SH-DB-5000VA (ကြေးနီ)
ShunHong
TG50001
| ရရှိနိုင်မှု- | |
|---|---|
| အရေအတွက်- | |
ထုတ်ကုန်အားသာချက်
လုပ်ငန်း whatsapp အကောင့်- +86- 13690698363
စတင်ရောင်းချချိန်မှစ၍ ဤစက်မှုလုပ်ငန်းအဆင့် ကြေးနီ 5000w ပါဝါ converter သည် ၎င်း၏ ကောင်းမွန်သော စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် တည်ငြိမ်မှုအတွက် စျေးကွက်တွင် လျင်မြန်စွာ အသိအမှတ်ပြုခံရပြီး ၎င်း၏အနေအထားကို ခိုင်မာစေသည်။ စျေးကွက်အသုံးချမှုနှင့် နည်းပညာဆန်းသစ်တီထွင်မှုငါးနှစ်သည် ၎င်း၏နည်းပညာဆိုင်ရာ ရင့်ကျက်မှုကို အတည်ပြုရုံသာမက ကွဲပြားသော အသုံးချမှုအခြေအနေများတွင် ၎င်း၏ယုံကြည်စိတ်ချရမှုနှင့် ကြာရှည်ခံမှုကိုလည်း ပြသခဲ့သည်။
ရင့်ကျက်သောနည်းပညာနှင့် စျေးကွက်အသိအမှတ်ပြုမှု၏ အားသာချက်နှစ်ခုသည် ဤအိမ်သုံးဗို့အားပြောင်းပေးသည့်ကိရိယာ၏ စုစည်းရောင်းချမှုအား ယူနစ် 10,000 ကျော်အထိ ရရှိပြီး သုံးစွဲသူများထံမှ ကျယ်ပြောသော ချီးကျူးမှုကို ရရှိခဲ့သည်။ နည်းပညာများ တိုးတက်ပြောင်းလဲလာသည်နှင့်အမျှ၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် ကျွန်ုပ်တို့၏ထုတ်ကုန်များ၏ စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် ကြာရှည်ခံမှုကို သိသာထင်ရှားစွာ မြှင့်တင်ရန်အတွက် ပစ္စည်းရွေးချယ်မှုနှင့် ဒီဇိုင်းကို ဂရုတစိုက် ပိုမိုကောင်းမွန်အောင် ပြုလုပ်ထားပါသည်။
ဗို့အားအထွက်၏စည်းကမ်းချက်များအရ၊ ဤထရန်စဖော်မာသည် မတူညီသောဗို့အားသုံးပစ္စည်းများ၏လိုအပ်ချက်များကိုဖြည့်ဆည်းရန် 110V အထွက်ပေါက်နှစ်ခုနှင့် 100V အထွက်ပေါက်တစ်ခုအပါအဝင် ဆန်းသစ်သော Multi-output ဒီဇိုင်းကိုအသုံးပြုသည်။ ဤဒီဇိုင်းသည် ထရန်စဖော်မာ၏ အမြင့်ဆုံးပါဝါ၏ 90% ထက်မကျော်လွန်သရွေ့ လျှပ်စစ်ပစ္စည်းအများအပြားကို တစ်ချိန်တည်းတွင် တည်ငြိမ်စွာလည်ပတ်နိုင်စေကာ၊ ၎င်းသည် ၎င်းတို့၏ပုံမှန်လည်ပတ်မှုကို သေချာစေပြီး ထုတ်ကုန်၏လက်တွေ့နှင့် အဆင်ပြေမှုကို များစွာတိုးတက်စေပါသည်။
ဒီဇိုင်းတွင်၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် transformer လည်ပတ်မှုကို တည်ငြိမ်စေရုံသာမက စွမ်းအင်ပြောင်းလဲခြင်းကို ပိုမိုကောင်းမွန်စေကာ စွမ်းအင်ဆုံးရှုံးမှုကို လျှော့ချပေးပြီး အလုံးစုံထိရောက်မှုကို မြှင့်တင်ပေးသည့် ထိရောက်သော single-phase annular core ကို အသုံးပြုပါသည်။ အရည်အသွေးမြင့် ကုန်ကြမ်းများနှင့် ထိရောက်သော ဒီဇိုင်းပေါင်းစပ်မှုသည် အသုံးပြုသူများအား ပိုမိုယုံကြည်စိတ်ချရသော အတွေ့အကြုံကို ပေးစွမ်းနိုင်ပြီး ထရန်စဖော်မာ၏ ရေရှည်တည်ငြိမ်မှုကို သေချာစေသည်။
ဘေးကင်းရေးသည် ကျွန်ုပ်တို့၏ဒီဇိုင်းတွင် အဓိကထည့်သွင်းစဉ်းစားပါသည်။ မီးလောင်မှုအန္တရာယ်ကို ထိရောက်စွာ လျှော့ချနိုင်သော ဗို့အားပြောင်းစက် အိမ်ရာနှင့် အတွင်းဓာတ်အားလိုင်းများတွင် မီးငြှိမ်းသတ်နိုင်သောပစ္စည်းများကို အသုံးပြုပါသည်။ တစ်ချိန်တည်းမှာပင်၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် အသုံးပြုနေစဉ်အတွင်း ဘေးကင်းစေရန်နှင့် ဗို့အားမတည်ငြိမ်မှု သို့မဟုတ် ဝန်ပိုလျှံမှုကြောင့်ဖြစ်နိုင်သည့် ဘေးကင်းရေးမတော်တဆမှုများကို ကာကွယ်ရန် အပူချိန်ထိန်းချုပ်ကာကွယ်မှု၊ overload protection နှင့် short circuit protection ကဲ့သို့သော ဘေးကင်းရေးအစီအမံများစွာကို တပ်ဆင်ထားပါသည်။
အချုပ်အားဖြင့်၊ ကြေးနီစစ်စစ်ဖြင့်ပြုလုပ်ထားသော ဤစက်မှုလုပ်ငန်းအဆင့် 5000w ပါဝါပြောင်းစက်သည် ၎င်း၏စျေးကွက်အသိအမှတ်ပြုမှု၊ နည်းပညာရင့်ကျက်မှု၊ ဆန်းသစ်တီထွင်ထားသော ပလပ်ပေါက်ဒီဇိုင်း၊ ထိရောက်သောစွမ်းအင်ပြောင်းလဲခြင်းထိရောက်မှုနှင့် ပြီးပြည့်စုံသောဘေးကင်းမှုအတိုင်းအတာများဖြင့် သုံးစွဲသူများအား ဘေးကင်းသော၊ ထိရောက်ပြီး ယုံကြည်စိတ်ချရသော ဗို့အားကူးပြောင်းမှုဖြေရှင်းချက်ဖြင့် စျေးကွက်တွင် ထူးခြားပါသည်။
နည်းပညာဆိုင်ရာ ကန့်သတ်ချက်များ
| ထုတ်ကုန်မော်ဒယ် | SH-DB-5000VA (ကြေးနီ) |
| ထုတ်ကုန်အမည် | 5000W ပါဝါ converter 220V မှ 110V/100V |
| အများဆုံး အသုံးပြုနိုင်သော ပါဝါ | 5000W* |
| Input Voltage အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 220V~ |
| အထွက်ဗို့အား အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 100V/110V~ |
| စွမ်းရည်အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 4500VA* |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ကြိမ်နှုန်း | 50/60Hz |
| လည်ပတ်မှုသံသရာ | ၃၀/၆၀ မိနစ် |
| အရွယ်အစားများ | 27*19.2*17cm |
| အရွယ်အစား (အထုပ်နှင့်အတူ) | 35*26*25cm |
| အလေး | 19.7 ကီလိုဂရမ် |
| အလေးချိန် (အထုပ်နှင့်အတူ) | 20.5 ကီလိုဂရမ် |
| ရိုက်ပါ။ | အခြောက်အမျိုးအစား |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ | လေခလုတ် |
| ကြိုးအရှည် | 1.2 မီတာ |
| ပါဝါကြိုးစတုရန်း | 2 စတုရန်း |
| အများဆုံး Passing Current | 32A |
| ပစ္စည်းများ | ကြေးနီကြိုးအကွေ့အကောက် |
| အသုံးအဆောင်ပစ္စည်း | မီးမွှန်သောပစ္စည်း |
| အမာခံပစ္စည်း | ထရန်စဖော်မာကွင်း |
| လက်မှတ် | CE၊ FCC စသည်တို့ |
ထုတ်ကုန်အသုံးပြုမှုများ
ထုတ်ကုန်လည်ပတ်မှုလမ်းညွှန်
ဤကြိုတင်ကာကွယ်မှုများနှင့် လုပ်ထုံးလုပ်နည်းများကို လိုက်နာခြင်းဖြင့် သုံးစွဲသူများသည် ထရန်စဖော်မာများကို ဘေးကင်းလုံခြုံစွာအသုံးပြုခြင်း၊ လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို ကာကွယ်ခြင်း၊ ချို့ယွင်းမှုများကို တားဆီးခြင်းနှင့် ကိုယ်ရေးကိုယ်တာလုံခြုံမှုကို အကာအကွယ်ပေးခြင်းတို့ကို သေချာစေနိုင်ပါသည်။ ၎င်း၏မြင့်မားသောထိရောက်မှုနှင့်ဘေးကင်းမှုနှင့်အတူ၊ ဤ 5000W ထရန်စဖော်မာသည် သုံးစွဲသူများအား အခြေအနေအမျိုးမျိုးနှင့် လိုအပ်ချက်များအတွက် စံပြဗို့အားပြောင်းလဲခြင်းဖြေရှင်းချက်ကို ပေးဆောင်သည်။
ဗို့အားကူးပြောင်းခြင်းဆိုင်ရာ လုပ်ဆောင်ချက်များကို လုပ်ဆောင်သည့်အခါ၊ မှန်ကန်သောအသုံးပြုမှုအဆင့်များကို ခံယူခြင်းသည် ထရန်စဖော်မာ၏တည်ငြိမ်မှုနှင့် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများနှင့် သုံးစွဲသူများ၏ ဘေးကင်းမှုကို သေချာစေရန်အတွက် မရှိမဖြစ်လိုအပ်ပါသည်။ အောက်ဖော်ပြပါများသည် ဗို့အားပြောင်းစက်လည်ပတ်ခြင်းအတွက် အသေးစိတ်ညွှန်ကြားချက်များဖြစ်သည်-
ပထမဦးစွာ၊ ဗို့အားပြောင်းစက်ကို အသုံးမပြုမီ ကျယ်ကျယ်ပြန့်ပြန့်ကြည့်ရှုစစ်ဆေးရန် လိုအပ်ပါသည်။ ပျက်စီးမှုများအတွက် ထရန်စဖော်မာအား စစ်ဆေးခြင်းနှင့် အစိတ်အပိုင်းများအားလုံးကို လုံလုံခြုံခြုံ တပ်ဆင်ထားကြောင်း အတည်ပြုခြင်းသည် ဖြစ်နိုင်ချေရှိသော ပျက်စီးမှု သို့မဟုတ် ဘေးကင်းရေးအန္တရာယ်များကို ကာကွယ်ရန်အတွက် ပထမအဆင့်ဖြစ်သည်။
ထို့နောက်၊ ဗို့အား converter ၏ input plug ကို standard 220V power outlet သို့ လုံခြုံစွာ ပလပ်ထိုးပါ။ ပါဝါချိတ်ဆက်မှု၏တည်ငြိမ်မှုကိုသေချာစေရန် ပလပ်ပေါက်သည် ပျော့ပျောင်းခြင်းမရှိပဲ ပလပ်ပေါက်နှင့် ကောင်းမွန်သောအဆက်အသွယ်ရှိကြောင်း သေချာပါစေ။
ထို့နောက်၊ ပါဝါထောက်ပံ့မှုလုပ်ငန်းစဉ်သည် ဗို့အားပြောင်းစက်၏ ပါဝါခလုတ်ကို လည်ပတ်ခြင်းဖြင့် စတင်သည်။ ပါဝါဖွင့်ထားသောအခါ၊ ဗို့အားပြောင်းစက်၏ ပုံမှန်လည်ပတ်မှုအချက်ပြနိုင်သည့် ပုံမှန်မဟုတ်သော အသံ သို့မဟုတ် ပုံမှန်မဟုတ်သော တုန်ခါမှုရှိမရှိ စောင့်ကြည့်စစ်ဆေးရန် အာရုံစိုက်ပါ။
နောက်ဆုံးအနေဖြင့် 110V သို့မဟုတ် 100V ဗို့အားလိုအပ်သော လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို ဗို့အားပြောင်းစက်သို့ ချိတ်ဆက်ထားပြီး လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို ပုံမှန်အတိုင်းအသုံးပြုနိုင်ပါသည်။ အသုံးပြုနေစဉ်အတွင်း ထရန်စဖော်မာများနှင့် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို စဉ်ဆက်မပြတ်နှင့် ဘေးကင်းစွာ လည်ပတ်နိုင်စေရန်အတွက် ၎င်းတို့သည် တည်ငြိမ်သော လုပ်ငန်းအခြေအနေတွင် ရှိနေကြောင်း သေချာစေရန် ပုံမှန်စစ်ဆေးပါသည်။
ဤအဆင့်များကို လိုက်နာခြင်းဖြင့်၊ အသုံးပြုသူများသည် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများနှင့် ကိုယ်ရေးကိုယ်တာဘေးကင်းမှုကို ကာကွယ်နေစဉ် ဗို့အားပြောင်းစက်ကို တိကျစွာအသုံးပြုကြောင်း သေချာစေနိုင်ပါသည်။
အမြဲမေးလေ့ရှိသောမေးခွန်းများ