SHJZ-500VA(ကြေးနီ)
ShunHong
TW5003
| ရရှိနိုင်မှု- | |
|---|---|
| ပမာဏ- | |
ထုတ်ကုန်အားသာချက်
လုပ်ငန်း whatsapp အကောင့်- +86- 13690698363
စျေးကွက်စမ်းသပ်မှု ဆယ်စုနှစ် နှစ်ခုကျော်ပြီးနောက်၊ ကျွန်ုပ်တို့၏ ပါဝါထရန်စဖော်မာများသည် ၎င်းတို့၏ ထုတ်ကုန်သက်တမ်းနှင့် တည်ငြိမ်မှုအတွက် အသုံးပြုသူများထံမှ မှတ်သားဖွယ်ကောင်းသော ချီးမွမ်းမှုများ ရရှိခဲ့ပါသည်။ ဤထရန်စဖော်မာသည် ဗို့အားပြောင်းလဲခြင်း၏ ထိရောက်မှုနှင့် တည်ငြိမ်မှုကို အာမခံရန်အတွက် အရည်အသွေးမြင့် single-phase toroidal အတွင်း core ထုတ်လုပ်မှုလုပ်ငန်းစဉ်ကို လက်ခံရုံသာမက ပြောင်းလဲခြင်းလုပ်ငန်းစဉ်အတွင်း စွမ်းအင်ဆုံးရှုံးမှုကို သိသိသာသာလျှော့ချပေးပြီး အလုံးစုံပြောင်းလဲခြင်းထိရောက်မှုကို မြှင့်တင်ပေးပါသည်။
ကွဲပြားသောဗို့အားပတ်၀န်းကျင်ကို လိုက်လျောညီထွေဖြစ်စေရန်အတွက်၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် ဤ transformer အား ဗို့အားအဒက်တာအဖြစ် အထူးအင်ဂျင်နီယာချုပ်ကာ 220V ဗို့အား 100V သို့ လျင်မြန်စွာ တည်ငြိမ်စွာပြောင်းနိုင်ကာ၊ လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏လည်ပတ်မှုချောမွေ့စေရန်အတွက် 220V ဗို့အားဒိုမိန်းများအတွင်း ဂျပန်နှင့် အခြားဒေသများရှိ လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏လိုအပ်ချက်များကို ဖြည့်ဆည်းပေးပါသည်။
ဘေးကင်းလုံခြုံရေးအရ၊ ဤဗို့အားပြောင်းစက်ကို သေသေချာချာ ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသည်။ ဘူးခွံကို ခိုင်ခံ့သော သံထည်ပစ္စည်းဖြင့် ဖန်တီးထားပြီး အတွင်းဝိုင်ယာကြိုးများအားလုံးကို မီးမထိန်းနိုင်သော ပလပ်စတစ် ပြင်ပရုပ်ရှင်များတွင် ဖုံးအုပ်ထားသောကြောင့် အသုံးပြုမှု ဘေးကင်းမှုကို ထိရောက်စွာ မြှင့်တင်ထားသည်။ ထို့အပြင်၊ ၎င်းတွင် ဗို့အားမတည်ငြိမ်မှု သို့မဟုတ် ဝန်ပိုလွန်ခြင်းမှ ဖြစ်ပေါ်လာနိုင်သည့် အန္တရာယ်ကင်းရှင်းမှုဖြစ်စဉ်များကို ကောင်းစွာကာကွယ်ပေးသည့် အပူချိန်ထိန်းကိရိယာကို တပ်ဆင်ထားပြီး သုံးစွဲသူများ၏ စိတ်အေးချမ်းမှုကို အာမခံပါသည်။
နည်းပညာတွင် စဉ်ဆက်မပြတ် ဆန်းသစ်တီထွင်မှုများနှင့် ဆက်စပ်ပစ္စည်းများကို ပိုမိုကောင်းမွန်အောင် လုပ်ဆောင်ခြင်းဖြင့်၊ ဤပါဝါထရန်စဖော်မာ၏ ဗို့အားပြောင်းလဲခြင်းထိရောက်မှုနှင့် လည်ပတ်တည်ငြိမ်မှုကို သိသာစွာ အဆင့်မြှင့်တင်ထားပါသည်။ ၎င်းသည် သုံးစွဲသူများအား ယုံကြည်စိတ်ချရပြီး လုံခြုံသော ပါဝါအတွေ့အကြုံကို ပေးစွမ်းရုံသာမက ၎င်း၏ မြင့်မားသော ထိရောက်မှုနှင့် ဘေးကင်းမှုတို့ကြောင့် စျေးကွက်တွင် ခေါင်းဆောင်တစ်ဦးအဖြစ် ပေါ်ထွက်လာပါသည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ ပါဝါထရန်စဖော်မာများနှင့် ထိရောက်သော၊ ဘေးကင်းပြီး တည်ငြိမ်သော ဓာတ်အားပြောင်းလဲခြင်းဝန်ဆောင်မှုများကို နှစ်သက်သဘောကျစွာ ရွေးချယ်ပါ။
နည်းပညာဆိုင်ရာ ကန့်သတ်ချက်များ
| ထုတ်ကုန်မော်ဒယ် | SHJZ-500VA(ကြေးနီ) |
| ထုတ်ကုန်အမည် | 500W ကြေးနီ အပူချိန် ထိန်းချုပ်မှု ကာကွယ်ရေး ဗို့အား ပြောင်းလဲခြင်း 220V မှ 100V |
| အများဆုံး အသုံးပြုနိုင်သော ပါဝါ | 500W* |
| Input Voltage အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 220V~ |
| အထွက်ဗို့အား အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 100V~ |
| စွမ်းရည်အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 400VA* |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ကြိမ်နှုန်း | 50/60Hz |
| လည်ပတ်မှုသံသရာ | ၃၀/၆၀ မိနစ် |
| အရွယ်အစားများ | 16.5*12*7.5cm |
| အရွယ်အစား (အထုပ်နှင့်အတူ) | 26*16*13cm) |
| အလေး | 2.8 ကီလိုဂရမ် |
| အလေးချိန် (အထုပ်နှင့်အတူ) | 3.2 ကီလိုဂရမ် |
| ရိုက်ပါ။ | အခြောက်အမျိုးအစား |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ-၁ | အပူချိန်ထိန်း |
| အလိုအလျောက်ပါဝါပိတ်အပူချိန် | ≥80 ℃ |
| ပါဝါကြိုးစတုရန်း | 0.5 စတုရန်းမိုင် |
| အများဆုံး Passing Current | 4.2A |
| ပစ္စည်းများ | အလူမီနီယံဝါယာကြိုးအကွေ့အကောက် |
| အမာခံပစ္စည်း | ထရန်စဖော်မာကွင်း |
| လက်မှတ် | CE၊ FCC စသည်တို့ |
ထုတ်ကုန်အသုံးပြုမှုများ
ထုတ်ကုန်လည်ပတ်မှုလမ်းညွှန်
ဗို့အားပြောင်းစက်ကို ပထမအကြိမ်အသုံးမပြုမီ၊ စက်သည် ပျက်စီးမှုကင်းစင်ပြီး အစိတ်အပိုင်းအားလုံးကို လုံခြုံစွာပြင်ဆင်ထားကြောင်း သေချာစေရန် စက်ကိရိယာများ၏ ကျယ်ကျယ်ပြန့်ပြန့် အမြင်အာရုံစစ်ဆေးခြင်းကို လုပ်ဆောင်သင့်သည်။ စတင်သည့်အခါတွင် ပုံမှန်မဟုတ်သော အသံရှိမရှိကို ဂရုတစိုက်နားထောင်သင့်ပြီး ပုံမှန်မဟုတ်သည့်အခြေအနေတစ်ခုခုကို တွေ့ရှိပါက ချက်ခြင်းရပ်ပြီး နောက်ထပ်စစ်ဆေးမှုပြုလုပ်သင့်သည်။
ပါဝါထရန်စဖော်မာအသုံးပြုမှုလမ်းညွှန်- ရိုးရှင်းသောအဆင့်လေးဆင့်၊ တည်ငြိမ်သောပါဝါခံစားရန်လွယ်ကူခြင်း
ပါဝါထရန်စဖော်မာသည် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများအသုံးပြုရာတွင် မရှိမဖြစ်လိုအပ်သော အရန်ပစ္စည်းများဖြစ်ပြီး မှန်ကန်သောအသုံးပြုမှုလုပ်ငန်းစဉ်သည် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏ဘေးကင်းမှုနှင့် ထရန်စဖော်မာများ၏ ဝန်ဆောင်မှုသက်တမ်းကို တိုးမြှင့်ရန်အတွက် အရေးကြီးပါသည်။ အောက်ပါတို့သည် တည်ငြိမ်သောပါဝါကို လွယ်ကူစွာခံစားနိုင်ရန် ပါဝါထရန်စဖော်မာများ၏ စံသတ်မှတ်ထားသောအသုံးပြုမှုလုပ်ငန်းစဉ်ဖြစ်သည်။
အဆင့် 1- အသွင်အပြင် ကြံ့ခိုင်မှုကို စစ်ဆေးပါ
ပါဝါထရန်စဖော်မာကို အသုံးမပြုမီ၊ စက်ပစ္စည်းအား သိသာထင်ရှားစွာ ပျက်စီးမှုမရှိစေရန်နှင့် အစိတ်အပိုင်းအားလုံးကို ခိုင်ခံ့စွာပြင်ဆင်ထားကြောင်း သေချာစေရန် အသွင်အပြင်ကို ဦးစွာစစ်ဆေးပါ။ ဤအဆင့်သည် ချို့ယွင်းချက်များကို ကာကွယ်ရန်နှင့် စက်ပစ္စည်းများ၏ တည်ငြိမ်သောလည်ပတ်မှုကို သေချာစေရန်အတွက် အခြေခံဖြစ်သည်။
အဆင့် 2- ပါဝါထောက်ပံ့မှုကို ချိတ်ဆက်ပါ
ပါဝါထရန်စဖော်မာ၏ အဝင်ပလပ်ကို 220V ပါဝါထွက်ပေါက်သို့ ချိတ်ဆက်ပါ။ ပါဝါကြိုးပေါက်ကို မချိတ်ဆက်မီ၊ ဗို့အားမတူညီမှုကြောင့် စက်ပစ္စည်းပျက်စီးမှုကို ရှောင်ရှားရန် ဗို့အားသည် ထရန်စဖော်မာ၏ အဝင်ဗို့အားနှင့် ကိုက်ညီကြောင်း သေချာပါစေ။
အဆင့် 3- လည်ပတ်မှုကို ပါဝါဖွင့်ပါ
ဗို့အားပြောင်းစက်ကို အားဖြည့်ရန် စက်ပေါ်ရှိ ခလုတ်ကို နှိပ်ပါ။ ဤအချိန်တွင်၊ ထရန်စဖော်မာသည် စတင်အလုပ်လုပ်မည်ဖြစ်ပြီး သင့်စက်မှအသုံးပြုရန်အတွက် ဗို့အား 220V မှ 100V သို့ပြောင်းရန် အသင့်ဖြစ်နေပါပြီ။
အဆင့် 4- စက်ပစ္စည်းများကို ချိတ်ဆက်ပြီး အသုံးပြုပါ
100V ဗို့အား လိုအပ်သော စက်ပစ္စည်းကို ဗို့အားပြောင်းစက်၏ အထွက်သို့ ချိတ်ဆက်ပါ။ ထို့နောက် စက်ကိုဖွင့်၍ ပုံမှန်အတိုင်းအသုံးပြုနိုင်ပါသည်။ ချိတ်ဆက်အသုံးပြုနေစဉ်အတွင်း၊ ဘေးကင်းမှုနှင့် တည်ငြိမ်မှုရှိစေရန်အတွက် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏ ပါဝါသည် ထရန်စဖော်မာ၏ သတ်မှတ်ပါဝါထက် မကျော်လွန်ကြောင်း သေချာစေပါ။
အမြဲမေးလေ့ရှိသောမေးခွန်းများ