурыг 220В гэж тэмдэглэгдсэн тэжээлийн залгуурт холбоно. Холбохын өмнө залгуурын хүчдэлийн шошгыг сайтар шалгаж, хүчдэл таарахгүйн улмаас төхөөрөмжийг гэмтээхгүйн тулд трансформаторын нэрлэсэн оролтын хүчдэлтэй нийцэж байгаа эсэхийг шалгаарай.
Алхам 3: Трансформаторыг товшиж асаана уу.
Трансформаторын тэжээлийн унтраалгыг олоод цахилгааныг асаана уу. Трансформаторыг асаахдаа заагч гэрэл асаалттай байгаа эсэхийг анхаарч үзээрэй, энэ нь ихэвчлэн трансформатор хэвийн ажиллаж байна гэсэн үг юм. Мөн төхөөрөмжтэй холбоотой асуудал үүссэний шинж тэмдэг байж болох ер бусын дуу чимээ, чичиргээг анхаарч үзээрэй.
Алхам 4: Цахилгаан тоног төхөөрөмжийг болгоомжтой холбоно уу
Трансформатор ажиллаж дууссаны дараа та трансформаторын гаралтын порт руу 100В хүчдэл шаардлагатай цахилгаан төхөөрөмжийг холбож болно. Цахилгаан тоног төхөөрөмжийг холбохдоо хэт ачааллын нөхцөл үүсэхээс урьдчилан сэргийлэхийн тулд цахилгаан тоног төхөөрөмжийн хүч нь трансформаторын ачааллын дээд хязгаараас хэтрэхгүй байх ёстой. Холболт дууссаны дараа цахилгаан тэжээлийг асаана, хэрэв бүх зүйл хэвийн байвал цахилгаан хэрэгсэл нэн даруй ажиллаж, тогтвортой ажиллах боломжтой байх ёстой.
Түгээмэл асуултууд