SHJY-500VA (ကြေးနီ)
ShunHong
TN5004
| ရရှိနိုင်မှု- | |
|---|---|
| အရေအတွက်- | |
ထုတ်ကုန်အားသာချက်
လုပ်ငန်း whatsapp အကောင့်- +86- 13690698363

ဤ 500W ကြေးနီပါဝါ converter သည် 2018 ခုနှစ်ကတည်းက ဈေးကွက်တွင်ရှိပြီး ၎င်း၏ စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် တည်ငြိမ်မှုကြောင့် စျေးကွက်တွင် ထူးထူးခြားခြား အောင်မြင်မှုရရှိခဲ့သည်။ စဉ်ဆက်မပြတ် နည်းပညာပိုင်းဆိုင်ရာ ပိုမိုကောင်းမွန်အောင်နှင့် ဆန်းသစ်တီထွင်မှုကို ငါးနှစ်ကြာပြီးနောက်၊ ၎င်း၏စွမ်းဆောင်ရည်သည် ပို၍ပင် ကောင်းမွန်လာပါသည်။
1. စျေးကွက်အတည်ပြုခြင်းနှင့်နည်းပညာအဆင့်မြှင့်ခြင်း-
စုစည်းရောင်းချမှုသည် ယူနစ် 10,000 ကျော်လွန်သွားပြီး၊ စျေးကွက်တုံ့ပြန်ချက်သည် အပြုသဘောဆောင်ပြီး ၎င်း၏အလွန်ကောင်းမွန်သော လက်တွေ့ကျမှုနှင့် ယုံကြည်စိတ်ချရမှုကို စစ်ဆေးအတည်ပြုပေးပါသည်။ ပစ္စည်းရွေးချယ်မှုနှင့် ဖွဲ့စည်းတည်ဆောက်ပုံဒီဇိုင်းတွင် စဉ်ဆက်မပြတ်ဆန်းသစ်တီထွင်မှုသည် ထုတ်ကုန်စွမ်းဆောင်ရည်လုပ်ငန်း၏ ဦးဆောင်အဆင့်သို့ရောက်ရှိကြောင်း သေချာစေသည်။
2၊ တည်ငြိမ်သော dual output ဒီဇိုင်း-
converter တွင် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းနှစ်ခုကို တစ်ပြိုင်နက်လည်ပတ်ရန်အတွက် လိုအပ်ချက်များကိုဖြည့်ဆည်းရန် ဘယ်နှင့်ညာဘက်တွင် 220V အထွက်လုပ်ဆောင်ချက်နှစ်ခုပါရှိသည်။ အမြင့်ဆုံးပါဝါ၏ 70% ထက်မပိုစေဘဲ၊ လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏တည်ငြိမ်သောလည်ပတ်မှုကိုသေချာစေပြီးအသုံးပြုမှုထိရောက်မှုကိုတိုးတက်စေပါသည်။
3၊ ထိရောက်သောကူးပြောင်းမှုနှင့် တာရှည်ခံပစ္စည်းများ-
single-phase annular အတွင်းအူတိုင်ဒီဇိုင်းသည် တည်ငြိမ်ပြီး ထိရောက်သောဗို့အားပြောင်းလဲခြင်းကိုသေချာစေသည်။ ထုတ်ကုန်ကြာရှည်ခံမှုနှင့် ရေရှည်အသုံးပြုမှုအတွင်း တည်ငြိမ်သောစွမ်းဆောင်ရည်သေချာစေရန် အရည်အသွေးမြင့်ကုန်ကြမ်းများကို ရွေးချယ်ပါ။
4. ပြီးပြည့်စုံသော လုံခြုံရေးအာမခံချက် ယန္တရား-
မီးဘေးအန္တရာယ်ကို လျှော့ချရန်အတွက် အိမ်ရာနှင့် အတွင်းပိုင်းပါဝါကြိုးများကို မီးငြှိမ်းသတ်သည့်ပစ္စည်းများဖြင့် ပြုလုပ်ထားသည်။ တစ်ချိန်တည်းမှာပင်၊ ၎င်းသည် အသုံးပြုမှုလုပ်ငန်းစဉ်တွင် ဘေးကင်းကြောင်းသေချာစေရန်နှင့် သုံးစွဲသူများအား ဘေးကင်းစိတ်ချရသော အတွေ့အကြုံကို ပေးစွမ်းရန် အပူချိန်ထိန်းချုပ်မှု၊ ဝန်ပိုမှုနှင့် ရှော့လျှောပတ်လမ်းကာကွယ်မှုကဲ့သို့သော ဘေးကင်းရေးယန္တရားများစွာကို တပ်ဆင်ထားသည်။
နည်းပညာဆိုင်ရာ ကန့်သတ်ချက်များ
| ထုတ်ကုန်မော်ဒယ် | SHJY-500VA(ကြေးနီ) |
| ထုတ်ကုန်အမည် | ကြေးနီ 500W အိမ်သုံးပါဝါ converter 100V မှ 220V |
| အများဆုံး အသုံးပြုနိုင်သော ပါဝါ | 500W* |
| Input Voltage အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 100V~ |
| အထွက်ဗို့အား အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 220V~ |
| စွမ်းရည်အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 400VA* |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ကြိမ်နှုန်း | 50/60Hz |
| လည်ပတ်မှုသံသရာ | ၃၀/၆၀ မိနစ် |
| အရွယ်အစားများ | 19*15*6.5cm (7.48*5.9*2.55လက်မ) |
| အရွယ်အစား (အထုပ်နှင့်အတူ) | 26*25*14cm (10.23*9.84*5.51လက်မ) |
| အလေး | 3 ကီလိုဂရမ် (6.61 ပေါင်) |
| အလေးချိန် (အထုပ်နှင့်အတူ) | 3.45 ကီလိုဂရမ် (7.6 ပေါင်) |
| ရိုက်ပါ။ | အခြောက်အမျိုးအစား |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ-၁ | အပူချိန်ထိန်း |
| အလိုအလျောက်ပါဝါပိတ်အပူချိန် | ≥80 ℃ |
| ပါဝါကြိုးစတုရန်း | 0.5 စတုရန်းမိုင် |
| အများဆုံး Passing Current | 2.5A |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ-၂ | ဝါယာရှော့ဆားကစ်အကာအကွယ် |
| ပစ္စည်းများ | ကြေးနီကြိုးအကွေ့အကောက် |
| အမာခံပစ္စည်း | ထရန်စဖော်မာကွင်း |
| လက်မှတ် | CE၊ FCC စသည်တို့ |
ထုတ်ကုန်အသုံးပြုမှုများ

ဤ 500W ကြေးနီထရန်စဖော်မာတွင် 100V မှ 220V သို့ ပြောင်းလဲနိုင်သော လုပ်ဆောင်ချက် ပါရှိပြီး ၎င်း၏ အပလီကေးရှင်းအခြေအနေများသည် ကျယ်ပြန့်သောကြောင့် မတူညီသောအသုံးပြုသူများ၏ လိုအပ်ချက်များကို ဖြည့်ဆည်းပေးနိုင်ပါသည်။
1၊ မီးအိမ်၊ လေသန့်စင်စက် သို့မဟုတ် အခြားအသုံးများသော အိမ်သုံးပစ္စည်းများဖြစ်စေ အိမ်သုံးအကွက်တွင် ပါဝါ 400W အောက်ရှိသရွေ့၊ ၎င်းကို ဤထရန်စဖော်မာဖြင့် အလွယ်တကူ အသုံးပြုနိုင်ပါသည်။ ၎င်းသည် အဆင့်သတ်မှတ်ဗို့အား 100V ရှိသည့် နိုင်ငံများတွင် အသုံးပြုသူများအတွက် အထူးသင့်လျော်ပြီး 220V အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ဥရောပ သို့မဟုတ် တရုတ်ပစ္စည်းများကို အသုံးပြုလိုပါသည်။
2. ရုံးပတ်ဝန်းကျင်တွင်၊ ဤထရန်စဖော်မာသည် 220V ဗို့အားရှိသော ပရင်တာများနှင့် မိတ္တူများကဲ့သို့ တင်သွင်းလာသော စက်ပစ္စည်းများ၏ ပုံမှန်လည်ပတ်မှုကို သေချာစေပြီး ဗို့အားမတူညီမှုကြောင့် ရုံးစွမ်းဆောင်ရည်ကို ထိခိုက်ခြင်းမှ ရှောင်ကြဉ်နိုင်သည်။
3၊ အလှပြင်ဆိုင်လုပ်ငန်းအတွက်၊ ဤထရန်စဖော်မာသည် 100V ဗို့အား 220V ဗို့အားအဖြစ် ဥရောပအိမ်တွင်းအလှပြင်ဆိုင်တူရိယာများအတွက် လိုအပ်သော ဗို့အားအဖြစ်သို့ ပြောင်းလဲနိုင်သည်၊ သို့မှသာ သုံးစွဲသူများသည် နိုင်ငံခြားသွားစရာမလိုဘဲ ပရော်ဖက်ရှင်နယ်ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းမှုကို ခံစားနိုင်မည်ဖြစ်သည်။
4. ထို့အပြင်၊ ဆေးဘက်ဆိုင်ရာနယ်ပယ်တွင်၊ ဤထရန်စဖော်မာသည် စက်ပစ္စည်း၏ပုံမှန်လည်ပတ်မှုကိုသေချာစေရန်နှင့် သုံးစွဲသူများ၏ ဆေးဘက်ဆိုင်ရာလိုအပ်ချက်များနှင့်ကိုက်ညီစေရန် တင်သွင်းလာသောဆေးဘက်ဆိုင်ရာပစ္စည်းများအတွက် တည်ငြိမ်သော 220V ဗို့အားအထွက်ကို ထောက်ပံ့ပေးသည်။
အတိုချုပ်ပြောရလျှင်၊ ဤထရန်စဖော်မာသည် အိမ်၊ ရုံး၊ အလှပြင်ဆိုင်နှင့် ဆေးကုသရေးစသည့် နယ်ပယ်များစွာတွင် စွမ်းဆောင်ရည်ကောင်းမွန်ပြီး ၎င်း၏တည်ငြိမ်သောစွမ်းဆောင်ရည်နှင့် ယုံကြည်စိတ်ချရသော လုံခြုံရေးအစီအမံများသည် သုံးစွဲသူများအား အဆင်ပြေပြေနှင့် သက်တောင့်သက်သာရှိသော အတွေ့အကြုံကို ဆောင်ကြဉ်းပေးပါသည်။
ထုတ်ကုန်လည်ပတ်မှုလမ်းညွှန်

ပါဝါထရန်စဖော်မာအသုံးပြုမှုသတိပေးချက်-
1. ရေစိုခံပြီး အစိုဓာတ်ခံ-
transformer သည် အတွင်းအူတိုင်တစ်လျှောက် တည့်တည့်လည်ပတ်ရန် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားသောကြောင့် အပူပျံ့နှံ့မှုကို ပိုမိုကောင်းမွန်စေရန်အတွက် အိမ်အကျယ်အဝန်းကို ရေစိမ်ခံခြင်းမရှိပါ။ အသုံးပြုသည့်အခါ ရေဝင်ရောက်မှုမှ ကာကွယ်ရန်နှင့် ဝါယာရှော့ဖြစ်ခြင်း သို့မဟုတ် ဘေးကင်းသော မတော်တဆမှုများကို ရှောင်ရှားရန် ရေအရင်းအမြစ်နှင့် ဝေးဝေးနေရန် သေချာပါစေ။
2၊ အပူပျံ့ခြင်းနှင့် လေဝင်လေထွက် -
ပုံမှန်ဖြစ်စဉ်တစ်ခုဖြစ်သည့် ထရန်စဖော်မာလည်ပတ်စဉ်အတွင်း အပူထုတ်ပေးနိုင်သည်။ ပိတ်ဆို့ခြင်းမှကာကွယ်ရန်နှင့် အပူပျံ့နှံ့မှုကို လွယ်ကူချောမွေ့စေရန် လေစီးဆင်းမှုကို ထိန်းသိမ်းရန် ဘယ်ဘက်နှင့် ညာဘက်ရှိ အပေါက်များကို ပိတ်ဆို့ထားကြောင်း သေချာပါစေ။ ပုံမှန်မဟုတ်သော အပူရှိန် သို့မဟုတ် ပူလောင်သောအနံ့တွေ့ပါက အသုံးပြုမှုကို ချက်ချင်းရပ်လိုက်ပြီး ကျွမ်းကျင်ပညာရှင်နှင့် တိုင်ပင်ပါ။
3၊ မစတင်မီ စစ်ဆေးပါ-
ထရန်စဖော်မာကို ပထမဆုံးအကြိမ် မစတင်မီ၊ Transformer ၏ အသွင်အပြင်သည် နဂိုအတိုင်း ရှိမရှိ၊ အစိတ်အပိုင်းများ ခိုင်မာမှုရှိမရှိ ဂရုတစိုက် စစ်ဆေးပါ။ ပထမဦးဆုံးအကြိမ် စတင်သောအခါ၊ ပုံမှန်မဟုတ်သော အသံ သို့မဟုတ် ပုံမှန်မဟုတ်သည့် အခြေအနေရှိမရှိကို အာရုံစိုက်ပါ၊ ပုံမှန်မဟုတ်ပါက စစ်ဆေးရန် ချက်ချင်းရပ်ပါ။
ပါဝါထရန်စဖော်မာအသုံးပြုမှုလုပ်ငန်းစဉ် ရိုးရှင်းသောဗားရှင်း-
1. converter ၏အသွင်အပြင်သည် ပြီးပြည့်စုံပြီး အပိုပစ္စည်းများကို ပြင်ဆင်ထားကြောင်း စစ်ဆေးပါ။
2. 220V power supply ကို input plug သို့ ချိတ်ဆက်ပါ။
3, switch key, power ကိုနှိပ်ပါ။
4၊ 100V လျှပ်စစ်ပစ္စည်းကို ချိတ်ဆက်ပါ၊ စတင်အသုံးပြုပါ။
အမြဲမေးလေ့ရှိသောမေးခွန်းများ

1. သင့်ထုတ်ကုန်များအတွက် မည်သည့်လက်မှတ်များ ရှိပါသလဲ။
ကျွန်ုပ်တို့၏ ဗို့အားပြောင်းစက် ထုတ်ကုန်များသည် CE၊ ROHS နှင့် FCC လက်မှတ်များဖြစ်သည်။ ဤအသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်များသည် ထုတ်ကုန်၏လျှပ်စစ်အန္တရာယ်ကင်းရှင်းမှုနှင့် ပတ်ဝန်းကျင်ကာကွယ်ရေးစံနှုန်းများကို သေချာစေရုံသာမက ၎င်း၏လျှပ်စစ်သံလိုက်သံလိုက်လိုက်ဖက်မှုကိုပါ စစ်ဆေးပေးသည့်အတွက် သုံးစွဲသူများကို ပိုမိုယုံကြည်စိတ်ချရပြီး ဘေးကင်းသောအသုံးပြုမှုအာမခံချက်ပေးမည်ဖြစ်သည်။
2. ဤဗို့အားပြောင်းစက်မှ ပံ့ပိုးထားသော ထုတ်ကုန်များသည် အဘယ်နည်း။
ဤဗို့အားပြောင်းစက်သည် လေသန့်စင်စက်၊ စားပွဲတင်မီးအိမ်များ၊ အသေးစားပရင်တာများ၊ စကင်နာများ၊ အလှပြင်ဆိုင်နှင့် အိမ်သုံးမီးပူတိုက်များ၊ အိမ်ဖိအားမီတာများကဲ့သို့သော အိမ်သုံးပစ္စည်းများ အပါအဝင် 220V လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို ပံ့ပိုးပေးပါသည်။ သင့်လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများ၏ ပါဝါသည် ထရန်စဖော်မာ၏သယ်ဆောင်သည့်အကွာအဝေးအတွင်းတွင်ရှိပြီး ဗို့အားလိုအပ်ချက်မှာ 220V ဖြစ်သရွေ့၊ သင်သည် ဤဗို့အားပြောင်းစက်ကို အသုံးပြုနိုင်သည်။
3၊ သင့်တွင် မည်ကဲ့သို့သော အရောင်းအပြီးဝန်ဆောင်မှုမျိုး ရှိပါသနည်း။
ကျွန်ုပ်တို့သည် ထုတ်ကုန်ဆိုင်ရာ တိုင်ပင်ဆွေးနွေးမှု၊ အသုံးပြုမှုလမ်းညွှန်မှု၊ အမှားပြင်ဆင်မှု အစရှိသည်တို့ အပါအဝင် အရောင်းအပြီးဝန်ဆောင်မှု အပြည့်အစုံကို ပေးဆောင်ပါသည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ ပရော်ဖက်ရှင်နယ် ဖောက်သည်ဝန်ဆောင်မှုအဖွဲ့သည် သင့်မေးခွန်းများကို ဖြေကြားရန်နှင့် နည်းပညာဆိုင်ရာ ပံ့ပိုးကူညီမှုပေးရန် အသင့်ရှိပါသည်။ တစ်ချိန်တည်းမှာပင်၊ သင်၏အသုံးပြုမှုအတွေ့အကြုံသည် စိတ်ပူစရာမရှိကြောင်း သေချာစေရန် အချိန်အတိုင်းအတာတစ်ခုအတွင်း အရည်အသွေးအာမခံဝန်ဆောင်မှုများကို ပေးဆောင်မည်ဟု ကျွန်ုပ်တို့ကတိပြုပါသည်။
4၊ ကျွန်ုပ်၏လျှပ်စစ်ပစ္စည်းအတွက် သင့်လျော်သော ထရန်စဖော်မာကို မည်သို့ရွေးချယ်ရမည်နည်း။
သင့်စက်အတွက် သင့်လျော်သော ထရန်စဖော်မာကို ရွေးချယ်သောအခါ၊ သင်သည် စက်၏ အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ဗို့အားနှင့် ပါဝါကို ဦးစွာ စဉ်းစားရန် လိုအပ်သည်။ ရွေးချယ်ထားသော ထရန်စဖော်မာ၏ အထွက်ဗို့အားသည် စက်ပစ္စည်း၏ လိုအပ်ချက်များနှင့် ကိုက်ညီကြောင်း သေချာစေပြီး ပါဝါသည် စက်ပစ္စည်း၏ လိုအပ်ချက်များကို ဖြည့်ဆည်းပေးနိုင်ကြောင်း သေချာပါစေ။ ထို့အပြင်၊ အသိပေးသောဝယ်ယူမှုဆုံးဖြတ်ချက်တစ်ခုချရန်အတွက် ထရန်စဖော်မာ၏အမှတ်တံဆိပ်ဂုဏ်သတင်း၊ အရည်အသွေးတည်ငြိမ်မှုနှင့် စျေးနှုန်းအချက်များအား ထည့်သွင်းစဉ်းစားပါ။
5၊ Transformer မရွေးချယ်မီ ကျွန်ုပ်ဘာလုပ်ရမည်နည်း။
ထရန်စဖော်မာကို မရွေးချယ်မီ၊ သင်သည် စက်၏ အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ဗို့အားနှင့် ပါဝါကို သိရန်နှင့် သင့်လျော်သော ထရန်စဖော်မာကို ရွေးချယ်ရန်အတွက် ဒေသအတွင်း ပါဝါထောက်ပံ့မှု ဗို့အားကို နားလည်ရန် လိုအပ်သည်။ တစ်ချိန်တည်းမှာပင် Transformer ၏ အမျိုးအစားနှင့် သတ်မှတ်ချက်များကို ဆုံးဖြတ်ရန်အတွက် စက်ပစ္စည်းပတ်ဝန်းကျင်နှင့် ကြိမ်နှုန်းအသုံးပြုမှုကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားပါ။ နောက်ဆုံးအနေနဲ့၊ သင့်ဘတ်ဂျက်အတွင်း သင့်လိုအပ်ချက်နဲ့ အကိုက်ညီဆုံး ထုတ်ကုန်ကို ရွေးချယ်နိုင်စေရန် စျေးကွက်ရှိ ထရန်စဖော်မာအမှတ်တံဆိပ်များနှင့် စျေးနှုန်းများကို နားလည်ပါ။