SHJY-2000VA(ကြေးနီ)
ShunHong
TN20001
| ရရှိနိုင်မှု- | |
|---|---|
| အရေအတွက်- | |
ထုတ်ကုန်အားသာချက်
လုပ်ငန်း whatsapp အကောင့်- +86- 13690698363

2018 ခုနှစ်တွင် ၎င်း၏ အောင်မြင်စွာ စတင်ရောင်းချချိန်မှစ၍ ဤ 2000VA ကြေးနီပါဝါ converter သည် ၎င်း၏ ကောင်းမွန်သော စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် တည်ငြိမ်မှုတို့ဖြင့် စျေးကွက်တွင် ထူးထူးခြားခြား အောင်မြင်မှုများ ရရှိခဲ့သည်။ စျေးကွက်စမ်းသပ်မှုနှင့် နည်းပညာဆန်းသစ်တီထွင်မှုတို့ကို ငါးနှစ်ကြာပြီးနောက်၊ လက်တွေ့အသုံးချမှုများတွင် ၎င်း၏တည်ငြိမ်မှုကို အပြည့်အဝစစ်ဆေးပြီး အသိအမှတ်ပြုခဲ့သည်။
စျေးကွက်အသိအမှတ်ပြုမှုနှင့်နည်းပညာဆန်းသစ်တီထွင်မှု
၎င်း၏အလွန်ကောင်းမွန်သောအရည်အသွေးနှင့်အတူ၊ ဤအိမ်သုံးဗို့အားပြောင်းစက်၏ရောင်းအားသည် 10,000 ယူနစ်အမှတ်အသားကိုကျော်လွန်ခဲ့ပြီး၊ ၎င်း၏ကျယ်ပြန့်သောအသိအမှတ်ပြုမှုနှင့် စျေးကွက်တွင်ကျော်ကြားမှုကိုပြသခဲ့သည်။ လွန်ခဲ့သည့်ငါးနှစ်အတွင်း၊ ဆက်စပ်ပစ္စည်းများနှင့် ဒီဇိုင်းဆန်းသစ်တီထွင်မှုတို့ကို စဉ်ဆက်မပြတ် ပိုမိုကောင်းမွန်အောင်ပြုလုပ်ခြင်းဖြင့် ၎င်း၏စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် ယုံကြည်စိတ်ချရမှုသည် သိသာထင်ရှားစွာ တိုးတက်လာခဲ့ပြီး သုံးစွဲသူအများစု၏ ယုံကြည်မှုနှင့် ချီးကျူးမှုကို ရရှိခဲ့သည်။
မတူကွဲပြားသောလိုအပ်ချက်များအတွက် လိုက်လျောညီထွေဖြစ်စေရန် Dual port output
ဤ converter သည် ကြေးနီစစ်စစ်ဖြင့်ပြုလုပ်ထားပြီး အထွက်ပေါက်တစ်ခုစီနှင့် ဘယ်ဘက်ခြမ်းတွင် အထွက်ပေါက်တစ်ခုစီဖြင့် ထူးခြားစွာဒီဇိုင်းထုတ်ထားပြီး ဘယ်ဘက်ခြမ်းသည် 100V နှင့် ညာဘက်ခြမ်းသည် 110V ထုတ်ပေးနိုင်ပြီး၊ မတူညီသောဗို့အားများဖြင့် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏ လုပ်ငန်းလိုအပ်ချက်များကို ဖြည့်ဆည်းပေးနိုင်သည်။ ထရန်စဖော်မာ၏ စုစုပေါင်းပါဝါသည် အမြင့်ဆုံးပါဝါ၏ 80% ထက်နည်းသော အခြေအနေအောက်တွင်၊ ၎င်းသည် တစ်ချိန်တည်းတွင် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းနှစ်ခု၏ ပုံမှန်လည်ပတ်မှုကို သေချာစေပြီး အလွန်ကောင်းမွန်သော လက်တွေ့ကျမှုနှင့် အဆင်ပြေမှုကို ပြသနိုင်သည်။
အရည်အသွေးမြင့်ပစ္စည်းရွေးချယ်ခြင်း၊ ထိရောက်သောပြောင်းလဲခြင်း
ဤထုတ်ကုန်သည် တည်ငြိမ်သောလည်ပတ်မှုကိုသေချာစေပြီး ထိရောက်သောပါဝါပြောင်းလဲခြင်းကိုလည်းသိရှိနိုင်စေသည့် single-phase toroidal core ဒီဇိုင်းကိုလက်ခံပါသည်။ အရည်အသွေးမြင့် ကုန်ကြမ်းများကို အသုံးပြုခြင်းသည် Transformer ၏ ကြာရှည်ခံမှုကို တိုးတက်စေရုံသာမက စွမ်းအင်ဆုံးရှုံးမှုကိုလည်း သိသာထင်ရှားစွာ လျော့နည်းစေပြီး သုံးစွဲသူများအား ထိရောက်ပြီး ယုံကြည်စိတ်ချရသော ပါဝါအတွေ့အကြုံကို ဆောင်ကျဉ်းပေးပါသည်။
ပြီးပြည့်စုံသောဘေးကင်းရေး
ကွန်ဗာတာအား ဘေးကင်းလုံခြုံရေးအရ ဂရုတစိုက်ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပြီး ဘူးခွံနှင့် အတွင်းပါဝါကြိုးများကို မီးမမှီသောပစ္စည်းများဖြင့် ပြုလုပ်ထားသောကြောင့် မီးဘေးအန္တရာယ်ကို လွန်စွာလျော့နည်းစေပါသည်။ ထို့အပြင်၊ ၎င်းတွင် အပူချိန်ထိန်းချုပ်ကာကွယ်မှု၊ overload protection နှင့် short circuit protection ကဲ့သို့သော လုံခြုံရေးဆိုင်ရာ ကိရိယာများစွာ တပ်ဆင်ထားပြီး သုံးစွဲသူများအား ပြီးပြည့်စုံသော ဘေးကင်းရေး အကာအကွယ်နှင့် ဗို့အားအတက်အကျ သို့မဟုတ် ဝန်ပိုခြင်းကြောင့် ဖြစ်ရသည့် ဘေးကင်းရေး မတော်တဆမှုများကို ထိရောက်စွာ ကာကွယ်ပေးပါသည်။
နည်းပညာဆိုင်ရာ ကန့်သတ်ချက်များ
| ထုတ်ကုန်မော်ဒယ် | SHJY-2000VA(ကြေးနီ) |
| ထုတ်ကုန်အမည် | ကြေးနီ 2000W အိမ်သုံးပါဝါ converter 220V မှ 110V/100V |
| အများဆုံး အသုံးပြုနိုင်သော ပါဝါ | 2000W* |
| Input Voltage အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 220V~ |
| အထွက်ဗို့အား အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 100V/110V~ |
| စွမ်းရည်အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 1600VA* |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ကြိမ်နှုန်း | 50/60Hz |
| လည်ပတ်မှုသံသရာ | ၃၀/၆၀ မိနစ် |
| အရွယ်အစားများ | 18.3*23.8*6.8cm (7.2*9.37*2.67လက်မ) |
| အရွယ်အစား (အထုပ်နှင့်အတူ) | 31*28*15cm (12.2*11*5.9လက်မ) |
| အလေး | 6.3 ကီလိုဂရမ် (13.89 ပေါင်) |
| အလေးချိန် (အထုပ်နှင့်အတူ) | 6.7 ကီလိုဂရမ် (14.77 ပေါင်) |
| ရိုက်ပါ။ | အခြောက်အမျိုးအစား |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ-၁ | အပူချိန်ထိန်း |
| အလိုအလျောက်ပါဝါပိတ်အပူချိန် | ≥80 ℃ |
| ပါဝါကြိုးစတုရန်း | 1 စတုရန်း |
| အများဆုံး Passing Current | 10A |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ-၂ | ဝါယာရှော့ဆားကစ်အကာအကွယ် |
| ပစ္စည်းများ | ကြေးဝါကြိုးအကွေ့အကောက် |
| အမာခံပစ္စည်း | ထရန်စဖော်မာကွင်း |
| လက်မှတ် | CE၊ FCC စသည်တို့ |
ထုတ်ကုန်အသုံးပြုမှုများ
ဤကြေးနီ 2000VA ထရန်စဖော်မာသည် 220V ဗို့အား 100V သို့မဟုတ် 110V သို့ပြောင်းလဲနိုင်ပြီး မတူညီသောအသုံးပြုသူများ၏လိုအပ်ချက်များကိုဖြည့်ဆည်းရန် ကျယ်ပြန့်သောအပလီကေးရှင်းအခြေအနေများရှိသည်။
အိမ်သုံးအတွက်၊ 220V ဗို့အားရှိသောနိုင်ငံများတွင်၊ ထရန်စဖော်မာသည် 110V အမေရိကန်သုံးပစ္စည်းများ သို့မဟုတ် 100V ဂျပန်ကရိယာများကို အလွယ်တကူ ပံ့ပိုးပေးသည်။ ပါဝါ 1600W ထက်နည်းနေချိန်တွင် နယ်စပ်ဖြတ်ကျော်သုံးစွဲမှု ကင်းဝေးစေရန်အတွက် ထမင်းပေါင်းအိုး၊ ဆံပင်အခြောက်ခံစက် စသည်တို့ကဲ့သို့ သာမန်အိမ်သုံးပစ္စည်းများကို အသုံးပြုနိုင်ပါသည်။
ရုံးအခြေအနေများတွင်၊ ပရင်တာများနှင့် မိတ္တူများကဲ့သို့သော တင်သွင်းလာသော 110V သို့မဟုတ် 100V စက်ပစ္စည်းများသည် ဤထရန်စဖော်မာမှတစ်ဆင့် 220V ပတ်ဝန်းကျင်တွင် ပုံမှန်အတိုင်းလည်ပတ်နိုင်ပြီး ရုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကို ပိုမိုကောင်းမွန်စေပြီး စက်ပစ္စည်းပျက်စီးမှုကို ရှောင်ရှားနိုင်သည်။
အလှပြင်ခြင်းနှင့် ဆံပင်အလှပြင်ခြင်းနယ်ပယ်တွင် အမေရိကန်၊ ဂျပန်၏အဆင့်မြင့်ဆံပင်ညှပ်သံ၊ မျက်နှာပေါင်းတင်မီးပူနှင့် အခြားကိရိယာများသည် 110V/100V ဗို့အားအလုပ်လုပ်ရန် လိုအပ်သည်၊ ဤထရန်စဖော်မာသည် ပြောင်းရလွယ်ကူသောကြောင့် ထိပ်တန်းအလှကုန်အတွေ့အကြုံကို ခံစားနိုင်စေပါသည်။
မြောက်အမေရိကမှ တင်သွင်းသော ဖိအားတိုင်းကိရိယာများနှင့် အောက်ဆီဂျင်ဂျင်နရေတာများကဲ့သို့သော ဆေးဘက်ဆိုင်ရာထုတ်ကုန်များတွင် 110V သို့မဟုတ် 100V ဗို့အား လိုအပ်ပြီး စက်ပစ္စည်းများ၏ ပုံမှန်လည်ပတ်မှုကို သေချာစေရန် ထရန်စဖော်မာသည် တည်ငြိမ်သောအထွက်ကို ထောက်ပံ့ပေးသည်။
ထုတ်ကုန်လည်ပတ်မှုလမ်းညွှန်
ပါဝါထရန်စဖော်မာများ၏ ဘေးကင်းသော၊ တည်ငြိမ်ပြီး ထိရောက်သောလည်ပတ်မှုကို သေချာစေခြင်းသည် စက်ပစ္စည်းများကို ကာကွယ်ရန်၊ ချို့ယွင်းမှုများကို တားဆီးရန်နှင့် အသုံးပြုသူ၏ဘေးကင်းမှုကို သေချာစေရန်အတွက် မရှိမဖြစ်လိုအပ်ပါသည်။ ထို့ကြောင့် ဤ 2000VA ကြေးနီ 220V မှ 100V/110V ထရန်စဖော်မာကို အသုံးပြုသည့်အခါ တိကျသော ကြိုတင်ကာကွယ်မှုများနှင့် လုပ်ထုံးလုပ်နည်းများကို လိုက်နာရမည်ဖြစ်သည်။
အသုံးပြုရန်အတွက်သတိထားချက်များ-
1. ရေစိုခံအစီအမံများ
ဤထရန်စဖော်မာ၏ဒီဇိုင်းသည် အပူပြန့်ပွားမှုကို အာရုံစိုက်ပြီး အခွံသည် ကြီးမားသောဧရိယာတွင် ရေစိုခံခြင်းမရှိပါ။ အသုံးပြုသည့်အခါ အတွင်းပိုင်းသို့ ရေများဝင်ရောက်ခြင်းမှ ကာကွယ်ရန်၊ ဝါယာရှော့ဖြစ်ခြင်းကဲ့သို့သော ဘေးကင်းသော မတော်တဆမှုများကို ရှောင်ရှားရန် ရေအရင်းအမြစ်နှင့် ဝေးဝေးထားပါ။
2. Heat dissipation လိုအပ်ချက်များသည်
လည်ပတ်နေစဉ်အတွင်း အပူထုတ်ပေးရန် ထရန်စဖော်မာများအတွက် ပုံမှန်ဖြစ်သည်။ ပုံမှန်အပူရှိန်ကို ထိန်းသိမ်းထားရန် ဘယ်ဘက်နှင့် ညာဘက်ရှိ အပေါက်များကို ပိတ်ဆို့ထားကြောင်း သေချာပါစေ။ ပုံမှန်မဟုတ်သော အပူရှိန် သို့မဟုတ် ပူလောင်သောအနံ့တွေ့ပါက အသုံးပြုမှုကို ချက်ချင်းရပ်လိုက်ပြီး ကျွမ်းကျင်ပညာရှင်နှင့် တိုင်ပင်ပါ။
3.
Transformer မစတင်မီ ပထမဆုံးအကြိမ် စစ်ဆေးပါ၊ Transformer ၏ ပုံပန်းသဏ္ဌာန်သည် နဂိုအတိုင်းဖြစ်ပြီး ၎င်း၏အစိတ်အပိုင်းများကို ချိတ်ထားကြောင်း သေချာစေရန် စစ်ပါ။ စတင်ချိန်တွင် ပုံမှန်မဟုတ်သော အသံရှိမရှိ သို့မဟုတ် ပုံမှန်မဟုတ်ခြင်းရှိမရှိကို ဂရုပြုပါ၊ ရှိလျှင် စစ်ဆေးရန် ချက်ချင်းရပ်ပါ။
ပါဝါထရန်စဖော်မာ၏အသုံးပြုမှုလုပ်ငန်းစဉ်မှာ အောက်ပါအတိုင်းဖြစ်သည်-
၁။ ဗို့အားပြောင်းစက်၏ အသွင်အပြင်နှင့် အပိုပစ္စည်းများ ပြုပြင်ခြင်းတို့ကို စစ်ဆေးပါ။
2, 220V ပါဝါထောက်ပံ့မှုသို့ input plug ကို;
3, ခလုတ်ခလုတ်ကိုနှိပ်ပါ၊ ပါဝါစတင်ဗို့အားပြောင်းစက်;
4. 110V/100V လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို ချိတ်ဆက်ပြီး ၎င်းကိုဖွင့်ပါ။
အမြဲမေးလေ့ရှိသောမေးခွန်းများ
1. သင့်ထုတ်ကုန်များအတွက် မည်သည့်အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်များ ရှိပါသလဲ။
ကျွန်ုပ်တို့၏ဗို့အားပြောင်းစက်များသည် CE၊ ROHS၊ FCC နှင့် အခြားပြည်တွင်းနှင့်ပြည်ပ အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်များကို ရရှိထားပြီး ထုတ်ကုန်များသည် လျှပ်စစ်ဘေးကင်းမှု၊ ပတ်ဝန်းကျင်ကာကွယ်ရေးနှင့် လျှပ်စစ်သံလိုက်လိုက်ဖက်မှုဆိုင်ရာ နိုင်ငံတကာစံချိန်စံညွှန်းများနှင့် ကိုက်ညီကြောင်း သေချာစေပါသည်။
2. ဤဗို့အားပြောင်းပေးသည့်ကိရိယာသည် မည်သည့်ပစ္စည်းများကို ပံ့ပိုးပေးသနည်း။
ထမင်းပေါင်းအိုးနှင့် ဆံပင်အခြောက်ခံစက်များ၊ ရုံးသုံးပစ္စည်းများ၊ အသေးစားပရင်တာများ၊ အလှပြင်ဆိုင်နှင့် ကောက်ညှင်းပေါင်းမီးပူများနှင့် မျက်နှာ ရေနွေးငွေ့ကဲ့သို့သော အိမ်သုံးပစ္စည်းများအပါအဝင် ဗို့အားပြောင်းစက်သည် 110V နှင့် 100V စက်ပစ္စည်းများကို ပံ့ပိုးပေးပါသည်။
3. သင်၏ရောင်းချပြီးနောက်ဝန်ဆောင်မှုတွင် အဘယ်အရာပါဝင်သနည်း။
ကျွန်ုပ်တို့သည် ထုတ်ကုန်ညှိနှိုင်းမှု၊ အသုံးပြုမှုလမ်းညွှန်မှု၊ အမှားပြင်ဆင်မှုစသည်ဖြင့် ပြီးပြည့်စုံသော အရောင်းအပြီးဝန်ဆောင်မှုကို ပံ့ပိုးပေးပြီး ပံ့ပိုးမှုပေးရန် အချိန်မရွေး ပရော်ဖက်ရှင်နယ် ဖောက်သည်ဝန်ဆောင်မှုအဖွဲ့ကို ပံ့ပိုးပေးပါသည်။ ထို့အပြင် ဖောက်သည်များ စိတ်ကျေနပ်မှုရရှိစေရန် အရည်အသွေးအာမခံသည့် ဝန်ဆောင်မှုများကိုလည်း ဆောင်ရွက်ပေးပါသည်။
4. လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများအတွက် သင့်လျော်သော ထရန်စဖော်မာကို မည်သို့ရွေးချယ်ရမည်နည်း။
ထရန်စဖော်မာကို ရွေးချယ်သည့်အခါတွင်၊ ထရန်စဖော်မာအထွက်နှင့် ကိုက်ညီပြီး တည်ငြိမ်မှုရှိစေရန်အတွက် စက်၏ အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ဗို့အား၊ ပါဝါနှင့် ကြိမ်နှုန်းတို့ကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားရန် လိုအပ်ပါသည်။ တစ်ချိန်တည်းမှာပင်၊ အမှတ်တံဆိပ်၊ အရည်အသွေးနှင့်စျေးနှုန်းကိုစဉ်းစားပါ၊ လုံခြုံစိတ်ချရသောထုတ်ကုန်များကိုရွေးချယ်ပါ။
5. Transformer မရွေးချယ်မီ မည်သည့်ပြင်ဆင်မှုများ ပြုလုပ်သင့်သနည်း။
ထရန်စဖော်မာကို မရွေးချယ်မီ၊ ဧရိယာအတွင်းရှိ အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ဗို့အား၊ ပါဝါနှင့် ပါဝါထောက်ပံ့မှုဗို့အား နားလည်ရန်၊ ပတ်ဝန်းကျင်နှင့် ကြိမ်နှုန်းအသုံးပြုမှုကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားပြီး မှန်ကန်သော Transformer အမျိုးအစားနှင့် အမှတ်တံဆိပ်ကို ရွေးချယ်ရန် လိုအပ်ပါသည်။ တစ်ချိန်တည်းမှာပင်၊ အသိပေးသောဝယ်ယူမှုဆုံးဖြတ်ချက်တစ်ခုချရန် စျေးကွက်ပေါက်ဈေးအချက်အလက်ကို နားလည်ပါ။