SHJZ-1000VA
Шун Хонг
W10002
| Бэлэн байдал: | |
|---|---|
| Тоо хэмжээ: | |
Бүтээгдэхүүний давуу тал
Байгууллагын whatsapp хаяг: +86- 13690698363

Зах зээлийн итгэлцэл
20 гаруй жилийн зах зээлийн туршилтын дараа ShunHong хүчдэлийн хувиргагч нь маш сайн гүйцэтгэлтэй гэдгээрээ дэлхийн хэрэглэгчдийн санал нэгтэй магтаал хүртсэн.
Нарийвчилсан хөрвүүлэлт
Хүчдэл таарахгүй байх асуудлыг шийдэхийн тулд тусгайлан бүтээгдсэн нь 110В-оос 220В хүртэл нарийн хувиргах боломжийг олгодог.
Өндөр үр ашигтай, эрчим хүчний хэмнэлттэй
Нэг фазын тороид цөмийг ашиглах нь эрчим хүчний алдагдлыг бууруулж, хувиргах үр ашгийг дээшлүүлж, хүчдэлийн хувиргалтын тогтвортой байдлыг нэгэн зэрэг хангана.
Санаа зоволтгүй аюулгүй байдал
Бат бөх төмөр бүрхүүл, дотоод галд тэсвэртэй материал, температурын хяналт, богино залгааны хамгаалалтын төхөөрөмж, ашиглалтын бүх талын хамгаалалт.
Уян хатан хэрэглээ
Төрөл бүрийн цахилгаан хэрэгслийн эрчим хүчний хэрэгцээг хангахын тулд хэрэглээний уртын дагуу цахилгаан гаралтын ухаалаг тохируулга.
Техникийн параметрүүд
| Бүтээгдэхүүний загвар | SHJZ-1000VA |
| Бүтээгдэхүүний нэр | 1000W Температурын хяналтын хамгаалалтын хүчдэл хувиргагч 110V - 220V |
| Хэрэглэх хамгийн их хүч | 1000Вт* |
| Нэрлэсэн оролтын хүчдэл | 110V~ |
| Нэрлэсэн гаралтын хүчдэл | 220V~ |
| Нэрлэсэн хүчин чадал | 800VA* |
| Нэрлэсэн давтамж | 50/60 Гц |
| Үйл ажиллагааны мөчлөг | 30/60 мин |
| хэмжээ | 20*16*9.5см |
| Хэмжээ (багцтай) | 30*20*15см |
| жин | 4.6 кг |
| Жин (багцтай) | 5.0 кг |
| Төрөл | Хуурай төрөл |
| Хамгаалалтын төхөөрөмж-1 | Температурын хяналт |
| Автомат унтрах температур | ≥80℃ |
| Цахилгааны утас дөрвөлжин | 1 квадрат |
| Хамгийн их дамжуулах гүйдэл | 8А |
| Материал | Хөнгөн цагаан утас ороомог |
| Үндсэн материал | Цагираган трансформатор |
| гэрчилгээ | CE, FCC гэх мэт. |
Бүтээгдэхүүний хэрэглээ
Гэр ахуйн цахилгаан хэрэгсэл
Ширээний чийдэн, агаар цэвэршүүлэгч, шүд цэвэрлэгч аль нь ч бай 220В-ын бүсэд санаа зовох зүйлгүй хэрэглэж болно.
Оффисын тоног төхөөрөмж
Жижиг хэвлэгч, хувилагч болон бусад албан тасалгааны тоног төхөөрөмж нь 220 В-ын тогтвор суурьшилтай ажиллах.
Гоо сайхны салон
Гэрийн буржгар индүү, нүүр будагч гэх мэт. Мэргэжлийн гоо сайхны туршлагаас таашаал авах энгийн хувиргалт.
Эмнэлгийн тоног төхөөрөмж
Тогтвортой ажиллагааг хангахын тулд гэрийн эмнэлгийн тоног төхөөрөмжийг тогтвортой 110В хүчдэлээр хангана.
Бүтээгдэхүүнийг ажиллуулах гарын авлага
【Ашиглах заавар】
1. Хөрвүүлэгч болон түүний дагалдах хэрэгсэл бүрэн бүтэн эсэхийг шалгана уу.
2. Оролтын залгуурыг 220 В-ын тэжээлд холбоно.
3. Хүчдэл хувиргагчийг асаахын тулд цахилгаан товчийг дарна уу.
4 Тогтвортой эрчим хүчийг ашиглахын тулд 110V цахилгаан хэрэгслийг хөрвүүлэгчид холбоно уу.
【Цахилгаан трансформаторын ашиглалтын процесс】
1. Хүчдэл хувиргагчийн гадаад төрх бүрэн, сэлбэг хэрэгсэл нь бэхлэгдсэн эсэхийг шалгах;
2. Хүчдэл хөрвүүлэгчийн оролтын залгуурыг 220 В-ын хүчдэлтэй тэжээлд холбох;
3. Хүчдэл хувиргагчийг идэвхжүүлэхийн тулд машин солих товчийг дарна уу;
4. 110В-ын цахилгаан хэрэгслийг хүчдэл хувиргагчтай холбож, дараа нь машиныг хэвийн горимд шилжүүлнэ.
Түгээмэл асуулт
Борлуулалтын дараах үйлчилгээний иж бүрэн баталгаа
Бид бүтээгдэхүүний зөвлөгөө, ашиглалтын заавар, алдаа засах болон бусад асуудлыг хамарсан борлуулалтын дараах үйлчилгээний цогц дэмжлэг үзүүлэх үүрэгтэй. Манай хэрэглэгчийн үйлчилгээний мэргэжлийн баг нь таны асуулт, техникийн хэрэгцээнд цаг тухайд нь хариу өгч, шийдвэрлэхийн тулд үргэлж бэлэн байдалд байна. Нэмж дурдахад бид таны туршлагад нэмэлт хамгаалалт өгөхийн тулд тодорхой хугацааны баталгаат үйлчилгээ үзүүлдэг.
Трансформатор сонгох гарын авлага
Төхөөрөмждөө тохирох трансформаторыг сонгохдоо эхлээд тухайн төхөөрөмжийн нэрлэсэн хүчдэл, чадлын хэрэгцээг үнэлж, сонгосон трансформаторын гаралтын параметрүүд тухайн төхөөрөмжтэй тохирч байгаа эсэхийг шалгах хэрэгтэй. Үүний зэрэгцээ, төхөөрөмжийн ашиглалтын давтамж, үргэлжлэх хугацааг харгалзан үзээд тасралтгүй, тогтвортой цахилгаан гаралтыг хангах трансформаторыг сонгох хэрэгтэй. Сонгон шалгаруулалтын явцад трансформаторын брэндийн нэр хүнд, бүтээгдэхүүний чанар, өртөг хэмнэлттэй болон бусад хүчин зүйлсийг харгалзан үзэх шаардлагатай бөгөөд найдвартай ажиллагаа, аюулгүй байдал, шаардлагад нийцсэн бүтээгдэхүүнийг худалдан авах болно.
Трансформатор худалдаж авахын өмнөх бэлтгэл
Хүчдэл хувиргагч худалдаж авахаасаа өмнө тухайн төхөөрөмжийн нэрлэсэн хүчдэл, хүч болон бусад үндсэн үзүүлэлтүүдийг нарийвчлан ойлгож, сонгосон трансформатор нь тухайн төхөөрөмжийн ашиглалтын шаардлагыг хангаж чадах эсэхийг шалгахын тулд тухайн бүс нутгийн цахилгаан хангамжийн хүчдэлийн стандартыг баталгаажуулах шаардлагатай. Нэмж дурдахад та тухайн төхөөрөмжийн орчин, давтамж, хувийн төсвийг үнэлж, зах зээл дээрх трансформаторын өөр өөр брэнд, загварыг харьцуулж, мэдээлэлтэй худалдан авах шийдвэр гаргах хэрэгтэй.
Тодорхой төхөөрөмжүүдэд тохирох байдал
Энэ трансформатор нь 800 Вт-аас бага хүчин чадалтай зарим цахилгаан хэрэгсэлд ашиглахад тохиромжтой гэдгийг анхаарна уу. Өндөр хүчин чадалтай эсвэл өндөр дулаан үүсгэдэг төхөөрөмжүүдийн хувьд төхөөрөмжийн аюулгүй, тогтвортой ажиллагааг хангахын тулд илүү өндөр чадлын үзүүлэлттэй трансформаторыг сонгохыг зөвлөж байна.
Хүчдэлийн харьцаа сонгох гарын авлага
Өөр өөр бүс нутаг, цахилгаан хэрэгслийн хүчдэлийн шаардлагын дагуу хүчдэлийн хувиргагчийн оролтын болон гаралтын хүчдэлийн харьцааг үндэслэлтэй сонгох, жишээлбэл:
Европт Америкийн цахилгаан хэрэгслийг ашиглах үед 220В-оос 110В-т хувиргагчийг сонгох хэрэгтэй.
Европын цахилгаан хэрэгслийг АНУ-д ашиглах үед 110V-ээс 220V-ийн хувиргагчийг сонгох хэрэгтэй.
Хятад улс Японы цахилгаан хэрэгсэл ашиглах үед 220V-оос 100V-т хувиргагчийг сонго.
Трансформаторын хүчийг сонгох зөвлөмж
Ашиглалтын явцад трансформаторын алдагдалыг харгалзан нэрлэсэн чадал нь төхөөрөмжийн хүчнээс 20% -иас багагүй өндөр трансформаторыг сонгохыг зөвлөж байна. Жишээлбэл, 300 Вт-ын хүчин чадалтай төхөөрөмжийн хувьд хүч чадал хангалтгүйгээс болж гүйцэтгэл муудах эсвэл аюулгүй байдлын эрсдэлээс зайлсхийхийн тулд 360 Вт ба түүнээс дээш хүчин чадалтай трансформаторыг сонгох хэрэгтэй.
Төхөөрөмжийн тэжээлийн лавлагааны арга
Төхөөрөмжийн чадлын параметрүүдийг ихэвчлэн бүтээгдэхүүний бие, доод шошго эсвэл хэрэглэгчийн гарын авлагаас олж болно. Трансформатор худалдаж авахдаа сонгосон трансформатор нь төхөөрөмжийн эрчим хүчний шаардлагыг хангаж чадах эсэхийг шалгахын тулд энэ мэдээллийг анхааралтай уншина уу.