SHJZ-500VA
ShunHong
W5001
| ရရှိနိုင်မှု- | |
|---|---|
| အရေအတွက်- | |
ကုန်ပစ္စည်းအကြောင်းအရာ
လုပ်ငန်း whatsapp အကောင့်- +86- 13690698363
ကုန်ပစ္စည်းဖော်ပြချက်
SHJZ-500VA ဗို့အားပြောင်းစက်သည် ၎င်း၏အစွမ်းထက်သော 500W ဖြင့် 220V မှ 110V သို့ အမျိုးမျိုးသောလျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏လိုအပ်ချက်များကိုဖြည့်ဆည်းပေးနိုင်သည် ။ ၎င်း၏သေးငယ်သောအရွယ်အစားနှင့် ပေါ့ပါးသောအလေးချိန်ကြောင့် ဤ converter သည် အိမ်နှင့်ခရီးသွားခြင်းအတွက် မရှိမဖြစ်အဖော်ဖြစ်လာပါသည်။
နည်းပညာပိုင်းဆိုင်ရာ ဆန်းသစ်တီထွင်မှု
နှစ်ချက်အတည်ပြုချက်- စျေးကွက်အတည်ပြုခြင်းပြီးနောက် နှစ်ပေါင်းများစွာကြာပြီးနောက်၊ SHJZ-500VA သည် ၎င်း၏ကောင်းမွန်သောစွမ်းဆောင်ရည်နှင့် တည်ငြိမ်မှုအတွက် သုံးစွဲသူများထံမှ တညီတညွတ်တည်းချီးမွမ်းခြင်းကို ရရှိခဲ့သည်။
ဗို့အား လိုက်လျောညီထွေဖြစ်စေခြင်း- မတူညီသောဗို့အားစံနှုန်းများအတွက် အထူးဒီဇိုင်းထုတ်ထားပြီး၊ လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများသည် မတူညီသောနေရာများတွင် ပုံမှန်အတိုင်းအလုပ်လုပ်နိုင်စေရန်အတွက် ဗို့အားကို လျင်မြန်စွာနှင့် တည်ငြိမ်စွာပြောင်းပေးနိုင်ပါသည်။
အရည်အသွေးမြင့်ပစ္စည်းများ- အရည်အသွေးမြင့်ကုန်ကြမ်းများကိုအသုံးပြုခြင်းသည် စွမ်းအင်သုံးစွဲမှုကိုလျှော့ချစေပြီး ဗို့အားပြောင်းလဲခြင်း၏မြင့်မားသောထိရောက်မှုနှင့်တည်ငြိမ်မှုကိုသေချာစေသည်။
ဘေးကင်းရေးအာမခံချက်- ဘူးခွံကို ခိုင်ခံ့သောပစ္စည်းဖြင့်ပြုလုပ်ထားပြီး၊ အတွင်းပိုင်းဝါယာကြိုးများကို မီးမလောင်စေသောပစ္စည်းဖြင့် ထုပ်ပိုးထားပြီး အသုံးပြုမှုဘေးကင်းစေရန်အတွက် အပူချိန်ထိန်းချုပ်ကာကွယ်မှု တပ်ဆင်ထားသည်။

နည်းပညာဆိုင်ရာ ကန့်သတ်ချက်များ
| ထုတ်ကုန်မော်ဒယ် | SHJZ-500VA |
| ထုတ်ကုန်အမည် | 500W အပူချိန်ထိန်းချုပ်မှုကာကွယ်ရေး ဗို့အားပြောင်းစက် 220V မှ 110V |
| အများဆုံး အသုံးပြုနိုင်သော ပါဝါ | 500W* |
| Input Voltage အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 220V~ |
| အထွက်ဗို့အား အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 110V~ |
| စွမ်းရည်အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 400VA* |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ကြိမ်နှုန်း | 50/60Hz |
| လည်ပတ်မှုသံသရာ | ၃၀/၆၀ မိနစ် |
| အရွယ်အစားများ | 16.5*12*7.5cm (6.49*4.72*2.95လက်မ) |
| အရွယ်အစား (အထုပ်နှင့်အတူ) | 26*16*13cm (10.23*6.3*5.1လက်မ) |
| အလေး | 2.6 ကီလိုဂရမ် (5.73 ပေါင်) |
| အလေးချိန် (အထုပ်နှင့်အတူ) | 3.0kg (6.61 ပေါင်) |
| ရိုက်ပါ။ | အခြောက်အမျိုးအစား |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ-၁ | အပူချိန်ထိန်း |
| အလိုအလျောက်ပါဝါပိတ်အပူချိန် | ≥80 ℃ |
| ပါဝါကြိုးစတုရန်း | 0.5 စတုရန်းမိုင် |
| အများဆုံး Passing Current | 4.2A |
| ပစ္စည်းများ | အလူမီနီယံဝါယာကြိုးအကွေ့အကောက် |
| အမာခံပစ္စည်း | ထရန်စဖော်မာကွင်း |
| လက်မှတ် | CE၊ FCC စသည်တို့ |
![]() |
|
ထုတ်ကုန်အသုံးပြုမှုများ
Multi-scenario application
အိမ်သုံးပစ္စည်းများ- မီးဖိုချောင်သုံးပစ္စည်းငယ်များ သို့မဟုတ် တစ်ကိုယ်ရည်စောင့်ရှောက်မှုသုံးပစ္စည်းများဖြစ်စေ SHJZ-500VA သည် ပါဝါ 400W အောက်တွင်ရှိနေသရွေ့ တည်ငြိမ်သောဗို့အားပြောင်းလဲခြင်းကို ပံ့ပိုးပေးနိုင်ပါသည်။
ရုံးသုံးပစ္စည်းများ
အသေးစားပရင်တာများ၊ မိတ္တူကူးစက်များနှင့် အခြားရုံးသုံးပစ္စည်းများသည်လည်း အလုပ်စွမ်းဆောင်ရည်ကိုမြှင့်တင်ရန် 220V ဗို့အားအောက်တွင် တည်ငြိမ်စွာလည်ပတ်နိုင်သည်။
ဆံပင်ညှပ်ခြင်း။
အိမ်သုံးဆံပင်အလှပြင်ကိရိယာများဖြစ်သည့် ကောက်ညှင်းပေါင်း၊ မျက်နှာပေါင်းတင်စက် စသည်တို့သည် ဗို့အားပြောင်းစက်မှတစ်ဆင့် ပရော်ဖက်ရှင်နယ်အဆင့် စောင့်ရှောက်မှုအတွေ့အကြုံကို ခံစားနိုင်သည်။
ဆေးပစ္စည်း
သွေးပေါင်ချိန်တိုင်းကိရိယာများ၊ အောက်ဆီဂျင် အာရုံခံကိရိယာများ စသည်တို့ကဲ့သို့သော အိမ်သုံးဆေးဘက်ဆိုင်ရာပစ္စည်းများ၊ ဤ converter ၏အကူအညီဖြင့် တည်ငြိမ်စွာလည်ပတ်နိုင်သည်။

ထုတ်ကုန်လည်ပတ်မှုလမ်းညွှန်
SHJZ-500VA ဗို့အားပြောင်းစက်ကို အသုံးပြုသည့်အခါ အောက်ပါအဆင့်များကို လိုက်နာသင့်သည်-
1. စက်ကိရိယာများ၏ ကြံ့ခိုင်မှုကို စစ်ဆေးပါ၊
2. 220V ပါဝါထောက်ပံ့မှုကို ချိတ်ဆက်ပါ၊
3. converter ကိုဖွင့်ပါ၊
4. 110V လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို ချိတ်ဆက်ပြီး အသုံးပြုပါ။
5. တစ်ချိန်တည်းမှာပင်၊ စက်ပစ္စည်း၏ဘေးကင်းသောလည်ပတ်မှုကိုသေချာစေရန် ရေစိုခံပြီး အစိုဓာတ်ခံကာ အပူပျံ့ခြင်းနှင့် လေဝင်လေထွက်တို့ကို အာရုံစိုက်ပါ။


အမြဲမေးလေ့ရှိသောမေးခွန်းများ
Q1- သင့်ဗို့အားပြောင်းပေးတဲ့ ထုတ်ကုန်တွေအတွက် ဘေးကင်းမှုနဲ့ ပတ်ဝန်းကျင်ဆိုင်ရာ လက်မှတ်တွေက ဘာတွေလဲ။
A1: ကျွန်ုပ်တို့၏ ဗို့အားပြောင်းစက် ထုတ်ကုန်များသည် ပြင်းထန်သော စမ်းသပ်စစ်ဆေးမှုများ ပြုလုပ်ပြီး CE၊ ROHS နှင့် FCC အပါအဝင် နိုင်ငံတကာနှင့် ပြည်တွင်း လက်မှတ်များစွာကို ရရှိထားသည်။ ဤအသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်များသည် ထုတ်ကုန်များသည် လျှပ်စစ်ဘေးကင်းမှု၊ ပတ်ဝန်းကျင်ကာကွယ်ရေးနှင့် လျှပ်စစ်သံလိုက်လိုက်ဖက်မှုဆိုင်ရာ နိုင်ငံတကာစံချိန်စံညွှန်းများနှင့် ကိုက်ညီကြောင်း သေချာစေပြီး သင့်အား စိတ်အေးချမ်းသာမှုပေးပါသည်။
Q2- ဒီဗို့အားပြောင်းပေးတဲ့ ဘယ်လျှပ်စစ်ပစ္စည်းအမျိုးအစားတွေက ပံ့ပိုးပေးနိုင်မလဲ။
A2- ကျွန်ုပ်တို့၏ ဗို့အားပြောင်းစက်သည် 110V လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပြီး လေသန့်စင်စက်၊ စားပွဲတင်မီးအိမ်၊ သွားဆေးစက်၊ ရင်သားစုပ်စက် အစရှိသည့် အိမ်သုံးပစ္စည်းများ အများအပြားကို ပံ့ပိုးပေးပါသည်။ ၎င်းသည် သေးငယ်သော ပရင်တာများ၊ စကင်နာများအပြင် အလှပြင်ဆိုင်နှင့် ဆေးဘက်ဆိုင်ရာ ထုတ်ကုန်များဖြစ်သည့် ရုံးသုံးပစ္စည်းကိရိယာများ၊ မျက်နှာပေါင်းတင်စက်များနှင့် အိမ်သုံးမန်နိုမီတာများကဲ့သို့သော အလှပြင်ဆိုင်များအတွက်လည်း သင့်လျော်ပါသည်။
Q3: ကျွန်ုပ်တို့အတွက် ကောင်းမွန်သော အတွေ့အကြုံကို သေချာစေရန် သင်မည်သည့် အရောင်းအပြီး ဝန်ဆောင်မှုကို ပေးသနည်း။
A3: ကျွန်ုပ်တို့သည် ထုတ်ကုန်ညှိနှိုင်းမှု၊ ညွှန်ကြားချက်နှင့် အမှားပြင်ဆင်ခြင်းအပါအဝင် ပြီးပြည့်စုံသော အရောင်းအပြီးဝန်ဆောင်မှုကို ပေးဆောင်ပါသည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ ဖောက်သည်ဝန်ဆောင်မှုအဖွဲ့သည် သင့်မေးခွန်းများကို ဖြေကြားရန်နှင့် နည်းပညာဆိုင်ရာ ပံ့ပိုးကူညီမှုပေးရန် အမြဲတမ်း အသင့်ရှိနေပါသည်။ ထို့အပြင်၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် သင့်အသုံးပြုမှုအတွက် စိတ်ပူစရာမလိုကြောင်း သေချာစေရန်အတွက် အချိန်အတိုင်းအတာတစ်ခုအထိ အာမခံဝန်ဆောင်မှုပေးပါသည်။
Q4- ကျွန်ုပ်၏စက်ပစ္စည်းအတွက် မှန်ကန်သော ဗို့အားပြောင်းစက်ကို ကျွန်ုပ်မည်ကဲ့သို့ ရွေးချယ်ရမည်နည်း။
A4- ဗို့အားပြောင်းသည့်ကိရိယာကို ရွေးချယ်သည့်အခါ၊ ပထမဆုံးအနေဖြင့်၊ converter ၏ output parameters များသည် appliance နှင့် ကိုက်ညီကြောင်း သေချာစေရန်အတွက် rated voltage နှင့် power ကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားသင့်ပါသည်။ ဒုတိယအနေဖြင့်၊ စက်၏အသုံးပြုမှုအကြိမ်ရေနှင့်ကြာချိန်အရတည်ငြိမ်သောပါဝါပေးနိုင်သော converter ကိုရွေးချယ်ပါ။ နောက်ဆုံးအနေနဲ့ ကုန်ကျစရိတ်သက်သာတဲ့ ထုတ်ကုန်ကို ရွေးချယ်ဖို့ အမှတ်တံဆိပ်၊ အရည်အသွေးနဲ့ စျေးနှုန်းကို စဉ်းစားပါ။
Q5- ဗို့အားပြောင်းစက်ကို မရွေးချယ်မီ ကျွန်ုပ်ဘာလုပ်ရမည်နည်း။
A5- ဗို့အားပြောင်းစက်ကို မရွေးချယ်မီ၊ သင်သည် စက်၏ အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ဗို့အားနှင့် ပါဝါကို သိရန်နှင့် သင့်ဧရိယာရှိ ထောက်ပံ့ရေးဗို့အားကို အတည်ပြုရန် လိုအပ်သည်။ တစ်ချိန်တည်းတွင်၊ စက်၏အသုံးပြုမှုပတ်ဝန်းကျင်နှင့် ကြိမ်နှုန်းတို့ကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားပြီး မှန်ကန်သောအမျိုးအစားနှင့် converter အမှတ်တံဆိပ်ကို ရွေးချယ်ပါ။ သင့်အား ပညာရှိသောရွေးချယ်မှုတစ်ခုပြုလုပ်ရန် ကူညီပေးရန်အတွက် စျေးကွက်အတွင်းရှိ အမှတ်တံဆိပ်နှင့် စျေးနှုန်းအချက်အလက်များကို သိပါ။
Q6- ဒေသအလိုက် မှန်ကန်သော ဗို့အားပြောင်းစက်ကို ဘယ်လိုရွေးချယ်မလဲ။
A6- ဗို့အားပြောင်းစက်ကို ရွေးချယ်သည့်အခါ၊ မတူညီသော ဒေသများ၏ ဗို့အားစံနှုန်းများကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားရန် လိုအပ်သည်။ ဥပမာအားဖြင့်၊ Europe သည် American ပစ္စည်းများကိုအသုံးပြုသောအခါ၊ သင်သည် 220V မှ 110V converter ကိုရွေးချယ်သင့်သည်။ အမေရိကသည် ဥရောပသုံးပစ္စည်းများကို အသုံးပြုသောအခါ၊ သင်သည် 110V မှ 220V converter ကို ရွေးချယ်သင့်သည်။ တရုတ်က ဂျပန်ပစ္စည်းတွေကို သုံးတဲ့အခါ 220V မှ 100V converter ကို ရွေးချယ်သင့်ပါတယ်။
Q7: လိုအပ်သော transformer ပါဝါကို ဘယ်လိုဆုံးဖြတ်မလဲ။
A7- Transformers များသည် လည်ပတ်နေစဉ်အတွင်း ဆုံးရှုံးမှုများရှိသောကြောင့် ပါဝါ၏ 20% ထက်ပိုသော converter ကို ရွေးချယ်ရန် အကြံပြုအပ်ပါသည်။ ဥပမာအားဖြင့်၊ စက်၏ပါဝါသည် 300W ဖြစ်ပါက၊ 360W သို့မဟုတ် ထို့ထက်ပိုသော ပါဝါရှိသော converter ကို ရွေးချယ်သင့်သည်။
Q8- စက်ပစ္စည်းတစ်ခု၏ ပါဝါကန့်သတ်ချက်များကို မည်သို့ရှာဖွေရမည်နည်း။
A8- စက်ပစ္စည်းတစ်ခု၏ ပါဝါကန့်သတ်ချက်အား စက်ပစ္စည်းကိုယ်တိုင်၊ အောက်ခြေ သို့မဟုတ် ညွှန်ကြားချက်လက်စွဲတွင် အများအားဖြင့် တွေ့ရှိနိုင်သည်။ ကျေးဇူးပြု၍ တိကျသော ဓာတ်အားအချက်အလက်အတွက် ဤနေရာများကို သေချာစစ်ဆေးပါ။