SHJZ-500VA(зэс)
Шун Хонг
TW5003
| Бэлэн байдал: | |
|---|---|
| Тоо хэмжээ: | |
Бүтээгдэхүүний давуу тал
Байгууллагын whatsapp хаяг: +86- 13690698363
Хорь гаруй жилийн зах зээлийн туршилтын үр дүнд манай эрчим хүчний трансформаторууд бүтээгдэхүүний ашиглалтын хугацаа, тогтвортой байдлын хувьд хэрэглэгчдээс сайшаал хүртсэн. Энэхүү трансформатор нь хүчдэлийн хувиргалтын үр ашиг, тогтвортой байдлыг хангахын тулд өндөр чанарын нэг фазын дотоод цөм үйлдвэрлэх процессыг хэрэгжүүлээд зогсохгүй хувиргах явцад эрчим хүчний алдагдлыг эрс багасгаж, ерөнхий хувиргах үр ашгийг нэмэгдүүлдэг.
Хүчдэлийн янз бүрийн орчинд тохируулахын тулд бид энэхүү трансформаторыг хүчдэлийн адаптер болгон тусгайлан зохион бүтээсэн нь 220В-ын хүчдэлийг 100В болгон хурдан бөгөөд тогтвортой хувиргах боломжийг олгож, цахилгаан хэрэгслийн жигд ажиллагааг хангах үүднээс Япон болон 220В-ын хүчдэлийн домайн доторх бусад бүс нутгийн цахилгаан хэрэгслийн шаардлагыг хангасан.
Аюулгүй байдлын хувьд энэ хүчдэл хувиргагчийг маш нарийн зохион бүтээсэн. Суултын яндан нь бат бөх төмөр материалаар хийгдсэн бөгөөд бүх дотоод утаснууд нь галд тэсвэртэй хуванцар гадна хальсаар бүрхэгдсэн бөгөөд ашиглалтын аюулгүй байдлыг үр дүнтэй сайжруулдаг. Нэмж дурдахад энэ нь температурын хяналтын хамгаалалтын төхөөрөмжөөр тоноглогдсон бөгөөд энэ нь хүчдэлийн тогтворгүй байдал, хэт ачааллаас үүдэлтэй аюулгүй байдлын болзошгүй ослоос урьдчилан сэргийлж, хэрэглэгчдийн амгалан тайван байдлыг хангадаг.
Технологийн тасралтгүй шинэчлэл, дагалдах материалын тасралтгүй оновчлолын ачаар энэхүү цахилгаан трансформаторын хүчдэл хувиргах үр ашиг, тогтвортой байдал мэдэгдэхүйц сайжирсан. Энэ нь хэрэглэгчдэд найдвартай, найдвартай эрчим хүчний хэрэглээг санал болгодог төдийгүй өндөр үр ашиг, аюулгүй байдлын ачаар зах зээлд тэргүүлэгч болж гарч ирдэг. Манай эрчим хүчний трансформаторуудыг сонгоод үр ашигтай, аюулгүй, тогтвортой эрчим хүч хувиргах үйлчилгээг таалан сонирхоорой.
Техникийн параметрүүд
| Бүтээгдэхүүний загвар | SHJZ-500VA(зэс) |
| Бүтээгдэхүүний нэр | 500Вт зэсийн температурын хяналтын хамгаалалтын хүчдэл хувиргагч 220V-оос 100V хүртэл |
| Хэрэглэх хамгийн их хүч | 500Вт* |
| Нэрлэсэн оролтын хүчдэл | 220V~ |
| Нэрлэсэн гаралтын хүчдэл | 100V~ |
| Нэрлэсэн хүчин чадал | 400VA* |
| Нэрлэсэн давтамж | 50/60 Гц |
| Үйл ажиллагааны мөчлөг | 30/60 мин |
| хэмжээ | 16.5*12*7.5см |
| Хэмжээ (багцтай) | 26*16*13см) |
| жин | 2.8 кг |
| Жин (багцтай) | 3.2 кг |
| Төрөл | Хуурай төрөл |
| Хамгаалалтын төхөөрөмж-1 | Температурын хяналт |
| Автомат унтрах температур | ≥80℃ |
| Цахилгааны утас дөрвөлжин | 0.5 квадрат |
| Хамгийн их дамжуулах гүйдэл | 4.2А |
| Материал | Хөнгөн цагаан утас ороомог |
| Үндсэн материал | Цагираган трансформатор |
| гэрчилгээ | CE, FCC гэх мэт. |
Бүтээгдэхүүний хэрэглээ
Бүтээгдэхүүнийг ажиллуулах гарын авлага
Хүчдэл хувиргагчийг анх удаа ашиглахын өмнө машинд гэмтэл учруулахгүй, бүх эд анги нь найдвартай бэхлэгдсэн эсэхийг шалгахын тулд тоног төхөөрөмжийн иж бүрэн харааны үзлэг хийх шаардлагатай. Ашиглаж эхлэхдээ хэвийн бус дуу чимээ гарч байгаа эсэхийг анхааралтай сонсох эсвэл хэвийн бус нөхцөл байдлыг ажиглах хэрэгтэй бөгөөд ямар нэгэн хэвийн бус нөхцөл байдал илэрвэл даруй зогсоож, нэмэлт шалгалт хийх хэрэгтэй.
Эрчим хүчний трансформаторын ашиглалтын заавар: энгийн дөрвөн алхам, тогтворжсон хүчийг ашиглахад хялбар
Эрчим хүчний трансформатор нь цахилгаан хэрэгсэл ашиглахад зайлшгүй шаардлагатай туслах төхөөрөмж бөгөөд цахилгаан хэрэгслийн аюулгүй байдлыг хангах, трансформаторын ашиглалтын хугацааг уртасгахад зөв ашиглах үйл явц чухал юм. Тогтвортой хүчийг хялбархан ашиглахад тань туслахын тулд цахилгаан трансформаторын стандартчилсан ашиглалтын процессыг доор харуулав.
Алхам 1: Гадаад төрх байдлын бүрэн бүтэн байдлыг шалгана уу.
Цахилгаан трансформаторыг ашиглахын өмнө эхлээд гадаад төрхийг нь шалгаж, тоног төхөөрөмжид илэрхий гэмтэл байхгүй, бүх эд анги нь сайн бэхлэгдсэн эсэхийг шалгаарай. Энэ алхам нь эвдрэлээс урьдчилан сэргийлэх, тоног төхөөрөмжийн тогтвортой ажиллагааг хангах үндэс суурь юм.
Алхам 2: Цахилгаан тэжээлийг холбоно.
Цахилгаан трансформаторын оролтын залгуурыг 220 В-ын цахилгаан залгуурт холбоно уу. Цахилгааны залгуурыг холбохын өмнө хүчдэл таарахгүйн улмаас төхөөрөмжийг гэмтээхгүйн тулд хүчдэл нь трансформаторын оролтын хүчдэлтэй тохирч байгаа эсэхийг шалгаарай.
Алхам 3: Асаах ажиллагаа
Машины асаах товчийг дарж хүчдэл хувиргагчийг асаана. Энэ үед трансформатор ажиллаж эхлэх бөгөөд 220В-ын хүчдэлийг 100В болгон хувиргахад бэлэн болно.
Алхам 4: Төхөөрөмжүүдийг холбож ашиглах
100В хүчдэл шаардагдах төхөөрөмжийг хүчдэл хувиргагчийн гаралттай холбоно. Дараа нь төхөөрөмжийг асааж, ердийн байдлаар ашиглаж болно. Холболт болон ашиглалтын явцад аюулгүй байдал, тогтвортой байдлыг хангахын тулд цахилгаан хэрэгслийн хүч нь трансформаторын нэрлэсэн хүчин чадлаас хэтрэхгүй байх ёстой.
Түгээмэл асуултууд