SHJZ-3000VA(ကြေးနီ)
ShunHong
TW30003
| ရရှိနိုင်မှု- | |
|---|---|
| အရေအတွက်- | |
ထုတ်ကုန်အားသာချက်
လုပ်ငန်း whatsapp အကောင့်- +86- 13690698363
ပါဝါထရန်စဖော်မာ၊ နှစ် 20 ကျော်ကြာကမ္ဘာ့ယုံကြည်မှုရွေးချယ်မှု
ပါဝါကူးပြောင်းခြင်းနယ်ပယ်တွင်၊ အကောင်းဆုံးပါဝါထရန်စဖော်မာသည်လျှပ်စစ်ပစ္စည်းကိရိယာများ၏တည်ငြိမ်သောလည်ပတ်မှု၏သော့ချက်ဖြစ်သည်။ စျေးကွက်အတွင်း အနှစ် 20 ကျော် သန့်စင်ပြီးနောက်၊ ဤပါဝါထရန်စဖော်မာသည် ၎င်း၏အလွန်ကောင်းမွန်သော ကြာရှည်ခံမှုနှင့် တည်ငြိမ်မှုတို့ဖြင့် ကမ္ဘာတစ်ဝှမ်းရှိ သုံးစွဲသူများ၏ နက်ရှိုင်းသောယုံကြည်မှုကို ရရှိထားသည်။ ၎င်းသည် ပြောင်းလဲခြင်းလုပ်ငန်းစဉ်အတွင်း စွမ်းအင်ဆုံးရှုံးမှုကို ထိရောက်စွာ လျှော့ချပေးကာ အသုံးပြုသူများအား ပိုမိုချွေတာပြီး သဘာဝပတ်ဝန်းကျင်နှင့် သဟဇာတရှိသော ပါဝါဖြေရှင်းချက်ကို ယူဆောင်လာကာ မြင့်မားသော ထိရောက်မှုနှင့် တည်ငြိမ်မှုရှိစေရန်အတွက် ဆန်းပြားသော single-phase annular အတွင်း core နည်းပညာကို အသုံးပြုထားသည်။
မတူကွဲပြားသောဗို့အားပတ်ဝန်းကျင်များအတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသည့်
ထရန်စဖော်မာအား 220V မှ 100V မှ လျင်မြန်ပြီး တည်ငြိမ်သောဗို့အားထိန်းညှိမှုကို ပေးစွမ်းနိုင်သော ကွဲပြားခြားနားသောဗို့အားစံနှုန်းများ၏လိုအပ်ချက်များဖြင့် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပါသည်။ ဂျပန်နိုင်ငံကဲ့သို့သော 100V ဗို့အားစံသုံးပစ္စည်းများအတွက် အထူးသင့်လျော်ပြီး 220V ဗို့အားစံချိန်စံညွှန်းရှိသော နေရာများတွင် အသုံးပြုကာ လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏ စွယ်စုံရနှင့် ပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ်ကို မြှင့်တင်ပေးပါသည်။ အိမ်သုံးပစ္စည်းများ၊ ရုံးသုံးပစ္စည်းများ သို့မဟုတ် တိကျသောကိရိယာများဖြစ်စေ၊ လိုအပ်သော ဗို့အားကို ဤထရန်စဖော်မာမှတဆင့် ရယူနိုင်ပြီး လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏ အကောင်းဆုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကို အာမခံပါသည်။
လုံခြုံရေးကို အလုံးစုံ ထည့်သွင်းစဉ်းစားခြင်း
ဘေးကင်းရေး ဒီဇိုင်းတွင်၊ ဤဗို့အားပြောင်းစက်သည် အလွန်မြင့်မားသော စံနှုန်းကို သရုပ်ပြပါသည်။ ခိုင်ခံ့သော သံခွံပစ္စည်းနှင့် အတွင်းတွင် ထုပ်ပိုးထားသော အရည်အသွေးမြင့် မီးမွှားပစ္စည်းများသည် အသုံးပြုမှုလုပ်ငန်းစဉ်၏ ဘေးကင်းမှုကို သိသိသာသာ တိုးတက်စေသည်။ ထို့အပြင်၊ တပ်ဆင်ထားသောအဆင့်မြင့်အပူချိန်ထိန်းချုပ်မှုကာကွယ်ရေးကိရိယာသည် ဗို့အားအတက်အကျ သို့မဟုတ် ဝန်ပိုခြင်းကြောင့်ဖြစ်ရသည့်ဘေးကင်းရေးအန္တရာယ်များကိုကာကွယ်ရန် ခိုင်မာသောအာမခံချက်ပေးပါသည်။ ဤလုံခြုံရေးအင်္ဂါရပ်များသည် အသုံးပြုနေစဉ်အတွင်း သုံးစွဲသူ၏စိတ်ငြိမ်သက်မှုနှင့် စိတ်ငြိမ်သက်မှုကို သေချာစေသည်။
နည်းပညာနှင့် ပစ္စည်းများတွင် စဉ်ဆက်မပြတ် ဆန်းသစ်တီထွင်မှု
နည်းပညာများ စဉ်ဆက်မပြတ် တိုးတက်မှုနှင့် ပစ္စည်းများ၏ စဉ်ဆက်မပြတ် ဆန်းသစ်တီထွင်မှုနှင့်အတူ၊ ဤပါဝါထရန်စဖော်မာသည် ဗို့အားပြောင်းလဲခြင်း ထိရောက်မှုနှင့် အသုံးပြုမှု တည်ငြိမ်မှုကို သိသိသာသာ တိုးတက်စေသည်။ ၎င်းသည် သုံးစွဲသူများအား လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ လည်ပတ်မှု၏ ဘေးကင်းမှုနှင့် ထိရောက်မှု ရှိစေရန်အတွက် ပိုမိုယုံကြည်စိတ်ချရပြီး လုံခြုံသော ပါဝါကူးပြောင်းမှု အစီအစဉ်ကို ပံ့ပိုးပေးပါသည်။ single-phase annular အတွင်း core နည်းပညာမှ အဆင့်မြင့် အပူချိန်ထိန်းချုပ်မှု ကာကွယ်ရေး ကိရိယာများအထိ၊ ဆန်းသစ်တီထွင်မှုတစ်ခုစီသည် သုံးစွဲသူများ၏ လိုအပ်ချက်များကို နက်ရှိုင်းစွာ နားလည်မှုနှင့် ထုတ်ကုန်အရည်အသွေးကို မဆုတ်မနစ် လိုက်စားမှုတို့ကို ထင်ဟပ်စေသည်။
နည်းပညာဆိုင်ရာ ကန့်သတ်ချက်များ
| ထုတ်ကုန်မော်ဒယ် | SHJZ-3000VA (ကြေးနီ) |
| ထုတ်ကုန်အမည် | ကြေးနီ 3000W အပူချိန် ထိန်းချုပ်မှု ကာကွယ်ရေး ဗို့အားပြောင်းစက် 220V မှ 100V |
| အများဆုံး အသုံးပြုနိုင်သော ပါဝါ | 3000W* |
| Input Voltage အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 220V~ |
| အထွက်ဗို့အား အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 100V~ |
| စွမ်းရည်အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 2000VA* |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ကြိမ်နှုန်း | 50/60Hz |
| လည်ပတ်မှုသံသရာ | ၃၀/၆၀ မိနစ် |
| အရွယ်အစားများ | 20*16*9.5စင်တီမီတာ |
| အရွယ်အစား (အထုပ်နှင့်အတူ) | 30*20*15 စင်တီမီတာ |
| အလေး | 7.8 ကီလိုဂရမ် |
| အလေးချိန် (အထုပ်နှင့်အတူ) | 8.2 ကီလိုဂရမ် |
| ရိုက်ပါ။ | အခြောက်အမျိုးအစား |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ-၁ | အပူချိန်ထိန်း |
| အလိုအလျောက်ပါဝါပိတ်အပူချိန် | ≥80 ℃ |
| ပါဝါကြိုးစတုရန်း | 1.5 စတုရန်းမိုင် |
| အများဆုံး Passing Current | 13A |
| ပစ္စည်းများ | အလူမီနီယံဝါယာကြိုးအကွေ့အကောက် |
| အမာခံပစ္စည်း | ထရန်စဖော်မာကွင်း |
| လက်မှတ် | CE၊ FCC စသည်တို့ |
ထုတ်ကုန်အသုံးပြုမှုများ
ထုတ်ကုန်လည်ပတ်မှုလမ်းညွှန်
ဗို့အားပြောင်းစက်၏ ဝန်ဆောင်မှုသက်တမ်းကို တိုးမြှင့်ရန်အတွက် ပုံမှန်ထိန်းသိမ်းမှုနှင့် စစ်ဆေးခြင်းတို့သည် မရှိမဖြစ်လိုအပ်ပါသည်။ ၎င်းတွင် သန့်ရှင်းရေးကိရိယာများ၊ ဝတ်ဆင်မှုအတွက် ကေဘယ်များနှင့် ပလပ်များကို စစ်ဆေးခြင်းနှင့် ဗို့အားပြောင်းစက်များ၏ စွမ်းဆောင်ရည်ကို စမ်းသပ်ခြင်းတို့ ပါဝင်သည်။ ပုံမှန်ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းမှုမှတစ်ဆင့်၊ စက်ပစ္စည်း၏အကောင်းဆုံးအခြေအနေကို ထိန်းသိမ်းထားရန် အလားအလာရှိသောပြဿနာများကို အချိန်နှင့်တစ်ပြေးညီ ရှာဖွေဖြေရှင်းနိုင်မည်ဖြစ်သည်။
ပါဝါထရန်စဖော်မာအသုံးပြုမှုလမ်းညွှန်၊ ထိရောက်ပြီး ဘေးကင်းကြောင်းသေချာစေရန် လုပ်ငန်းစဉ်ကို ရိုးရှင်းအောင်ပြုလုပ်ပါ
ပါဝါထရန်စဖော်မာသည် အထူးသဖြင့် မပြောင်းလဲနိုင်သောဗို့အားအခြေအနေအောက်တွင် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏တည်ငြိမ်သောလည်ပတ်မှုကိုအုပ်ထိန်းသူဖြစ်ပြီး ၎င်း၏အခန်းကဏ္ဍသည် မရှိမဖြစ်လိုအပ်ပါသည်။ ပါဝါထရန်စဖော်မာများကို အသုံးပြုသည့်အခါတွင် သင်သည် ဘေးကင်းပြီး ထိရောက်မှုရှိစေရန် သေချာစေရန်၊ ဤနေရာတွင် ကြိုးများကို အလွယ်တကူ လေ့လာနိုင်ရန် ရိုးရှင်းသော လုပ်ဆောင်မှုတစ်ခုဖြစ်သည်။
အဆင့် 1- အသွင်အပြင်နှင့် အစိတ်အပိုင်းများကို စစ်ဆေးခြင်း
ပါဝါထရန်စဖော်မာကို မစတင်မီ၊ ပြီးပြည့်စုံသော အမြင်အာရုံစစ်ဆေးခြင်းကို လုပ်ဆောင်ရန် လိုအပ်ပါသည်။ ပျက်စီးမှုတစ်စုံတစ်ရာရှိမရှိအတွက် Transformer ၏ခွံကိုစစ်ဆေးပြီး ဆက်စပ်ပစ္စည်းများနှင့် ဝက်အူများအားလုံးကို လုံခြုံစွာတပ်ဆင်ထားကြောင်း သေချာပါစေ။ ဤအသေးစိတ်စစ်ဆေးမှုများသည် စက်ပစ္စည်းများ၏ ဘေးကင်းသောလည်ပတ်မှုကို သေချာစေရန်အတွက် အခြေခံဖြစ်သည်။
အဆင့် 2- 220V ပါဝါထောက်ပံ့မှုသို့ တိကျစွာချိတ်ဆက်ပါ
Transformer တွင် ထိခိုက်မှုမရှိကြောင်း အတည်ပြုပြီးနောက်၊ Transformer ၏ input plug ကို 220V ဟု သတ်မှတ်ထားသော ပါဝါပလပ်သို့ ချိတ်ဆက်ပါ။ ချိတ်ဆက်ခြင်းမပြုမီ၊ ဗို့အားမတူညီမှုကြောင့် ကိရိယာအား ဗို့အားမတူညီမှုကြောင့် ပျက်စီးမှုမဖြစ်စေရန် Transformer ၏ သတ်မှတ်ထားသော အသွင်းဗို့အားနှင့် ကိုက်ညီကြောင်း သေချာစေရန် socket ၏ ဗို့အားတံဆိပ်ကို ဂရုတစိုက်စစ်ဆေးပါ။
အဆင့် 3- ထရန်စဖော်မာ၏ ပါဝါခလုတ်ကို စတင်ရန် ထရန်စဖော်မာကို နှိပ်ပြီး
ပါဝါဖွင့်ရန် နှိပ်ပါ။ ထရန်စဖော်မာကို စတင်သောအခါ၊ အချက်ပြမီးဖွင့်ထားခြင်း ရှိမရှိကို ဂရုပြုပါ၊ ဆိုလိုသည်မှာ အများအားဖြင့် ထရန်စဖော်မာသည် ပုံမှန်အတိုင်း အလုပ်လုပ်နေသည်ဟု ဆိုလိုသည်။ ထို့အပြင်၊ ပုံမှန်မဟုတ်သောအသံများ သို့မဟုတ် တုန်ခါမှုများကိုလည်း သတိပြုပါ
အဆင့် 4- လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို ဂရုတစိုက်ချိတ်ဆက်ပါ
ထရန်စဖော်မာသည် လည်ပတ်နေပြီး၊ 100V ဗို့အားလိုအပ်သော လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို ထရန်စဖော်မာ၏ အထွက်ပေါက်ပေါက်သို့ ချိတ်ဆက်နိုင်သည်။ လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို ချိတ်ဆက်သောအခါ၊ ဝန်ပိုမှုအခြေအနေများမဖြစ်ပွားစေရန်အတွက် ထရန်စဖော်မာ၏ အမြင့်ဆုံးဝန်ကန့်သတ်ချက်ထက် မကျော်လွန်ကြောင်း သေချာပါစေ။ ချိတ်ဆက်မှုပြီးပါက လျှပ်စစ်ပါဝါထောက်ပံ့မှုကိုဖွင့်ပါ၊ အရာအားလုံးပုံမှန်ဖြစ်ပါက လျှပ်စစ်ပစ္စည်းသည် ချက်ချင်းစတင်နိုင်ပြီး တည်ငြိမ်စွာလည်ပတ်နိုင်ရပါမည်။
အမြဲမေးလေ့ရှိသောမေးခွန်းများ