铜SHJY-500VA
ShunHong
TN5002
| ရရှိနိုင်မှု- | |
|---|---|
| အရေအတွက်- | |
ထုတ်ကုန်အားသာချက်
လုပ်ငန်း whatsapp အကောင့်- +86- 13690698363

2018 ခုနှစ်တွင် စတင်ရောင်းချချိန်မှစ၍ ဤကြေးနီ 500W ပါဝါ converter သည် ၎င်း၏ ကောင်းမွန်သော စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် တည်ငြိမ်သော စွမ်းဆောင်ရည်ကြောင့် ဈေးကွက်တွင် ကျယ်ပြန့်စွာ အသိအမှတ်ပြုမှု ရရှိထားသည်။ စျေးကွက်ဗတ္တိဇံနှင့်နည်းပညာပြန်လုပ်ခြင်းကိုငါးနှစ်ကြာပြီးနောက်၊ ၎င်းသည် ပြိုင်ဘက်ကင်းသောတည်ငြိမ်မှုကိုပြသခဲ့ပြီး သုံးစွဲသူများနှစ်သက်သဘောကျခဲ့သည်။
1. စျေးကွက်အောင်မြင်မှုနှင့် နည်းပညာဆန်းသစ်တီထွင်မှု
လွန်ခဲ့သည့်ငါးနှစ်အတွင်း၊ ဤအိမ်သုံးဗို့အားပြောင်းစက်၏ စုစည်းရောင်းချမှုသည် စျေးကွက်တွင် ၎င်း၏ပြင်းထန်သောယှဉ်ပြိုင်နိုင်စွမ်းကို အပြည့်အဝသက်သေထူသည့် အမှတ်အသား 10,000 ကိုကျော်လွန်သွားခဲ့သည်။ တစ်ချိန်တည်းမှာပင်၊ နည်းပညာများကို စဉ်ဆက်မပြတ် အဆင့်မြှင့်တင်မှုများနှင့်အတူ၊ ပါဝါပြောင်းစက်အား ပစ္စည်းရွေးချယ်မှု၊ ဆားကစ်ဒီဇိုင်းစသည်ဖြင့် ပိုမိုကောင်းမွန်အောင် ပြုလုပ်ထားပြီး ၎င်း၏စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် တာရှည်ခံမှုကို ပိုမိုတိုးတက်စေသည်။
2၊ double port output၊ ထိရောက်ပြီး အဆင်ပြေသော
ဤအဆင့်မြှင့် transformer သည် double-port output ဒီဇိုင်းကို လက်ခံထားပြီး နှစ်ဖက်စလုံးသည် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို တစ်ချိန်တည်းသုံး၍ သုံးစွဲသူများ၏ လိုအပ်ချက်များကို ဖြည့်ဆည်းရန်အတွက် 220V ဗို့အားကို ထုတ်လွှတ်နိုင်သည်။ ထရန်စဖော်မာ၏ အမြင့်ဆုံးပါဝါ၏ 70% ထက်မကျော်လွန်သရွေ့ တည်ငြိမ်သောလည်ပတ်မှုကို အာမခံနိုင်ပါသည်။ ဤလုပ်ဆောင်ချက်သည် လက်တွေ့အသုံးပြုရာတွင် ပိုမိုပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ်နှင့် လက်တွေ့ကျစေသည်။
3၊ အရည်အသွေးမြင့်ပစ္စည်းများ၊ ထိရောက်သောကူးပြောင်းမှု
single-phase annular အတွင်း core ဖြင့်ပြုလုပ်ထားသောပါဝါ converter သည်တည်ငြိမ်စွာလည်ပတ်ရုံသာမက၊ မြင့်မားသောကူးပြောင်းမှုထိရောက်မှုရှိသည်။ အရည်အသွေးမြင့် ပစ္စည်းရွေးချယ်မှုသည် ထရန်စဖော်မာ၏ ကြာရှည်ခံမှုနှင့် ရေရှည်တည်ငြိမ်မှုကို သေချာစေပြီး စွမ်းအင်ဆုံးရှုံးမှုကို လျှော့ချပေးပြီး အသုံးပြုမှုထိရောက်မှုကို မြှင့်တင်ပေးသည်။
4. လုံခြုံရေးအာမခံချက်အများအပြား
ဤပါဝါပြောင်းစက်သည် ဘေးကင်းမှုအရ ကောင်းမွန်စွာလုပ်ဆောင်ပါသည်။ အိုးအိမ်နှင့် အတွင်းပါဝါကြိုးများကို မီးမလောင်နိုင်သော ပစ္စည်းများဖြင့် ပြုလုပ်ထားသောကြောင့် မီးဘေးအန္တရာယ်ကို ထိရောက်စွာ လျှော့ချနိုင်သည်။ ထို့အပြင်၊ အသုံးပြုနေစဉ်အတွင်း မည်သည့်အရာမျှ မမှားကြောင်း သေချာစေရန် အပူချိန်ထိန်းခြင်း၊ ဝန်ပိုခြင်း ကာကွယ်ရေးနှင့် ဝါယာရှော့ကာကွယ်ခြင်းကဲ့သို့သော ဘေးကင်းရေးကိရိယာများစွာ တပ်ဆင်ထားပါသည်။ ဤလုံခြုံရေးအစီအမံများသည် သုံးစွဲသူများအား ပိုမိုလုံခြုံပြီး စိတ်ချရသောအတွေ့အကြုံကို ပေးစွမ်းသည်။
နည်းပညာဆိုင်ရာ ကန့်သတ်ချက်များ
| ထုတ်ကုန်မော်ဒယ် | SHJY-500VA(ကြေးနီ) |
| ထုတ်ကုန်အမည် | ကြေးနီ 500W အိမ်သုံးပါဝါ converter 110V မှ 220V |
| အများဆုံး အသုံးပြုနိုင်သော ပါဝါ | 500W* |
| Input Voltage အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 110V~ |
| အထွက်ဗို့အား အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 220V~ |
| စွမ်းရည်အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 400VA* |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ကြိမ်နှုန်း | 50/60Hz |
| လည်ပတ်မှုသံသရာ | ၃၀/၆၀ မိနစ် |
| အရွယ်အစားများ | 19*15*6.5cm (7.48*5.9*2.55လက်မ) |
| အရွယ်အစား (အထုပ်နှင့်အတူ) | 26*25*14cm (10.23*9.84*5.51လက်မ) |
| အလေး | 3.0kg (6.61 ပေါင်) |
| အလေးချိန် (အထုပ်နှင့်အတူ) | 3.45 ကီလိုဂရမ် (7.6 ပေါင်) |
| ရိုက်ပါ။ | အခြောက်အမျိုးအစား |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ-၁ | အပူချိန်ထိန်း |
| အလိုအလျောက်ပါဝါပိတ်အပူချိန် | ≥80 ℃ |
| ပါဝါကြိုးစတုရန်း | 0.5 စတုရန်းမိုင် |
| အများဆုံး Passing Current | 2.5A |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ-၂ | ဝါယာရှော့ဆားကစ်အကာအကွယ် |
| ပစ္စည်းများ | ကြေးနီကြိုးအကွေ့အကောက် |
| အမာခံပစ္စည်း | ထရန်စဖော်မာကွင်း |
| လက်မှတ် | CE၊ FCC စသည်တို့ |
ထုတ်ကုန်အသုံးပြုမှုများ

ဤ 500W ကြေးနီထရန်စဖော်မာသည် 110V ဗို့အား 220V သို့ လွယ်ကူစွာပြောင်းလဲနိုင်ပြီး မတူညီသောအသုံးပြုသူများ၏လိုအပ်ချက်များအတွက် အပလီကေးရှင်းနေရာများစွာကို ပံ့ပိုးပေးပါသည်။
1. အိမ်အသုံးအဆောင်-
သင့်အိမ်ရှိ Europe မှ တင်သွင်းသော မီးအိမ်၊ လေသန့်စင်စက် သို့မဟုတ် 220V ဗို့အား လိုအပ်သော တရုတ်ပစ္စည်းများ၊ ၎င်းတို့၏ ပါဝါ 450W အောက်တွင် ရှိနေသရွေ့ ဤ transformer သည် ပြီးပြည့်စုံစွာ လိုက်လျောညီထွေရှိနိုင်ပါသည်။ ဗို့အားအတွက် စိတ်ပူစရာမလိုဘဲ ထူးခြားဆန်းပြားသော ပစ္စည်းများ၏ အဆင်ပြေမှုနှင့် သက်တောင့်သက်သာရှိမှုကို ခံစားလိုက်ပါ။
2. ရုံးခန်းနေရာ-
ရုံးပတ်ဝန်းကျင်တွင်၊ ဤထရန်စဖော်မာသည် ထပ်တူထပ်မျှ အသုံးဝင်ပါသည်။ ပရင်တာများ၊ စကင်နာများ စသည်တို့ကဲ့သို့သော 220V ဗို့အားအသုံးပြုရန် လိုအပ်သည့် တင်သွင်းထားသော ရုံးသုံးပစ္စည်းများအတွက်၊ ဤထရန်စဖော်မာသည် စက်ပစ္စည်းများ၏ ထိရောက်စွာလည်ပတ်မှုကို သေချာစေရန်နှင့် သင့်လုပ်ငန်းစွမ်းဆောင်ရည်ကို မြှင့်တင်ပေးနိုင်ပါသည်။
3. အလှအပနှင့် ကျန်းမာရေး-
ဘဝအရည်အသွေးကို လိုက်စားသော သင့်အတွက်၊ ဤထရန်စဖော်မာသည် မရှိမဖြစ်လိုအပ်သော အကူအညီတစ်ခုလည်းဖြစ်သည်။ 220V ဗို့အား လိုအပ်နေသရွေ့ သင် 220V ဗို့အား လိုအပ်နေသ၍ ဤထရန်စဖော်မာသည် သင့်အား အိမ်တွင် ပရော်ဖက်ရှင်နယ် အလှအပနှင့် ကျန်းမာရေး စောင့်ရှောက်မှုကို ခံစားနိုင်ရန် ဥရောပ ရောင်စုံမီးပူများ၊ မျက်နှာပေါင်းတင်မီးပူများ၊
4. ဆေးဘက်ဆိုင်ရာပစ္စည်းကိရိယာများ အသုံးချမှု-
ထို့အပြင်၊ အိမ်တွင်းဖိအားမီတာ၊ အောက်ဆီဂျင်ဂျင်နရေတာ စသည်တို့ကဲ့သို့သော တိကျသောဗို့အားလိုအပ်သည့် ဆေးဘက်ဆိုင်ရာစက်ပစ္စည်းအချို့အတွက်၊ ဤထရန်စဖော်မာသည် စက်ပစ္စည်းများ၏ပုံမှန်လည်ပတ်မှုကိုသေချာစေရန်နှင့် သင်နှင့်သင့်မိသားစု၏ကျန်းမာရေးကိုကာကွယ်ရန် တည်ငြိမ်သောဗို့အားကိုပံ့ပိုးပေးနိုင်သည်။
ထုတ်ကုန်လည်ပတ်မှုလမ်းညွှန်
ပါဝါထရန်စဖော်မာများ၏ ဘေးကင်းသော၊ တည်ငြိမ်ပြီး ထိရောက်မှုရှိသော လည်ပတ်မှုကို သေချာစေခြင်းသည် စက်ပစ္စည်းများ၏ အကာအကွယ်၊ ချို့ယွင်းချက်များကို တားဆီးခြင်းနှင့် သုံးစွဲသူများ၏ ဘေးကင်းရေးတို့အတွက် မရှိမဖြစ်လိုအပ်ပါသည်။ ထို့ကြောင့် 220V မှ 100V/110V ဗို့အားပြောင်းလဲခြင်းအတွက် ဤ 500W ကြေးနီထရန်စဖော်မာကို အသုံးပြုသောအခါ၊ အချို့သော ကြိုတင်ကာကွယ်မှုများနှင့် လုပ်ထုံးလုပ်နည်းများကို လိုက်နာရန် အလွန်လိုအပ်ပါသည်။
ပါဝါထရန်စဖော်မာအသုံးပြုမှုသတိထားချက်များ
1. ရေစိုခံပြီး အစိုဓာတ်ခံနိုင်သော
ထရန်စဖော်မာပုံစံ ဒီဇိုင်းသည် အပူပျံ့နှံ့မှုကို အလေးပေးထားပြီး အိမ်သည် ကြီးမားသောဧရိယာအတွက် ရေစိုခံခြင်းမရှိပါ။ ထို့ကြောင့်၊ အသုံးပြုနေစဉ်အတွင်း ထရန်စဖော်မာအား စိုစွတ်သောပတ်ဝန်းကျင်ကို ရှောင်ရှားရန်နှင့် အတွင်းပတ်လမ်းအတွင်းသို့ အစိုဓာတ်မ၀င်ရောက်ခြင်းမှ ကာကွယ်ရန်အတွက် ထရန်စဖော်မာအား ရေအရင်းအမြစ်များနှင့် ဝေးဝေးတွင်ထားရန် သေချာပါစေ။
2. အပူပျံ့ခြင်းနှင့် လေဝင်လေထွက်သေချာစေရန်
ဗို့အားပြောင်းလဲခြင်း လုပ်ငန်းစဉ်အတွင်း အချို့သော အပူပမာဏကို ထုတ်ပေးမည်ဖြစ်ပါသည်။ Transformer ၏တည်ငြိမ်သောလည်ပတ်မှုကိုသေချာစေရန်၊ Transformer ပတ်ပတ်လည်တွင် အတားအဆီးမရှိစေရန်နှင့် အပူလွန်ကဲခြင်းမှရှောင်ရှားရန် Heat dissipation hole သည် အတားအဆီးမဲ့ဖြစ်ပါစေ။ အသုံးပြုနေစဉ်အတွင်း ပုံမှန်မဟုတ်သော အပူ သို့မဟုတ် အနံ့အသက်များ တွေ့ရှိပါက အသုံးပြုခြင်းကို ချက်ချင်းရပ်ပြီး စစ်ဆေးပါ။ ၃။
ဂရုတစိုက်စစ်ဆေးပါ ၊ ထရန်စဖော်မာသည် အခြေအနေကောင်းရှိ၊ မရှိနှင့် အစိတ်အပိုင်းများကို ချိတ်ထားခြင်းရှိမရှိ သေချာစစ်ဆေးပါ။
ထရန်စဖော်မာကို ပထမအကြိမ် မဖွင့်မီ တစ်ချိန်တည်းတွင်၊ စတင်ပြီးနောက်၊ ထရန်စဖော်မာသည် ပုံမှန်မဟုတ်သော အသံ သို့မဟုတ် တုန်ခါမှုရှိမရှိ စောင့်ကြည့်စစ်ဆေးရန် အာရုံစိုက်ပါ။
ပါဝါထရန်စဖော်မာအသုံးပြုမှု လုပ်ငန်းစဉ်
အဆင့် 1- သင်၏ပြင်ဆင်မှုကို စစ်ဆေးပါ
၊ အသုံးမပြုမီ ပါဝါထရန်စဖော်မာ၏ အသွင်အပြင်သည် နဂိုအတိုင်းရှိမရှိနှင့် အပိုပစ္စည်းများ လုံခြုံခြင်းရှိမရှိ စစ်ဆေးပါ။
အဆင့် 2- ပါဝါထောက်ပံ့မှုကို ချိတ်ဆက်ပါ
ပါဝါထရန်စဖော်မာ၏ အဝင်အဆုံးကို 220V ပါဝါထွက်ပေါက်သို့ လုံခြုံစွာ ပလပ်ထိုးပါ။
အဆင့် 3- ထရန်စဖော်မာကို စတင်ပါ
စတင်ခလုတ်ကို နှိပ်ပါ၊ ပါဝါဖွင့်ပြီး ပုံမှန်လည်ပတ်မှု ရှိမရှိ စောင့်ကြည့်ပါ။
အဆင့် 4- စက်ပစ္စည်းများကို ချိတ်ဆက်ပါ
110V/100V စက်ပစ္စည်းများကို အထွက်သို့ ချိတ်ဆက်ပါ၊ ပါဝါသည် သတ်မှတ်ထားသည့် ပါဝါထက် မကျော်လွန်ကြောင်း သေချာစေရန်၊ ထို့နောက် ပုံမှန်အတိုင်း အသုံးပြုပါ။
အမြဲမေးလေ့ရှိသောမေးခွန်းများ
1. ထုတ်ကုန်အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်
ကျွန်ုပ်တို့၏ဗို့အားပြောင်းစက်များသည် CE၊ ROHS နှင့် FCC လက်မှတ်ရရှိထားပြီး လျှပ်စစ်ဘေးကင်းမှု၊ ပတ်ဝန်းကျင်ကာကွယ်ရေးနှင့် လျှပ်စစ်သံလိုက်လိုက်ဖက်မှုတို့ကို သေချာစေပါသည်။
2၊ လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို ပံ့ပိုးပေးသည့်
ဤဗို့အားပြောင်းသည့်ကိရိယာသည် 110V နှင့် 100V ကရိယာများဖြစ်သည့် အိမ်သုံးပစ္စည်းများ၊ ရုံးသုံးပစ္စည်းများနှင့် အလှအပဆိုင်ရာဆေးဘက်ဆိုင်ရာပစ္စည်းများ၊ ပါဝါကိုက်ညီနေသမျှကာလပတ်လုံး သင့်လျော်သည်။
3. အရောင်းအပြီးဝန်ဆောင်မှု
ကျွန်ုပ်တို့သည် တိုင်ပင်ဆွေးနွေးခြင်း၊ လမ်းညွှန်မှုနှင့် ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းခြင်း အပါအဝင် ပြီးပြည့်စုံသော အရောင်းအပြီးဝန်ဆောင်မှုကို ပေးဆောင်ပြီး အာမခံကာလတစ်ခုကို ကတိပေးပါသည်။
4၊ ထရန်စဖော်မာကိုရွေးချယ်ပုံ
Transformer ကိုရွေးချယ်သည့်အခါ၊ ထရန်စဖော်မာ၏အရည်အသွေးနှင့်စျေးနှုန်းကိုထည့်သွင်းစဉ်းစားစဉ်တွင် rated ဗို့အား၊ ပါဝါနှင့် ကြိမ်နှုန်းတို့ကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားရန် လိုအပ်ပါသည်။
5. ရွေးချယ်ခြင်းမပြုမီ ကြိုတင်ပြင်ဆင်ခြင်း
ထရန်စဖော်မာကို ရွေးချယ်ခြင်းမပြုမီ၊ ကျေးဇူးပြု၍ ကျေးဇူးပြု၍ စက်၏ဗို့အားနှင့် ပါဝါလိုအပ်ချက်များ၊ ဧရိယာအတွင်းရှိ ပါဝါထောက်ပံ့မှုဗို့အားကို နားလည်ပြီး အသုံးပြုမှုပတ်ဝန်းကျင်နှင့် ကြိမ်နှုန်းကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားပါ။ တစ်ချိန်တည်းမှာပင် အသိဥာဏ်ရွေးချယ်မှုတစ်ခုပြုလုပ်ရန် စျေးကွက်အတွင်းရှိ အမှတ်တံဆိပ်များနှင့် ဈေးနှုန်းများကို နှိုင်းယှဉ်ပါ။
