SHJZ-3000VA
ShunHong
W30001
| ရရှိနိုင်မှု- | |
|---|---|
| အရေအတွက်- | |
ထုတ်ကုန်အားသာချက်
လုပ်ငန်း whatsapp အကောင့်- +86- 13690698363
'ဆန်းသစ်တီထွင်မှု အနှစ် 20 ကျော်သည် ထူးချွန်မှုကို ဖန်တီးသည်- စွမ်းဆောင်ရည်မြင့် ထရန်စဖော်မာများအတွက် စက်မှုလုပ်ငန်းဆိုင်ရာ စံညွှန်းများ'
နည်းပညာဆိုင်ရာ ဆန်းသစ်တီထွင်မှုနှင့် စျေးကွက်စမ်းသပ်မှု ဆယ်စုနှစ် နှစ်ခုကျော်ပြီးနောက်၊ ကျွန်ုပ်တို့၏ ထရန်စဖော်မာများသည် ၎င်းတို့၏ သာလွန်တည်ငြိမ်မှုနှင့် တာရှည်ခံမှုအတွက် စက်မှုလုပ်ငန်းတွင် မြင့်မားသော စံနှုန်းသစ်များကို သတ်မှတ်ပေးခဲ့ပါသည်။ ဤထရန်စဖော်မာသည် ဗို့အားလိုက်လျောညီထွေဖြစ်စေရန်အတွက် ထူးကဲသောစွမ်းရည်ကိုပြသပြီး ဗို့အား 220V မှ 240V မှ 110V သို့ပြောင်းလဲနိုင်ပြီး လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏အသုံးပြုမှုအကွာအဝေးနှင့် လိုက်ဖက်ညီမှုကို လွန်စွာချဲ့ထွင်နိုင်သည်။
ကျွန်ုပ်တို့၏ စဉ်ဆက်မပြတ် ထူးချွန်ပစ္စည်းများနှင့် ကုန်ထုတ်လုပ်မှု လုပ်ငန်းစဉ်များတွင် ကျွန်ုပ်တို့သည် ဆန်းသစ်သော single-phase annular အတွင်း core နည်းပညာကို အသုံးပြုပါသည်။ ဤနည်းပညာသည် စွမ်းအင်ဆုံးရှုံးမှုကို လျှော့ချပေးရုံသာမက ဗို့အားပြောင်းလဲခြင်း၏ ထိရောက်မှုကိုလည်း မြှင့်တင်ပေးကာ စက်ပစ္စည်းများသည် ရေရှည်လည်ပတ်နေချိန်တွင်ပင် စွမ်းဆောင်ရည်မြင့်မားစွာ ထိန်းသိမ်းနိုင်ပြီး တာရှည်ခံပြီး တည်ငြိမ်သော ပါဝါထောက်ပံ့မှုကို ရရှိစေမည်ဖြစ်သည်။
လုံခြုံရေးသည် ကျွန်ုပ်တို့၏ ဒီဇိုင်း၏ အဓိကဖြစ်သည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ ထရန်စဖော်မာများတွင် ခိုင်ခံ့သောသံအိုးများ၊ အရည်အသွေးမြင့် မီးမမှီသောပစ္စည်းများဖြင့် ပတ်ထားသော အတွင်းပိုင်းဝါယာကြိုးများနှင့် သုံးစွဲသူများအား ပြီးပြည့်စုံသော လုံခြုံရေးကို ပေးစွမ်းရန် ပေါင်းစပ်အဆင့်မြင့် အပူချိန်ထိန်းကိရိယာများ တပ်ဆင်ထားပါသည်။ ဤဒီဇိုင်းများသည် လုံခြုံရေးအန္တရာယ်များကို စိုးရိမ်စရာမလိုဘဲ အသုံးပြုနေစဉ်အတွင်း သုံးစွဲသူ၏ စိတ်အေးချမ်းသာမှုကို ရရှိစေပါသည်။
ကျွန်ုပ်တို့၏ ထရန်စဖော်မာများသည် ထိရောက်ပြီး တည်ငြိမ်သော ဓာတ်အားကူးပြောင်းမှုဖြေရှင်းချက်တစ်ခုသာမက သုံးစွဲသူများအတွက် ယုံကြည်စိတ်ချရသော ရေရှည်လက်တွဲဖော်တစ်ဦးဖြစ်ပြီး အမျိုးမျိုးသောစက်ပစ္စည်းများအတွက် ယုံကြည်စိတ်ချရသော ပါဝါအထောက်အပံ့ကို ပံ့ပိုးပေးကာ ဘေးကင်းပြီး အဆင်ပြေစွာအသုံးပြုနိုင်ကြောင်း သေချာစေပါသည်။
နည်းပညာဆိုင်ရာ ကန့်သတ်ချက်များ
| ထုတ်ကုန်မော်ဒယ် | SHJZ-3000VA |
| ထုတ်ကုန်အမည် | 3000W အပူချိန်ထိန်းချုပ်မှုကာကွယ်ရေး ဗို့အားပြောင်းစက် 220V မှ 110V |
| အများဆုံး အသုံးပြုနိုင်သော ပါဝါ | 3000W* |
| Input Voltage အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 220V~ |
| အထွက်ဗို့အား အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 110V~ |
| စွမ်းရည်အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 1800VA* |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ကြိမ်နှုန်း | 50/60Hz |
| လည်ပတ်မှုသံသရာ | ၃၀/၆၀ မိနစ် |
| အရွယ်အစားများ | 20*16*9.5စင်တီမီတာ |
| အရွယ်အစား (အထုပ်နှင့်အတူ) | 30*20*15 စင်တီမီတာ |
| အလေး | 6.4 ကီလိုဂရမ် |
| အလေးချိန် (အထုပ်နှင့်အတူ) | 6.8 ကီလိုဂရမ် |
| ရိုက်ပါ။ | အခြောက်အမျိုးအစား |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ-၁ | အပူချိန်ထိန်း |
| အလိုအလျောက်ပါဝါပိတ်အပူချိန် | ≥80 ℃ |
| ပါဝါကြိုးစတုရန်း | 1.5 စတုရန်းမိုင် |
| အများဆုံး Passing Current | 13A |
| ပစ္စည်းများ | အလူမီနီယံဝါယာကြိုးအကွေ့အကောက် |
| အမာခံပစ္စည်း | ထရန်စဖော်မာကွင်း |
| လက်မှတ် | CE၊ FCC စသည်တို့ |
ထုတ်ကုန်အသုံးပြုမှုများ
ထုတ်ကုန်လည်ပတ်မှုလမ်းညွှန်
အသုံးပြုပြီးနောက်၊ မှန်ကန်သောပိတ်ခြင်းလုပ်ငန်းစဉ်ကို လိုက်နာပါ၊ လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို ဦးစွာအဆက်ဖြတ်ပါ၊ ထို့နောက် ဗို့အားပြောင်းစက်၏ ဘေးကင်းလုံခြုံစွာပိတ်သွားကြောင်းသေချာစေရန် ပါဝါထောက်ပံ့မှုကို ဖြုတ်ပါ။
'ပါဝါထရန်စဖော်မာအသုံးပြုမှု လမ်းညွှန်- ဘေးကင်းမှုနှင့် စွမ်းဆောင်ရည် မြှင့်တင်ရန် အဆင့်များ'
ပါဝါထရန်စဖော်မာများသည် လျှပ်စစ်စနစ်များ၏ အဓိကကျသော အစိတ်အပိုင်းတစ်ခုဖြစ်ပြီး စက်ပစ္စည်းများ၏ ဘေးကင်းမှုနှင့် လည်ပတ်မှုစွမ်းဆောင်ရည်ကို မြှင့်တင်ရန်အတွက် ၎င်းတို့၏ မှန်ကန်သောလုပ်ဆောင်ချက်သည် အရေးကြီးပါသည်။ အောက်ဖော်ပြပါသည် သင့်အား ထရန်စဖော်မာများကို ထိထိရောက်ရောက်နှင့် ဘေးကင်းစွာ အသုံးပြုနိုင်ရန် ပြည့်စုံသောလမ်းညွှန်ချက်ဖြစ်သည်။
အဆင့် 1- အသွင်အပြင်နှင့် ဆက်စပ်ပစ္စည်းများကို စေ့စေ့စပ်စပ်စစ်ဆေးခြင်း
ပါဝါထရန်စဖော်မာကို မလည်ပတ်မီ၊ အိမ်ရာသည် နဂိုအတိုင်းဖြစ်ပြီး ဆက်စပ်ပစ္စည်းများနှင့် ဝက်အူများ တင်းကျပ်ကြောင်း သေချာစေရန် စေ့စေ့စပ်စပ်စစ်ဆေးခြင်းကို လုပ်ဆောင်ပါ။ ဤအဆင့်သည် ချို့ယွင်းမှုများကို ကာကွယ်ရန်နှင့် စက်ပစ္စည်းများကို နဂိုအတိုင်းထားရန် မရှိမဖြစ်လိုအပ်ပါသည်။
အဆင့် 2- ပါဝါထောက်ပံ့မှုကို တိကျစွာချိတ်ဆက်ပါ
Transformer ၏ input plug ကို ၎င်း၏သတ်မှတ်ထားသော input voltage နှင့် ကိုက်ညီသော 220V ပါဝါထွက်ပေါက်သို့ ချိတ်ဆက်ပါ။ ပါဝါထောက်ပံ့မှုကို မချိတ်ဆက်မီ ဗို့အားမတူညီမှုကြောင့် စက်ပစ္စည်းပျက်စီးမှုကို ရှောင်ရှားရန် socket ၏ဗို့အားနှင့် Transformer ၏ အဆင့်သတ်မှတ်ထားသောဗို့အားကို ဂရုတစိုက်စစ်ဆေးပါ။
အဆင့် 3- ထရန်စဖော်မာကို စတင်ရန်
Transformer ၏ ပါဝါခလုတ်ကို ဂရုတစိုက်ရှာဖွေပြီး စတင်ရန် နှိပ်ပါ။ စတင်ချိန်တွင်၊ ပုံမှန်မဟုတ်သောအသံများ သို့မဟုတ် တုန်ခါမှုများရှိမရှိကို အာရုံစိုက်ပါ၊ ၎င်းသည် ချို့ယွင်းမှု၏လက္ခဏာဖြစ်နိုင်သည်။ ပုံမှန်အခြေအနေများတွင်၊ စက်ပစ္စည်းကို ပါဝါဖွင့်ထားကြောင်း ဖော်ပြရန်အတွက် Transformer ၏ အချက်ပြမီးသည် လင်းလာမည်ဖြစ်သည်။
အဆင့် 4- စက်ပစ္စည်းများကို လုံခြုံစွာချိတ်ဆက်ပါ
110V ဗို့အားလိုအပ်သောပစ္စည်းများကို transformer ၏ output port သို့ ချိတ်ဆက်ပါ။ ချိတ်ဆက်သည့်အခါတွင်၊ ဝန်ပိုအားကို တားဆီးရန် ထရန်စဖော်မာ၏ အမြင့်ဆုံးသယ်ဆောင်နိုင်သော စွမ်းရည်ထက် မကျော်လွန်ကြောင်း သေချာပါစေ။ ချိတ်ဆက်မှုပြီးပါက၊ လျှပ်စစ်ပါဝါပေးဝေမှုကိုဖွင့်ပါ၊ လျှပ်စစ်ပစ္စည်းသည် ချောမွေ့စွာစတင်ပြီး လည်ပတ်သင့်သည်။
အဆင့် 5- လည်ပတ်မှုအခြေအနေကို စဉ်ဆက်မပြတ် စောင့်ကြည့်စစ်ဆေးနေ
စဉ် ထရန်စဖော်မာများနှင့် စက်ပစ္စည်းများ၏ လုပ်ဆောင်မှုအခြေအနေကို အချိန်အခါအလိုက် စောင့်ကြည့်ပါ။ ထရန်စဖော်မာသည် အပူလွန်ကဲခြင်း ရှိ၊ မရှိနှင့် စနစ်၏ ဘေးကင်းမှုနှင့် တည်ငြိမ်မှုကို သေချာစေရန် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ ချောမွေ့စွာ လည်ပတ်နေခြင်း ရှိမရှိကို ဂရုပြုပါ။
အဆင့် 6- ပါဝါကို မှန်ကန်စွာပိတ်ပါ
အသုံးပြုပြီးနောက် ပါဝါကို မှန်ကန်သောစနစ်ဖြင့် ပိတ်ပါ။ ပထမဦးစွာ လျှပ်စစ်ပါဝါထောက်ပံ့မှုကို ပိတ်ပါ၊ ထို့နောက် ထရန်စဖော်မာပါဝါထောက်ပံ့မှုကို ဖြုတ်လိုက်ပြီး၊ နောက်ဆုံးတွင် လျှပ်စစ်စနစ်အား ဘေးကင်းစွာ ပိတ်ထားကြောင်း သေချာစေရန် အဝင်ပလပ်ကို ပလပ်ဖြုတ်ပါ။
အဆင့် 7- ပုံမှန်ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းမှုနှင့် စစ်ဆေးမှုများပြုလုပ်ပါ
Transformer ၏ရေရှည်တည်ငြိမ်သောလည်ပတ်မှုအတွက်၊ ပုံမှန်ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းမှုနှင့် စစ်ဆေးခြင်းလိုအပ်ပါသည်။ ၎င်းတွင် ထရန်စဖော်မာကို သန့်ရှင်းရေးလုပ်ခြင်း၊ ပါဝါကြိုးများနှင့် ပလပ်များကို စစ်ဆေးခြင်း၊ Transformer ၏ စွမ်းဆောင်ရည်ကို စောင့်ကြည့်ခြင်းတို့ ပါဝင်သည်။
အမြဲမေးလေ့ရှိသောမေးခွန်းများ