SH-DB-5000VA (χαλκός)
ShunHong
TG50001
| Διαθεσιμότητα: | |
|---|---|
| Ποσότητα: | |
Πλεονέκτημα προϊόντος
Εταιρικός λογαριασμός whatsapp: +86- 13690698363
Από την κυκλοφορία του, αυτός ο μετατροπέας ισχύος από καθαρό χαλκό 5000w βιομηχανικής ποιότητας κέρδισε γρήγορα αναγνώριση στην αγορά για την εξαιρετική απόδοση και τη σταθερότητά του και έχει εδραιώσει τη θέση του. Πέντε χρόνια εφαρμογής στην αγορά και τεχνολογικής καινοτομίας όχι μόνο επιβεβαίωσαν την τεχνική ωριμότητά του, αλλά απέδειξαν επίσης την αξιοπιστία και την αντοχή του σε διάφορα σενάρια εφαρμογών.
Τα διπλά πλεονεκτήματα της ώριμης τεχνολογίας και η αναγνώριση της αγοράς έχουν κάνει τις σωρευτικές πωλήσεις αυτού του οικιακού μετατροπέα τάσης πάνω από 10.000 μονάδες και έχουν κερδίσει μεγάλους επαίνους από τους χρήστες. Καθώς η τεχνολογία συνεχίζει να προοδεύει, έχουμε βελτιστοποιήσει προσεκτικά την επιλογή υλικών και το σχεδιασμό για να βελτιώσουμε σημαντικά την απόδοση και την ανθεκτικότητα των προϊόντων μας.
Όσον αφορά την έξοδο τάσης, αυτός ο μετασχηματιστής χρησιμοποιεί έναν καινοτόμο σχεδιασμό πολλαπλών εξόδων, συμπεριλαμβανομένων δύο εξόδων εξόδου 110 V και μίας εξόδου 100 V, για να καλύψει τις ανάγκες διαφορετικών συσκευών τάσης. Αυτός ο σχεδιασμός επιτρέπει σε πολλαπλούς ηλεκτρικούς εξοπλισμούς να λειτουργούν σταθερά ταυτόχρονα, εφόσον η συνολική ισχύς δεν υπερβαίνει το 90% της μέγιστης ισχύος του μετασχηματιστή, μπορεί να εξασφαλίσει την κανονική λειτουργία τους, βελτιώνοντας σημαντικά την πρακτικότητα και την ευκολία του προϊόντος.
Στο σχεδιασμό, χρησιμοποιούμε έναν αποτελεσματικό μονοφασικό δακτυλιοειδή πυρήνα, ο οποίος όχι μόνο διασφαλίζει τη σταθερότητα της λειτουργίας του μετασχηματιστή, αλλά βελτιώνει επίσης την απόδοση μετατροπής ενέργειας, μειώνει την απώλεια ενέργειας και ενισχύει τη συνολική απόδοση. Ο συνδυασμός πρώτων υλών υψηλής ποιότητας και αποτελεσματικού σχεδιασμού εξασφαλίζει τη μακροπρόθεσμη σταθερότητα του μετασχηματιστή, παρέχοντας στους χρήστες μια πιο αξιόπιστη εμπειρία.
Η ασφάλεια είναι πρωταρχικό στοιχείο στο σχεδιασμό μας. Στο περίβλημα του μετατροπέα τάσης και στις εσωτερικές γραμμές τροφοδοσίας χρησιμοποιούνται υλικά επιβραδυντικά πυρκαγιάς, μειώνοντας αποτελεσματικά τον κίνδυνο πυρκαγιάς. Ταυτόχρονα, είμαστε επίσης εξοπλισμένοι με πολλαπλά μέτρα ασφαλείας, όπως προστασία ελέγχου θερμοκρασίας, προστασία υπερφόρτωσης και προστασία από βραχυκύκλωμα για να διασφαλίσουμε την ασφάλεια κατά τη χρήση και να αποτρέψουμε ατυχήματα ασφαλείας που μπορεί να προκληθούν από αστάθεια τάσης ή υπερφόρτωση.
Συνοπτικά, αυτός ο μετατροπέας ισχύος 5000w βιομηχανικής ποιότητας από καθαρό χαλκό είναι μοναδικός στην αγορά με την αναγνώριση της αγοράς, την ωριμότητα τεχνολογίας, τον καινοτόμο σχεδιασμό πολλαπλών εξόδων, την αποδοτική απόδοση μετατροπής ενέργειας και τα ολοκληρωμένα μέτρα ασφαλείας, παρέχοντας στους χρήστες μια ασφαλή, αποδοτική και αξιόπιστη λύση μετατροπής τάσης.
Τεχνικές Παράμετροι
| Μοντέλο προϊόντος | SH-DB-5000VA (χαλκός) |
| Όνομα προϊόντος | Μετατροπέας ισχύος 5000W 220V σε 110V/100V |
| Μέγιστη εφαρμοστέα ισχύς | 5000W* |
| Ονομαστική τάση εισόδου | 220V~ |
| Ονομαστική τάση εξόδου | 100V/110V~ |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 4500VA* |
| Ονομαστική συχνότητα | 50/60Hz |
| Κύκλος λειτουργίας | 30/60 λεπτά |
| μεγέθη | 27*19,2*17 εκ |
| Μέγεθος (με συσκευασία) | 35*26*25 εκ |
| βάρη | 19,7 κιλά |
| Βάρος (με συσκευασία) | 20,5 κιλά |
| Τύπος | Ξηρού τύπου |
| Συσκευή Ασφαλείας | Διακόπτης αέρα |
| Μήκος καλωδίου | 1,2μ |
| Τετράγωνο καλώδιο ρεύματος | 2 τετραγωνικά |
| Μέγιστο Ρεύμα Διέλευσης | 32Α |
| Υλικά | περιέλιξη χάλκινου σύρματος |
| Αξεσουάρ υλικό | Υλικό επιβραδυντικό φλόγας |
| Υλικό πυρήνα | Μετασχηματιστής δακτυλίου |
| πιστοποιητικό | CE, FCC κ.λπ. |
Χρήσεις προϊόντων
Οδηγός λειτουργίας προϊόντος
Ακολουθώντας αυτές τις προφυλάξεις και διαδικασίες, οι χρήστες μπορούν να διασφαλίσουν την ασφαλή χρήση των μετασχηματιστών, να προστατεύσουν τον ηλεκτρικό εξοπλισμό, να αποτρέψουν βλάβες και να προστατέψουν την προσωπική ασφάλεια. Με την υψηλή απόδοση και την ασφάλειά του, αυτός ο μετασχηματιστής 5000W παρέχει στους χρήστες την ιδανική λύση μετατροπής τάσης για μια ποικιλία σεναρίων και αναγκών.
Κατά την εκτέλεση εργασιών μετατροπής τάσης, η λήψη των σωστών βημάτων χρήσης είναι απαραίτητη για τη διασφάλιση της σταθερότητας του μετασχηματιστή και της ασφάλειας του ηλεκτρικού εξοπλισμού και των χρηστών. Ακολουθούν λεπτομερείς οδηγίες για τη λειτουργία του μετατροπέα τάσης:
Πρώτα απ 'όλα, είναι απαραίτητος ένας ολοκληρωμένος οπτικός έλεγχος πριν χρησιμοποιήσετε έναν μετατροπέα τάσης. Η επιθεώρηση του μετασχηματιστή για ζημιά και η επιβεβαίωση ότι όλα τα εξαρτήματα έχουν εγκατασταθεί με ασφάλεια είναι το πρώτο βήμα για την πρόληψη πιθανών ζημιών ή κινδύνων ασφαλείας.
Στη συνέχεια, συνδέστε με ασφάλεια το βύσμα εισόδου του μετατροπέα τάσης σε μια τυπική πρίζα 220 V. Βεβαιωθείτε ότι το φις είναι σε καλή επαφή με την πρίζα χωρίς να χαλαρώνει για να εξασφαλίσετε τη σταθερότητα της σύνδεσης ρεύματος.
Στη συνέχεια, η διαδικασία τροφοδοσίας ξεκινά με τη λειτουργία του διακόπτη ισχύος του μετατροπέα τάσης. Όταν είναι ενεργοποιημένο, προσέξτε να παρακολουθείτε εάν υπάρχει μη φυσιολογικός ήχος ή μη φυσιολογικός κραδασμός, που μπορεί να είναι το σήμα της κανονικής λειτουργίας του μετατροπέα τάσης.
Τέλος, ο ηλεκτρικός εξοπλισμός που απαιτεί τάση 110V ή 100V συνδέεται στον μετατροπέα τάσης και ο ηλεκτρικός εξοπλισμός μπορεί να χρησιμοποιηθεί κανονικά. Κατά τη χρήση, οι μετασχηματιστές και ο ηλεκτρικός εξοπλισμός ελέγχονται τακτικά για να διασφαλιστεί ότι βρίσκονται σε σταθερή κατάσταση λειτουργίας για τη διατήρηση της συνεχούς και ασφαλούς λειτουργίας.
Ακολουθώντας αυτά τα βήματα, οι χρήστες μπορούν να εξασφαλίσουν την ακριβή χρήση του μετατροπέα τάσης προστατεύοντας παράλληλα τον ηλεκτρικό εξοπλισμό και την προσωπική ασφάλεια.
FAQ