SHJZ-1000VA
ShunHong
W10003
| ရရှိနိုင်မှု- | |
|---|---|
| အရေအတွက်- | |
ထုတ်ကုန်အားသာချက်
လုပ်ငန်း whatsapp အကောင့်- +86- 13690698363
စျေးကွက်တွင် ဆယ်စုနှစ် နှစ်ခုကျော် ပြင်းထန်စွာ စစ်ဆေးပြီးနောက်၊ ဤပါဝါထရန်စဖော်မာသည် ၎င်း၏ ပြောင်မြောက်သော ထုတ်ကုန်ဘဝနှင့် ကောင်းမွန်သော တည်ငြိမ်မှုအတွက် သုံးစွဲသူများထံမှ တညီတညွတ်တည်း ချီးမွမ်းခြင်းကို ရရှိခဲ့သည်။ ၎င်းကို အရည်အသွေးမြင့် single-phase toroidal core ဖြင့်ပြုလုပ်ထားပြီး ဗို့အားပြောင်းလဲခြင်း၏ မြင့်မားသောထိရောက်မှုနှင့် တည်ငြိမ်မှုကိုသေချာစေရုံသာမက ပြောင်းလဲခြင်းလုပ်ငန်းစဉ်အတွင်း စွမ်းအင်ဆုံးရှုံးမှုကိုလည်း သိသိသာသာလျှော့ချပေးပါသည်။
ကွဲပြားခြားနားသောဗို့အားပတ်ဝန်းကျင်တွင်လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏ချောမွေ့စွာလည်ပတ်မှုကိုသေချာစေရန်အတွက်၊ ဤထရန်စဖော်မာသည် 100V မှ 220V သို့ 220V သို့ လျင်မြန်တည်ငြိမ်စွာပြောင်းလဲနိုင်သော၊ ဤထရန်စဖော်မာအား 220V ဗို့အားအသုံးပြုမှုတွင် ဂျပန်နှင့်အခြားဒေသများရှိ လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏လိုအပ်ချက်များကိုဖြည့်ဆည်းပေးနိုင်သောဗို့အားအဒက်တာတစ်ခုဖြစ်သည်။
ဘေးကင်းမှု စွမ်းဆောင်ရည်အရ၊ ဤဗို့အားပြောင်းစက်သည် ကောင်းမွန်စွာ စဉ်းစားထားသည်။ ၎င်း၏အခွံကို ခိုင်ခံ့သောသံထည်ပစ္စည်းဖြင့် ပြုလုပ်ထားကာ အတွင်းပိုင်းဝါယာကြိုးများကို မီးလောင်မှုမဖြစ်စေရန် ပလပ်စတစ်ဖလင်ဖြင့် ထုပ်ပိုးထားသောကြောင့် အသုံးပြုမှုဘေးကင်းမှုကို ထိထိရောက်ရောက် မြှင့်တင်ပေးပါသည်။ ထို့ထက်ပို၍ မှတ်သားထိုက်သည်မှာ ၎င်းတွင် မတည်ငြိမ်သော ဗို့အား သို့မဟုတ် ဝန်ပိုလွန်ကဲမှုကြောင့် ဖြစ်ပွားနိုင်သည့် ဘေးကင်းရေး မတော်တဆမှုများကို အလုံးစုံကာကွယ်ပေးသည့် အပူချိန်ထိန်းချုပ်မှု အကာအကွယ်ကိရိယာတစ်ခုလည်း တပ်ဆင်ထားခြင်းဖြစ်သည်။
စဉ်ဆက်မပြတ်ဆန်းသစ်တီထွင်မှုနည်းပညာနှင့်ဆက်စပ်ပစ္စည်းများနှင့်ပစ္စည်းများကိုပိုမိုကောင်းမွန်အောင်ပြုလုပ်ခြင်းဖြင့်၊ ဤပါဝါထရန်စဖော်မာ၏ဗို့အားပြောင်းလဲခြင်းထိရောက်မှုနှင့်တည်ငြိမ်မှုကိုသိသိသာသာမြှင့်တင်ပေးခဲ့ပြီးအသုံးပြုသူများအားပိုမိုယုံကြည်စိတ်ချရပြီးလုံခြုံသောပါဝါအတွေ့အကြုံကိုယူဆောင်လာပါသည်။
နည်းပညာဆိုင်ရာ ကန့်သတ်ချက်များ
| ထုတ်ကုန်မော်ဒယ် | SHJZ-1000VA |
| ထုတ်ကုန်အမည် | 1000W အပူချိန်ထိန်းချုပ်မှုကာကွယ်ရေး ဗို့အားပြောင်းစက် 220V မှ 100V |
| အများဆုံး အသုံးပြုနိုင်သော ပါဝါ | 1000W* |
| Input Voltage အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 220V~ |
| အထွက်ဗို့အား အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 100V~ |
| စွမ်းရည်အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 800VA* |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ကြိမ်နှုန်း | 50/60Hz |
| လည်ပတ်မှုသံသရာ | ၃၀/၆၀ မိနစ် |
| အရွယ်အစားများ | 20*16*9.5စင်တီမီတာ |
| အရွယ်အစား (အထုပ်နှင့်အတူ) | 30*20*15 စင်တီမီတာ |
| အလေး | 4.6 ကီလိုဂရမ် |
| အလေးချိန် (အထုပ်နှင့်အတူ) | 5.0 ကီလိုဂရမ် |
| ရိုက်ပါ။ | အခြောက်အမျိုးအစား |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ-၁ | အပူချိန်ထိန်း |
| အလိုအလျောက်ပါဝါပိတ်အပူချိန် | ≥80 ℃ |
| ပါဝါကြိုးစတုရန်း | 1 စတုရန်း |
| အများဆုံး Passing Current | 8A |
| ပစ္စည်းများ | အလူမီနီယံဝါယာကြိုးအကွေ့အကောက် |
| အမာခံပစ္စည်း | ထရန်စဖော်မာကွင်း |
| လက်မှတ် | CE၊ FCC စသည်တို့ |
ထုတ်ကုန်အသုံးပြုမှုများ
ထုတ်ကုန်လည်ပတ်မှုလမ်းညွှန်
ဗို့အားထရန်စဖော်မာ အတွက် ကြိုတင်သတိထားချက်များ -
1၊ ရေစိုခံခြင်းနှင့် အစိုဓာတ်ခံခြင်း
ဤဗို့အားပြောင်းစက်သည် အတွင်းပိုင်း အူတိုင်ဆက်စပ်ပစ္စည်းများကို ဖြတ်သန်းရန် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသောကြောင့်၊ ကောင်းမွန်သောအပူကို ပြေပျောက်စေရန်အတွက် ၎င်း၏အခွံသည် ရေစိုခံကုသမှု၏ ကြီးမားသောဧရိယာမဟုတ်ပါ။ ထို့ကြောင့်၊ ဝါယာရှော့ သို့မဟုတ် အခြားဘေးကင်းသော အဖြစ်အပျက်များ မဖြစ်စေရန်အတွက် အတွင်းဗို့အားပြောင်းစက်သို့ ရေဝင်ရောက်မှုမှ ကာကွယ်ရန် ၎င်းကို ရေအရင်းအမြစ်များနှင့် ဝေးဝေးတွင် အသုံးပြုသင့်သည်။
2၊ အပူပျံ့ခြင်းနှင့် လေဝင်လေထွက်-
ဗို့အားပြောင်းစက်သည် ပုံမှန်ဖြစ်စဉ်တစ်ခုဖြစ်သည့် လည်ပတ်နေစဉ်အတွင်း အချို့သော အပူပမာဏကို ထုတ်ပေးနိုင်သည်။ ၎င်း၏ပုံမှန်လည်ပတ်မှုအပူချိန်ကိုထိန်းထားရန်အလို့ငှာ အအေးခံအပေါက်၏ဘယ်ဘက်နှင့်ညာဘက်အခြမ်းကို ပိတ်ဆို့မထားသင့်ပါ။ ပါဝါထရန်စဖော်မာသည် ပုံမှန်မဟုတ်စွာ ပူနေပါက သို့မဟုတ် အသုံးပြုနေစဉ်အတွင်း မီးလောင်သည့်အနံ့ထွက်သည်ကို တွေ့ရှိပါက ၎င်းကို ချက်ချင်းရပ်သင့်ပြီး ကျွမ်းကျင်ပညာရှင်နှင့် တိုင်ပင်သင့်သည်။
3၊ Boot စစ်ဆေးခြင်း-
ပထမဆုံး boot အသုံးမပြုမီ၊ power transformer ကို အပြည့်အဝ စစ်ဆေးသင့်သည်။ စက်၏ပုံပန်းသဏ္ဌာန်သည် ပြီးပြည့်စုံပြီး မပျက်စီးကြောင်း သေချာစေပြီး အစိတ်အပိုင်းများကို ခိုင်မြဲစွာ ပြုပြင်ထားသည်။ တစ်ချိန်တည်းမှာပင် ပထမ boot သည် ထူးဆန်းသော ဆူညံသံ သို့မဟုတ် မူမမှန်မှုများ ရှိ၊ မရှိ စစ်ဆေးရန် စက်ကို ချက်ချင်းရပ်သင့်သည်။
ပါဝါထရန်စဖော်မာအသုံးပြုမှု လုပ်ငန်းစဉ်-
1、 ဗို့အားပြောင်းစက်၏ အသွင်အပြင် ပြည့်စုံမှုရှိမရှိ စစ်ဆေးပြီး အပိုပစ္စည်းများကို ပြင်ဆင်ပြီး၊
2、 ဗို့အား converter input ပလပ်ကို ဗို့အား 220V ပါဝါထောက်ပံ့မှုသို့ ချိတ်ဆက်ပါ။
3、 စက်ခလုတ်ခလုတ်ကို နှိပ်ပါ၊ ဗို့အားပြောင်းစက်သည် စွမ်းအင်ရှိလိမ့်မည်;
4、 100V လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများသည် ဗို့အားပြောင်းစက်သို့ ချိတ်ဆက်ပြီးနောက် ပုံမှန်အသုံးပြုမှုကို ဖွင့်နိုင်သည်။
အမြဲမေးလေ့ရှိသောမေးခွန်းများ