SHJZ-2000VA(ကြေးနီ)
ShunHong
TW20003
| ရရှိနိုင်မှု- | |
|---|---|
| အရေအတွက်- | |
ထုတ်ကုန်အားသာချက်
လုပ်ငန်း whatsapp အကောင့်- +86- 13690698363
အချိန်-မာကျောသော ဓာတ်အားပြောင်းလဲခြင်းဆိုင်ရာ ကျွမ်းကျင်သူများ၊
ဆယ်စုနှစ် နှစ်ခုကျော် လက်တွေ့စမ်းသပ်ပြီးနောက်၊ ဤပါဝါထရန်စဖော်မာသည် ၎င်း၏ထူးခြားသောကြာရှည်မှုနှင့် ယုံကြည်စိတ်ချရမှုအတွက် ကမ္ဘာတစ်ဝှမ်းရှိ သုံးစွဲသူများ၏ နက်ရှိုင်းသောယုံကြည်မှုကို ရရှိထားပြီး ၎င်းသည် ဗို့အားပြောင်းလဲခြင်း၏ မြင့်မားသောထိရောက်မှုနှင့် တည်ငြိမ်မှုကို အာမခံရုံသာမက ပြောင်းလဲခြင်းလုပ်ငန်းစဉ်အတွင်း စွမ်းအင်ဆုံးရှုံးမှုကိုလည်း များစွာလျှော့ချပေးသည့် ဆန်းပြားသော single-phase ring core နည်းပညာကို အသုံးပြုထားသည်။
နိုင်ငံဖြတ်ကျော်ဗို့အားကွာခြားမှုများအတွက် အံဝင်ခွင်ကျဖြစ်စေသော
ဤထရန်စဖော်မာသည် မတူညီသောဗို့အားစံနှုန်းများကိုအသုံးပြုရန်အတွက် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပြီး 220V ဗို့အား 100V မှ 100V သို့ လျင်မြန်ချောမွေ့စွာလျှော့ချနိုင်ပြီး 220V ဗို့အားဧရိယာရှိ Japan ကဲ့သို့သော 100V ဗို့အားစံနှုန်းများကို အသုံးပြုရန်အတွက် ပြီးပြည့်စုံသောအဖြေကို ပေးစွမ်းကာ လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏ ဘက်စုံသုံးနိုင်မှုနှင့် အဆင်ပြေမှုတို့ကို ပိုမိုကောင်းမွန်စေပါသည်။
ဘေးကင်းရေး စွမ်းဆောင်ရည်ကို ကျယ်ကျယ်ပြန့်ပြန့် ထည့်သွင်းစဉ်းစားထားခြင်းသည်
ဘေးကင်းရေး ဒီဇိုင်းတွင်၊ ဤဗို့အားပြောင်းစက်သည် ကျွမ်းကျင်မှုအဆင့်ကို ပြသသည်။ ဘူးခွံအား သံထည်ပစ္စည်းဖြင့် ပြုလုပ်ထားပြီး အတွင်းပတ်လမ်းကို အရည်အသွေးမြင့် မီးမလောင်စေသော ပစ္စည်းဖြင့် ဖုံးအုပ်ထားသောကြောင့် အသုံးပြုနေစဉ်အတွင်း ဘေးကင်းမှုကို သိသိသာသာ တိုးတက်စေသည်။ ထို့အပြင်၊ ၎င်းတွင်အဆင့်မြင့်အပူချိန်လွန်ကဲမှုကာကွယ်ရေးကိရိယာများပါ ၀ င်သည်၊ ဗို့အားအတက်အကျများသို့မဟုတ် overload များလွန်ကဲခြင်းအတွက်ဘေးကင်းရေးပြဿနာများကိုဖြစ်ပေါ်စေနိုင်သည်။
နည်းပညာနှင့် ပစ္စည်းများတွင် စဉ်ဆက်မပြတ် ဆန်းသစ်တီထွင်မှု
နည်းပညာ၏ စဉ်ဆက်မပြတ် ဆန်းသစ်တီထွင်မှုနှင့် ပစ္စည်းများ စဉ်ဆက်မပြတ် အဆင့်မြှင့်တင်မှုနှင့်အတူ၊ ဤပါဝါထရန်စဖော်မာသည် ဗို့အားပြောင်းလဲခြင်း ထိရောက်မှုနှင့် တည်ငြိမ်မှုတွင် သိသာထင်ရှားသော တိုးတက်မှုကို ရရှိခဲ့ပါသည်။ ၎င်းသည် သုံးစွဲသူများအား ပိုမိုတည်ငြိမ်ပြီး ယုံကြည်စိတ်ချရသော ပါဝါထောက်ပံ့မှုဖြေရှင်းချက်တစ်ခုအား ပံ့ပိုးပေးကာ အသုံးပြုသည့်ပတ်ဝန်းကျင်အမျိုးမျိုးတွင် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းကိရိယာများ၏ ဘေးကင်းပြီး ထိရောက်သောလည်ပတ်မှုကို သေချာစေသည်။
၎င်း၏ သာလွန်ကောင်းမွန်သော စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် ပြီးပြည့်စုံသော လုံခြုံရေးဖြင့်၊ ဤပါဝါထရန်စဖော်မာသည် အိမ်၊ ရုံး သို့မဟုတ် စက်မှုလုပ်ငန်းသုံး အပလီကေးရှင်းများတွင်ဖြစ်စေ တည်ငြိမ်ပြီး ထိရောက်သော ပါဝါပံ့ပိုးမှုပေးရန် ကမ္ဘာလုံးဆိုင်ရာ အသုံးပြုသူများအတွက် ယုံကြည်စိတ်ချရသော ရွေးချယ်မှုဖြစ်လာပါသည်။
နည်းပညာဆိုင်ရာ ကန့်သတ်ချက်များ
| ထုတ်ကုန်မော်ဒယ် | SHJZ-2000VA(ကြေးနီ) |
| ထုတ်ကုန်အမည် | ကြေးနီ 2000W အပူချိန် ထိန်းချုပ်မှု ကာကွယ်ရေး ဗို့အားပြောင်းခြင်း 220V မှ 100V |
| အများဆုံး အသုံးပြုနိုင်သော ပါဝါ | 2000W* |
| Input Voltage အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 220V~ |
| အထွက်ဗို့အား အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 100V~ |
| စွမ်းရည်အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 1400VA* |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ကြိမ်နှုန်း | 50/60Hz |
| လည်ပတ်မှုသံသရာ | ၃၀/၆၀ မိနစ် |
| အရွယ်အစားများ | 20*16*9.5စင်တီမီတာ |
| အရွယ်အစား (အထုပ်နှင့်အတူ) | 30*20*15 စင်တီမီတာ |
| အလေး | 6.4 ကီလိုဂရမ် |
| အလေးချိန် (အထုပ်နှင့်အတူ) | 6.8 ကီလိုဂရမ် |
| ရိုက်ပါ။ | အခြောက်အမျိုးအစား |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ-၁ | အပူချိန်ထိန်း |
| အလိုအလျောက်ပါဝါပိတ်အပူချိန် | ≥80 ℃ |
| ပါဝါကြိုးစတုရန်း | 1 စတုရန်း |
| အများဆုံး Passing Current | 8A |
| ပစ္စည်းများ | အလူမီနီယံဝါယာကြိုးအကွေ့အကောက် |
| အမာခံပစ္စည်း | ထရန်စဖော်မာကွင်း |
| လက်မှတ် | CE၊ FCC စသည်တို့ |
ထုတ်ကုန်အသုံးပြုမှုများ
ထုတ်ကုန်လည်ပတ်မှုလမ်းညွှန်
ဤဘေးကင်းသောအသုံးပြုမှု အကြံပြုချက်များကို လိုက်နာခြင်းဖြင့် သင့်ဗို့အားပြောင်းစက်၏ ထိရောက်သောလုပ်ဆောင်ချက်ကို သေချာစေရုံသာမက ဖြစ်ပေါ်လာနိုင်သော လျှပ်စစ်အန္တရာယ်ကင်းရှင်းမှုအန္တရာယ်များကိုပါ ကာကွယ်ပေးပြီး သင့်ဗို့အားပြောင်းစက်ကို အသုံးပြုသည့်အခါ သင့်အား ပိုမိုအေးချမ်းစေမည်ဖြစ်သည်။
ပါဝါထရန်စဖော်မာအသုံးပြုမှုလမ်းညွှန်၊ ထိရောက်ပြီးဘေးကင်းကြောင်းသေချာစေရန်
ပါဝါထရန်စဖော်မာသည် မတူညီသောဗို့အားပတ်ဝန်းကျင်အောက်တွင်လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏တည်ငြိမ်သောလည်ပတ်မှုအတွက်ထိရောက်သောလက်ထောက်တစ်ခုဖြစ်သည်။ ဤသည်မှာ သင့်ပါဝါထရန်စဖော်မာအား ထိထိရောက်ရောက်နှင့် ဘေးကင်းစွာအသုံးပြုနိုင်ကြောင်း သေချာစေရန် ရိုးရှင်းသောနည်းလမ်းတစ်ခုဖြစ်သည်။
အဆင့် 1-
ပါဝါထရန်စဖော်မာကို အသုံးမပြုမီ၊ ပြည့်စုံသော အမြင်အာရုံစစ်ဆေးခြင်းသည် ပထမအဆင့်ဖြစ်သည်။ ထရန်စဖော်မာ၏အခွံသည် နဂိုအတိုင်းရှိမရှိစစ်ဆေးပြီး ဆက်စပ်ပစ္စည်းများနှင့် ပြုပြင်ထားသောဝက်အူများအားလုံးကို နေရာ၌ ခိုင်မြဲစွာတပ်ဆင်ထားကြောင်း၊ ယင်းသည် စက်ပစ္စည်း၏ဘေးကင်းသောလည်ပတ်မှုကိုသေချာစေရန်အတွက် အခြေခံဖြစ်သည်။
အဆင့် 2- ပါဝါပလပ်
ပေါက်သို့ အတိအကျချိတ်ဆက်ပါ ထရန်စဖော်မာ၏ အဝင်ပလပ်ကို 220V အမှတ်အသားပြုထားသည့် ပါဝါပလပ်ထဲသို့ အတိအကျချိတ်ဆက်ပါ။ ချိတ်ဆက်ခြင်းမပြုမီ၊ ဗို့အားမညီမှုကြောင့် စက်ပစ္စည်းအား ထိခိုက်မှုမဖြစ်စေရန် Transformer ၏ input voltage လိုအပ်ချက်များနှင့် ကိုက်ညီမှုရှိမရှိ စစ်ဆေးပါ။
အဆင့် 3- ထရန်စဖော်မာကို စတင်ပြီး
ထရန်စဖော်မာပေါ်ရှိ ပါဝါခလုတ်ကို ရှာဖွေပြီး ပါဝါဖွင့်ရန် ၎င်းကို ညင်သာစွာ နှိပ်ပါ။ ပါဝါပြီးနောက်၊ ထရန်စဖော်မာ၏ အချက်ပြမီးသည် ပုံမှန်ထွန်းခြင်းရှိ၊ မရှိ ဂရုတစိုက်ကြည့်ရှုပြီး ပုံမှန်မဟုတ်သော အသံ သို့မဟုတ် တုန်ခါခြင်းရှိမရှိကို ဂရုပြုပါ၊ ဤလေ့လာတွေ့ရှိချက်များသည် စက်ပစ္စည်းများ ပုံမှန်အလုပ်မလုပ်သည်ကို ဆုံးဖြတ်ရန် သော့ချက်ဖြစ်သည်။
အဆင့် 4- စက်ပစ္စည်းများကို လုံခြုံစွာချိတ်ဆက်ပြီး အသုံးပြုပါ
100V ဗို့အားလိုအပ်သော လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို ထရန်စဖော်မာ၏ အထွက်ပေါက်ပေါက်သို့ လုံလုံခြုံခြုံချိတ်ဆက်ပါ။ ချိတ်ဆက်သောအခါတွင်၊ ဝန်ပိုအားကို တားဆီးရန် Transformer ၏ အမြင့်ဆုံးသယ်ဆောင်နိုင်သော စွမ်းရည်ထက် မကျော်လွန်ကြောင်း သေချာပါစေ။ ချိတ်ဆက်မှုပြီးသည်နှင့်၊ စက်၏ပါဝါခလုတ်ကိုဖွင့်ပြီး စက်သည် ချောမွေ့စွာစတင်နိုင်ပြီး ပုံမှန်အတိုင်းလုပ်ဆောင်နိုင်ရပါမည်။
အမြဲမေးလေ့ရှိသောမေးခွန်းများ