SHJZ-2000VA
ShunHong
W20003
| ရရှိနိုင်မှု- | |
|---|---|
| အရေအတွက်- | |
ထုတ်ကုန်အားသာချက်
လုပ်ငန်း whatsapp အကောင့်- +86- 13690698363
'Power Transformer သည် အချိန်၏စမ်းသပ်မှုကို ခံရပ်နိုင်သည်- ကမ္ဘာတစ်ဝှမ်းရှိ သုံးစွဲသူများအတွက် ယုံကြည်စိတ်ချရသော ရွေးချယ်မှု'
စျေးကွက်တွင် အနှစ် 20 ကျော်ကြာ သက်သေပြခဲ့ပြီး၊ ဤပါဝါထရန်စဖော်မာသည် ၎င်း၏ထူးခြားသောကြာရှည်ခံမှုနှင့် တည်ငြိမ်မှုအတွက် ကမ္ဘာတစ်ဝှမ်းရှိ သုံးစွဲသူများ၏ ကျယ်ကျယ်ပြန့်ပြန့် ချီးကျူးမှုကို ရရှိခဲ့သည်။ ၎င်းသည် ပြောင်းလဲခြင်းလုပ်ငန်းစဉ်အတွင်း စွမ်းအင်ဆုံးရှုံးမှုကို သိသိသာသာလျှော့ချပေးကာ ဗို့အားကူးပြောင်းခြင်း၏ထိရောက်မှုနှင့် တည်ငြိမ်မှုကိုသေချာစေရန်အဆင့်မြင့် single-phase annular core နည်းပညာကိုအသုံးပြုထားသည်။
ဗို့အားဖြတ်နိုင်သောပတ်ဝန်းကျင်များအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသည့်
ဤထရန်စဖော်မာသည် မတူညီသောဗို့အားစံဧရိယာများ၏လိုအပ်ချက်များနှင့်ကိုက်ညီစေရန် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပြီး 100V ဗို့အား 220V မှ 220V သို့ လျင်မြန်စွာ တည်ငြိမ်စွာ တိုးမြှင့်အသုံးပြုနိုင်သည်၊ အထူးသဖြင့် အသုံးပြုရန် 220V ဗို့အားစံဧရိယာရှိ ဂျပန်နှင့် အခြားဒေသများအတွက် အထူးသင့်လျော်ပြီး လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏ ပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ်ကို ပိုမိုကောင်းမွန်စေပါသည်။
လုံခြုံရေးကို ဂရုတစိုက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပြီး
ဘေးကင်းမှုအရ၊ ဤဗို့အားပြောင်းစက်ကို ဂရုတစိုက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသည်။ ၎င်း၏အခွံအား ခိုင်ခံ့သောသံထည်ပစ္စည်းဖြင့် ပြုလုပ်ထားပြီး အတွင်းပတ်လမ်းအား အရည်အသွေးမြင့် မီးမလောင်စေသောပစ္စည်းများဖြင့် ရစ်ပတ်ထားသောကြောင့် အသုံးပြုနေစဉ်အတွင်း ဘေးကင်းမှုကို ထိရောက်စွာ တိုးတက်စေသည်။ တစ်ချိန်တည်းမှာပင်၊ ဗို့အားအတက်အကျ သို့မဟုတ် ဝန်ပိုလွန်ကဲခြင်းကြောင့်ဖြစ်နိုင်သော ဘေးကင်းမှုအန္တရာယ်များကို ထိရောက်စွာကာကွယ်ရန် အဆင့်မြင့်အပူချိန်ထိန်းကိရိယာများ တပ်ဆင်ထားပါသည်။
နည်းပညာနှင့် ပစ္စည်းများကို စဉ်ဆက်မပြတ် ပိုမိုကောင်းမွန်အောင် ပြုလုပ်ခြင်း
နည်းပညာ၏ စဉ်ဆက်မပြတ် တိုးတက်မှုနှင့် ပစ္စည်းများ စဉ်ဆက်မပြတ် ပိုမိုကောင်းမွန်အောင် ပြုလုပ်ခြင်းနှင့်အတူ၊ ဤပါဝါထရန်စဖော်မာသည် ဗို့အားပြောင်းလဲခြင်း ထိရောက်မှုနှင့် အသုံးပြုမှု တည်ငြိမ်မှုတို့၌ သိသိသာသာ တိုးတက်လာပါသည်။ ၎င်းသည် သုံးစွဲသူများအား ပိုမိုယုံကြည်စိတ်ချရပြီး လုံခြုံသော ပါဝါဖြေရှင်းချက်တစ်ခုအား ပေးဆောင်ပြီး လျှပ်စစ်ပစ္စည်းကိရိယာများ၏ ဘေးကင်းပြီး အကျိုးရှိစွာ လည်ပတ်မှုကို သေချာစေသည်။
နည်းပညာဆိုင်ရာ ကန့်သတ်ချက်များ
| ထုတ်ကုန်မော်ဒယ် | SHJZ-2000VA |
| ထုတ်ကုန်အမည် | 2000W အပူချိန်ထိန်းချုပ်မှုကာကွယ်ရေး ဗို့အားပြောင်းစက် 220V မှ 100V |
| အများဆုံး အသုံးပြုနိုင်သော ပါဝါ | 2000W* |
| Input Voltage အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 220V~ |
| အထွက်ဗို့အား အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 100V~ |
| စွမ်းရည်အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 1400VA* |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ကြိမ်နှုန်း | 50/60Hz |
| လည်ပတ်မှုသံသရာ | ၃၀/၆၀ မိနစ် |
| အရွယ်အစားများ | 20*16*9.5စင်တီမီတာ |
| အရွယ်အစား (အထုပ်နှင့်အတူ) | 30*20*15 စင်တီမီတာ |
| အလေး | 5.6 ကီလိုဂရမ် |
| အလေးချိန် (အထုပ်နှင့်အတူ) | 6.0 ကီလိုဂရမ် |
| ရိုက်ပါ။ | အခြောက်အမျိုးအစား |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ-၁ | အပူချိန်ထိန်း |
| အလိုအလျောက်ပါဝါပိတ်အပူချိန် | ≥80 ℃ |
| ပါဝါကြိုးစတုရန်း | 1 စတုရန်း |
| အများဆုံး Passing Current | 8A |
| ပစ္စည်းများ | အလူမီနီယံဝါယာကြိုးအကွေ့အကောက် |
| အမာခံပစ္စည်း | ထရန်စဖော်မာကွင်း |
| လက်မှတ် | CE၊ FCC စသည်တို့ |
ထုတ်ကုန်အသုံးပြုမှုများ
ထုတ်ကုန်လည်ပတ်မှုလမ်းညွှန်
ဗို့အားပြောင်းစက်ကို ပထမအကြိမ် မစတင်မီ စေ့စေ့စပ်စပ်စစ်ဆေးရန် လိုအပ်ပါသည်။ ၎င်းတွင် ပျက်စီးမှုများအတွက် စက်ပစ္စည်းများကို စစ်ဆေးခြင်း၊ အစိတ်အပိုင်းများ ဖြုန်းတီးခြင်းနှင့် လုပ်ငန်းဆောင်တာအားလုံးကို စနစ်တကျရှိစေရန် သေချာခြင်းတို့ ပါဝင်သည်။ ဖွင့်သည့်အခါတွင် ပုံမှန်မဟုတ်သော အသံ သို့မဟုတ် အခြားပုံမှန်မဟုတ်သည့် ဖြစ်စဉ်များ ရှိမရှိကို အာရုံစိုက်ပြီး ပြဿနာများ၏ လက္ခဏာများကို ချက်ချင်းရပ်ပြီး စစ်ဆေးသင့်သည်။
'ပါဝါထရန်စဖော်မာ လည်ပတ်မှု လုပ်ငန်းစဉ်- လွယ်ကူသော အဆင့်များ ထိရောက်စွာ အသုံးပြုရန် သေချာစေသည်'
ပါဝါထရန်စဖော်မာသည် မတူညီသော ဗို့အားပတ်ဝန်းကျင်ရှိ လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏ တည်ငြိမ်သော လည်ပတ်မှုကို သေချာစေရန် အဓိကကိရိယာတစ်ခုဖြစ်သည်။ ဤသည်မှာ သင့်စက်ပစ္စည်းကို ထိထိရောက်ရောက်နှင့် ဘေးကင်းစွာ အသုံးပြုနိုင်ရန် ပါဝါထရန်စဖော်မာကို အသုံးပြုခြင်းအတွက် ရိုးရှင်းသော လုပ်ထုံးလုပ်နည်းတစ်ခုဖြစ်သည်။
အဆင့် 1-
ပါဝါထရန်စဖော်မာကို မစတင်မီ စေ့စေ့စပ်စပ် အမြင်အာရုံ စစ်ဆေးခြင်း ၊ စေ့စေ့စပ်စပ် အမြင်အာရုံ စစ်ဆေးခြင်း သည် မရှိမဖြစ် လိုအပ်ပါသည်။ ထရန်စဖော်မာအိမ်သည် နဂိုအတိုင်းရှိမရှိစစ်ဆေးပြီး စက်ကိရိယာများ ဘေးကင်းစွာလည်ပတ်နိုင်စေရန် သေချာစေရန်အတွက် ဆက်စပ်ပစ္စည်းများနှင့် ပြုပြင်ထားသောဝက်အူများအားလုံးကို ခိုင်မာစွာတပ်ဆင်ထားကြောင်း စစ်ဆေးပါ။
အဆင့် 2- ပါဝါထောက်ပံ့မှုကို မှန်ကန်စွာ ချိတ်ဆက်ပါ
ထရန်စဖော်မာ၏ အဝင်ပလပ်ကို 220V အမှတ်အသားပြုထားသည့် ပါဝါပလပ်ထဲသို့ ချိတ်ပါ။ ချိတ်ဆက်ခြင်းမပြုမီ၊ ဗို့အားမညီမှုကြောင့် စက်ပစ္စည်းပျက်စီးမှုကို ကာကွယ်ရန်အတွက် socket ဗို့အားသည် Transformer ၏ input voltage လိုအပ်ချက်များနှင့် ကိုက်ညီကြောင်း သေချာစစ်ဆေးပါ။
အဆင့် 3- ထရန်စဖော်မာကို စတင်ပါ
ထရန်စဖော်မာပေါ်ရှိ ပါဝါခလုတ်ကို ရှာပြီး ပါဝါဖွင့်ရန် ၎င်းကို ညင်သာစွာ နှိပ်ပါ။ ပါဝါဖွင့်ထားသောအခါတွင်၊ Transformer ၏ အချက်ပြမီးသည် ပုံမှန်လင်းနေခြင်းရှိ၊ မရှိ အနီးကပ်ကြည့်ရှုပြီး ပုံမှန်မဟုတ်သော အသံ သို့မဟုတ် တုန်ခါမှု ရှိ၊
အဆင့် 4- စက်ပစ္စည်းများကို လုံလုံခြုံခြုံချိတ်ဆက်ပါ
100V ဗို့အားလိုအပ်သော လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို ထရန်စဖော်မာ၏ အထွက်ပေါက်ပေါက်သို့ လုံလုံခြုံခြုံချိတ်ဆက်ပါ။ ချိတ်ဆက်သောအခါတွင်၊ ဝန်ပိုမကုန်စေရန် ထရန်စဖော်မာ၏ အမြင့်ဆုံးသယ်ဆောင်နိုင်သော စွမ်းရည်ထက် မကျော်လွန်ကြောင်း သေချာပါစေ။ ချိတ်ဆက်မှုပြီးပါက စက်၏ပါဝါခလုတ်ကိုဖွင့်ပါ၊ စက်ပစ္စည်းသည် ချောမွေ့စွာစတင်နိုင်ပြီး ပုံမှန်အတိုင်းလည်ပတ်နိုင်ရပါမည်။
အမြဲမေးလေ့ရှိသောမေးခွန်းများ