SHJZ-1000VA
ShunHong
W10002
| ရရှိနိုင်မှု- | |
|---|---|
| အရေအတွက်- | |
ထုတ်ကုန်အားသာချက်
လုပ်ငန်း whatsapp အကောင့်- +86- 13690698363

စျေးကွက်ယုံကြည်မှု
နှစ် 20 ကျော်စျေးကွက်စမ်းသပ်မှုပြီးနောက်, ShunHong ဗို့အား converter သည်၎င်း၏အလွန်အစွမ်းထက်တဲ့စွမ်းဆောင်ရည်အတွက်ကမ္ဘာလုံးဆိုင်ရာအသုံးပြုသူများ၏တညီတညွတ်တည်းချီးမွမ်းခြင်းကိုရရှိခဲ့သည်။
တိကျသောကူးပြောင်းမှု
ဗို့အားမတူညီမှုပြဿနာကိုဖြေရှင်းရန် အထူးဒီဇိုင်းထုတ်ထားပြီး ၎င်းသည် 110V မှ 220V သို့ တိကျသောကူးပြောင်းမှုကို ရရှိသည်။
စွမ်းဆောင်ရည်မြင့်မားပြီး စွမ်းအင်ချွေတာခြင်း။
single-phase toroidal core ကိုအသုံးပြုခြင်းသည် စွမ်းအင်ဆုံးရှုံးမှုကို လျော့နည်းစေပြီး ကူးပြောင်းမှုထိရောက်မှုကို မြှင့်တင်ပေးပြီး တစ်ချိန်တည်းတွင် ဗို့အားပြောင်းလဲခြင်း၏ တည်ငြိမ်မှုကို သေချာစေသည်။
စိတ်ပူစရာကင်းသော လုံခြုံမှု
ခိုင်ခံ့သော သံခွံနှင့် အတွင်းမီးအား နှောင့်ယှက်သော ပစ္စည်း သည် အပူချိန် ထိန်းချုပ်မှုနှင့် ဝါယာရှော့ ကာကွယ်မှု ကိရိယာ နှင့် အတူ ဘေးကင်းရေး အတွက် အသုံးပြုမှု၏ ဘက်စုံ အကာအကွယ် ဖြစ်သည်။
ပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ် အသုံးပြုခြင်း။
မတူညီသောလျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏ ပါဝါလိုအပ်ချက်များကို ပြည့်မီစေရန် အသုံးပြုသည့်ကြာချိန်အလိုက် ပါဝါထွက်ရှိမှုကို ဉာဏ်ရည်ဉာဏ်သွေး ချိန်ညှိခြင်း။
နည်းပညာဆိုင်ရာ ကန့်သတ်ချက်များ
| ထုတ်ကုန်မော်ဒယ် | SHJZ-1000VA |
| ထုတ်ကုန်အမည် | 1000W အပူချိန်ထိန်းချုပ်မှုကာကွယ်ရေး ဗို့အားပြောင်းစက် 110V မှ 220V |
| အများဆုံး အသုံးပြုနိုင်သော ပါဝါ | 1000W* |
| Input Voltage အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 110V~ |
| အထွက်ဗို့အား အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 220V~ |
| စွမ်းရည်အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 800VA* |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ကြိမ်နှုန်း | 50/60Hz |
| လည်ပတ်မှုသံသရာ | ၃၀/၆၀ မိနစ် |
| အရွယ်အစားများ | 20*16*9.5စင်တီမီတာ |
| အရွယ်အစား (အထုပ်နှင့်အတူ) | 30*20*15 စင်တီမီတာ |
| အလေး | 4.6 ကီလိုဂရမ် |
| အလေးချိန် (အထုပ်နှင့်အတူ) | 5.0 ကီလိုဂရမ် |
| ရိုက်ပါ။ | အခြောက်အမျိုးအစား |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ-၁ | အပူချိန်ထိန်း |
| အလိုအလျောက်ပါဝါပိတ်အပူချိန် | ≥80 ℃ |
| ပါဝါကြိုးစတုရန်း | 1 စတုရန်း |
| အများဆုံး Passing Current | 8A |
| ပစ္စည်းများ | အလူမီနီယံဝါယာကြိုးအကွေ့အကောက် |
| အမာခံပစ္စည်း | ထရန်စဖော်မာကွင်း |
| လက်မှတ် | CE၊ FCC စသည်တို့ |
ထုတ်ကုန်အသုံးပြုမှုများ
အိမ်သုံးပစ္စည်းများ
စားပွဲတင်မီးအိမ်၊ လေသန့်စင်စက် သို့မဟုတ် သွားသန့်စင်ဆေးပဲဖြစ်ဖြစ် စိတ်ပူစရာမလိုဘဲ 220V နေရာများတွင် အသုံးပြုနိုင်ပါသည်။
ရုံးသုံးပစ္စည်းများ
220V အောက်တွင် တည်ငြိမ်သော လည်ပတ်မှုကို သေချာစေရန် အသေးစား ပရင်တာများ၊ မိတ္တူ နှင့် အခြား ရုံးသုံးပစ္စည်းများ။
အလှပြင်ဆိုင်
အိမ်သုံး အလှပြင်စက်၊ မျက်နှာပေါင်းတင်စက် စသည်တို့ကို ပရော်ဖက်ရှင်နယ် အလှမယ် အတွေ့အကြုံကို ခံစားရန် ရိုးရှင်းသော ပြောင်းလဲခြင်း။
ဆေးပစ္စည်း
တည်ငြိမ်သောလည်ပတ်မှုသေချာစေရန် အိမ်သုံးဆေးဘက်ဆိုင်ရာပစ္စည်းများအတွက် တည်ငြိမ်သော 110V ဗို့အားကို ပေးဆောင်ပါ။
ထုတ်ကုန်လည်ပတ်မှုလမ်းညွှန်
【အသုံးပြုရန်လမ်းညွှန်ချက်များ】
1. converter နှင့် ၎င်း၏ဆက်စပ်ပစ္စည်းများသည် နဂိုအတိုင်းရှိမရှိ စစ်ဆေးပါ။
2. အဝင်ပလပ်ကို 220V ပါဝါထောက်ပံ့မှုသို့ ချိတ်ဆက်ပါ။
3. ဗို့အားပြောင်းစက်ကိုဖွင့်ရန် ပါဝါခလုတ်ကို နှိပ်ပါ။
4 တည်ငြိမ်သောပါဝါကိုခံစားနိုင်ရန် 110V စက်ပစ္စည်းများကို converter သို့ ချိတ်ဆက်ပါ။
【ပါဝါထရန်စဖော်မာအသုံးပြုမှု လုပ်ငန်းစဉ်】
1. ဗို့အားပြောင်းစက်၏ အသွင်အပြင် ပြည့်စုံပြီး အပိုပစ္စည်းများ ပြုပြင်ထားခြင်း ရှိမရှိ စစ်ဆေးပါ။
2. ဗို့အား converter input ပလပ်ကို 220V ဗို့အားဖြင့် power supply သို့ ချိတ်ဆက်ပါ။
3. ဗို့အားပြောင်းစက်ကို အားဖြည့်ရန် စက်ခလုတ်ခလုတ်ကို နှိပ်ပါ။
4. 110V လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို ဗို့အားပြောင်းစက်သို့ ချိတ်ဆက်ပြီး ပုံမှန်အသုံးပြုရန်အတွက် စက်ကိုဖွင့်ပါ။
အမြဲမေးလေ့ရှိသောမေးခွန်းများ
ပြီးပြည့်စုံသော အရောင်းအပြီးဝန်ဆောင်မှုအာမခံချက်
ကျွန်ုပ်တို့သည် ပြီးပြည့်စုံသော အရောင်းအပြီးဝန်ဆောင်မှုပံ့ပိုးမှု၊ ထုတ်ကုန်ဆိုင်ရာ ဆွေးနွေးတိုင်ပင်မှု၊ အသုံးပြုမှုလမ်းညွှန်မှု၊ အမှားပြင်ဆင်မှုနှင့် အခြားကဏ္ဍများကို လွှမ်းခြုံပေးနိုင်ရန် ကတိပြုပါသည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ ပရော်ဖက်ရှင်နယ် ဖောက်သည်ဝန်ဆောင်မှုအဖွဲ့သည် သင့်မေးခွန်းများ သို့မဟုတ် နည်းပညာဆိုင်ရာ လိုအပ်ချက်များကို အချိန်နှင့်တစ်ပြေးညီ တုံ့ပြန်ဖြေရှင်းနိုင်စေရန်အတွက် အမြဲတမ်း အသင့်အနေအထားတွင် ရှိနေပါသည်။ ထို့အပြင်၊ သင့်အတွေ့အကြုံအတွက် ထပ်လောင်းအကာအကွယ်ပေးနိုင်ရန် ကျွန်ုပ်တို့သည် အာမခံကာလတစ်ခု ဝန်ဆောင်မှုကိုလည်း ပေးပါသည်။
Transformer ရွေးချယ်ခြင်းလမ်းညွှန်
သင့်စက်ပစ္စည်းအတွက် မှန်ကန်သော ထရန်စဖော်မာကို ရွေးချယ်သည့်အခါ၊ ရွေးချယ်ထားသော ထရန်စဖော်မာ၏ output parameter များသည် စက်ပစ္စည်းနှင့် ကိုက်ညီမှုရှိမရှိ သေချာစေရန်အတွက် စက်၏ အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ဗို့အားနှင့် ပါဝါလိုအပ်ချက်များကို ဦးစွာအကဲဖြတ်သင့်သည်။ တစ်ချိန်တည်းတွင်၊ စက်၏အသုံးပြုမှုအကြိမ်ရေနှင့်ကြာချိန်ကိုစဉ်းစားပြီး စဉ်ဆက်မပြတ်နှင့်တည်ငြိမ်သောပါဝါထွက်ရှိမှုကိုပေးစွမ်းနိုင်သော transformer ကိုရွေးချယ်ပါ။ ရွေးချယ်ရေးလုပ်ငန်းစဉ်တွင်၊ ယုံကြည်စိတ်ချရသောစွမ်းဆောင်ရည်၊ ဘေးကင်းမှုနှင့် လိုက်လျောညီထွေရှိသော ထုတ်ကုန်များကိုဝယ်ယူကြောင်း သေချာစေရန်အတွက် ထရန်စဖော်မာ၏အမှတ်တံဆိပ်ဂုဏ်သတင်း၊ ထုတ်ကုန်အရည်အသွေး၊ ကုန်ကျစရိတ်သက်သာမှုနှင့် အခြားအချက်များကိုလည်း ထည့်သွင်းစဉ်းစားရန် လိုအပ်ပါသည်။
ထရန်စဖော်မာမ၀ယ်မီ ကြိုတင်ပြင်ဆင်ခြင်း
ဗို့အား converter မ၀ယ်မီ၊ သင်သည် စက်၏အဆင့်သတ်မှတ်ဗို့အား၊ ပါဝါနှင့် အခြားသော့ချက်ဘောင်များကို အသေးစိတ်နားလည်ရန် လိုအပ်ပြီး ရွေးချယ်ထားသော ထရန်စဖော်မာသည် စက်လည်ပတ်မှုဆိုင်ရာ လိုအပ်ချက်များကို ဖြည့်ဆည်းပေးနိုင်ကြောင်း သေချာစေရန် သင့်ဒေသရှိ ပါဝါထောက်ပံ့မှုဗို့အားစံနှုန်းများကို အတည်ပြုရန် လိုအပ်ပါသည်။ ထို့အပြင်၊ သင်သည် စက်၏ပတ်ဝန်းကျင်၊ ကြိမ်နှုန်းနှင့် ကိုယ်ရေးကိုယ်တာဘတ်ဂျက်တို့ကို အကဲဖြတ်ရန် လိုအပ်ပြီး အသိပညာပေးဝယ်ယူမှုတစ်ခုပြုလုပ်ရန် စျေးကွက်ရှိ ထရန်စဖော်မာများ၏ မတူညီသောအမှတ်တံဆိပ်များနှင့် မော်ဒယ်များကို နှိုင်းယှဉ်ရန် လိုအပ်ပါသည်။
သတ်မှတ်ထားသော စက်ပစ္စည်းများအတွက် သင့်လျော်မှု
ကျေးဇူးပြု၍ ဤထရန်စဖော်မာသည် 800W အောက်ရှိ အချို့သောစက်ပစ္စည်းများနှင့် အသုံးပြုရန်အတွက် သင့်လျော်ကြောင်း ကျေးဇူးပြု၍ သတိပြုပါ။ ပါဝါမြင့်မားသော သို့မဟုတ် အပူရှိန်မြင့်ထုတ်လုပ်သည့် စက်ပစ္စည်းများအတွက်၊ စက်၏ဘေးကင်းပြီး တည်ငြိမ်သောလည်ပတ်မှုကိုသေချာစေရန်အတွက် မြင့်မားသောပါဝါအဆင့်သတ်မှတ်ချက်ရှိသော ထရန်စဖော်မာကို ရွေးချယ်ရန် အကြံပြုအပ်ပါသည်။
ဗို့အားအချိုးရွေးချယ်ရေးလမ်းညွှန်ချက်
ကွဲပြားသောဒေသများနှင့် စက်ပစ္စည်းများ၏ ဗို့အားလိုအပ်ချက်များအရ၊ ဗို့အားပြောင်းကိရိယာ၏ အဝင်နှင့်အထွက်ဗို့အားအချိုးကို ကျိုးကြောင်းဆီလျော်စွာ ရွေးချယ်ပါ၊ ဥပမာ-
Europe မှ အမေရိကန်ပစ္စည်းများကို အသုံးပြုသည့်အခါ 220V မှ 110V converter ကိုရွေးချယ်ပါ။
အမေရိကန်တွင် ဥရောပသုံးပစ္စည်းများကို အသုံးပြုသည့်အခါ 110V မှ 220V converter ကိုရွေးချယ်ပါ။
တရုတ်က ဂျပန်ပစ္စည်းတွေကို သုံးတဲ့အခါ 220V မှ 100V converter ကို ရွေးပါ။
ထရန်စဖော်မာပါဝါရွေးချယ်ခြင်းအတွက် အကြံပြုချက်များ
လည်ပတ်နေစဉ်အတွင်း ထရန်စဖော်မာ၏ ဆုံးရှုံးမှုကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားပါက၊ အဆင့်သတ်မှတ်ပါဝါထက် အနည်းဆုံး 20% ပိုမြင့်သော ထရန်စဖော်မာကို ရွေးချယ်ရန် အကြံပြုအပ်ပါသည်။ ဥပမာအားဖြင့်၊ 300W စက်ပစ္စည်းအတွက်၊ ပါဝါအဆင့်သတ်မှတ်ချက် 360W နှင့်အထက်ရှိသော ထရန်စဖော်မာကို ပါဝါမလုံလောက်မှုကြောင့် စွမ်းဆောင်ရည်ကျဆင်းခြင်း သို့မဟုတ် ဘေးကင်းရေးအန္တရာယ်များကို ရှောင်ရှားရန် ရွေးချယ်သင့်သည်။
စက်ပစ္စည်းပါဝါစုံစမ်းရေးနည်းလမ်း
စက်ပစ္စည်း၏ပါဝါကန့်သတ်ချက်များကို ထုတ်ကုန်ကိုယ်ထည်၊ အောက်ခြေတံဆိပ် သို့မဟုတ် အသုံးပြုသူလက်စွဲတွင် အများအားဖြင့် တွေ့ရှိနိုင်သည်။ ထရန်စဖော်မာတစ်လုံးကို ဈေးဝယ်သည့်အခါ၊ ရွေးချယ်ထားသော ထရန်စဖော်မာသည် စက်၏ပါဝါလိုအပ်ချက်များနှင့် ကိုက်ညီကြောင်း သေချာစေရန် ဤအချက်အလက်ကို ဂရုတစိုက် တိုင်ပင်ပါ။