SH-DB-4000VA (ကြေးနီ)
ShunHong
TG40001
| ရရှိနိုင်မှု- | |
|---|---|
| အရေအတွက်- | |
ထုတ်ကုန်အားသာချက်
လုပ်ငန်း whatsapp အကောင့်- +86- 13690698363
စျေးကွက်သို့မိတ်ဆက်ပြီးကတည်းက၊ ဤစက်မှုလုပ်ငန်းအဆင့်ကြေးနီထုတ်လုပ်မှု 4000w ပါဝါ converter သည် လျင်မြန်စွာအသိအမှတ်ပြုမှုရရှိခဲ့ပြီး ၎င်း၏ကောင်းမွန်သောစွမ်းဆောင်ရည်နှင့် တည်ငြိမ်မှုအတွက် စျေးကွက်တွင် ၎င်း၏ရာထူးကို ထူထောင်ခဲ့သည်။ စျေးကွက်အလေ့အကျင့်နှင့် နည်းပညာဆန်းသစ်တီထွင်မှုငါးနှစ်သည် ၎င်း၏နည်းပညာပိုင်းဆိုင်ရာရင့်ကျက်မှုကို သက်သေပြရုံသာမက အမျိုးမျိုးသော အသုံးချမှုအခြေအနေများတွင် ၎င်း၏ယုံကြည်စိတ်ချရမှုနှင့် တာရှည်ခံမှုကိုလည်း ပြသခဲ့သည်။
ရင့်ကျက်သောနည်းပညာနှင့် စျေးကွက်အသိအမှတ်ပြုမှု ပေါင်းစပ်မှုကြောင့် ဤအိမ်အမျိုးအစား ဗို့အားပြောင်းစက်၏ ရောင်းအားသည် အလုံးရေ 10,000 ကျော်အထိ ရောင်းချနိုင်ခဲ့ပြီး သုံးစွဲသူများထံမှ ကျယ်ကျယ်ပြန့်ပြန့် ချီးကျူးမှုကို ရရှိခဲ့သည်။ နည်းပညာများ တိုးတက်ပြောင်းလဲလာသည်နှင့်အမျှ၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် ကျွန်ုပ်တို့၏ထုတ်ကုန်များ၏ စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် ကြာရှည်ခံမှုကို သိသာထင်ရှားစွာ မြှင့်တင်ရန်အတွက် ပစ္စည်းရွေးချယ်မှုနှင့် ဒီဇိုင်းကို ဂရုတစိုက် ပိုမိုကောင်းမွန်အောင် ပြုလုပ်ထားပါသည်။
ဗို့အားအထွက်ဒီဇိုင်းပုံစံအရ၊ ဤထရန်စဖော်မာသည် မတူညီသောဗို့အားသုံးပစ္စည်းများ၏လိုအပ်ချက်များကိုဖြည့်ဆည်းရန် 110V အထွက်ပေါက်နှစ်ခုနှင့် 100V အထွက်ပေါက်တစ်ခုအပါအဝင် ဆန်းသစ်သောဘက်စုံအထွက်ဒီဇိုင်းကို မိတ်ဆက်ပေးသည်။ ဤဒီဇိုင်းသည် ထရန်စဖော်မာ၏ အမြင့်ဆုံးပါဝါ၏ 90% ထက်မကျော်လွန်သရွေ့ စက်ပစ္စည်းအများအပြားကို တစ်ချိန်တည်းတွင် တည်ငြိမ်စွာလည်ပတ်နိုင်စေကာ၊ ၎င်းသည် ၎င်းတို့၏ပုံမှန်အသုံးပြုမှုကို သေချာစေပြီး ထုတ်ကုန်၏လက်တွေ့နှင့် အဆင်ပြေမှုကို များစွာတိုးတက်စေပါသည်။
ဒီဇိုင်းတွင်၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် transformer လည်ပတ်မှုကို တည်ငြိမ်စေရုံသာမက စွမ်းအင်ပြောင်းလဲနှုန်းကို ပိုမိုကောင်းမွန်စေကာ စွမ်းအင်ဆုံးရှုံးမှုကို လျှော့ချပေးပြီး အလုံးစုံထိရောက်မှုကို တိုးတက်ကောင်းမွန်စေသည့် ထိရောက်သော single-phase annular အတွင်း core ကို အသုံးပြုပါသည်။ အရည်အသွေးမြင့် ကုန်ကြမ်းများနှင့် ထိရောက်သော ဒီဇိုင်းများဖြင့် ပေါင်းစပ်ထားသော ထရန်စဖော်မာများ၏ ရေရှည်တည်ငြိမ်မှုကို အာမခံပြီး သုံးစွဲသူများကို ပိုမိုယုံကြည်စိတ်ချရသော အတွေ့အကြုံကို ပေးဆောင်ပါသည်။
ဘေးကင်းရေးသည် ကျွန်ုပ်တို့၏ ပင်မဒီဇိုင်းကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားပါသည်။ ဗို့အားပြောင်းပေးသည့် အိမ်ရာနှင့် အတွင်းပါဝါကြိုးများသည် မီးမလောင်နိုင်သော ပစ္စည်းဖြင့် ပြုလုပ်ထားသောကြောင့် မီးဘေးအန္တရာယ်ကို ထိရောက်စွာ လျှော့ချပေးသည်။ ထို့အပြင်၊ အသုံးပြုနေစဉ်အတွင်း ဘေးကင်းကြောင်းသေချာစေရန်နှင့် ဗို့အားမတည်ငြိမ်မှု သို့မဟုတ် ဝန်ပိုလွန်မှုကြောင့်ဖြစ်နိုင်သည့် ဘေးကင်းရေးမတော်တဆမှုများကို ကာကွယ်ရန် အပူချိန်ထိန်းချုပ်ကာကွယ်မှု၊ overload protection နှင့် short circuit protection ကဲ့သို့သော ဘေးကင်းရေးအစီအမံများစွာကိုလည်း တပ်ဆင်ထားပါသည်။
အားလုံးကို ခြုံငုံကြည့်လျှင် ကြေးနီစစ်စစ်ဖြင့်ပြုလုပ်ထားသော ဤစက်မှုလုပ်ငန်းအဆင့် 4000w ပါဝါပြောင်းစက်သည် ၎င်း၏စျေးကွက်လက်ခံမှု၊ နည်းပညာရင့်ကျက်မှု၊ ဆန်းသစ်သောထွက်ပေါက်မျိုးစုံဒီဇိုင်း၊ ထိရောက်သောစွမ်းအင်ပြောင်းလဲခြင်းထိရောက်မှုနှင့် ပြီးပြည့်စုံသောဘေးကင်းမှုအစီအမံများဖြင့် သုံးစွဲသူများအား ဘေးကင်းသော၊ ထိရောက်ပြီး ယုံကြည်စိတ်ချရသော ဗို့အားပြောင်းလဲခြင်းဖြေရှင်းချက်အား ပေးဆောင်သည့် စျေးကွက်ခေါင်းဆောင်ဖြစ်သည်။
နည်းပညာဆိုင်ရာ ကန့်သတ်ချက်များ
| ထုတ်ကုန်မော်ဒယ် | SH-DB-4000VA (ကြေးနီ) |
| ထုတ်ကုန်အမည် | 4000W ပါဝါ converter 220V မှ 110V/100V |
| အများဆုံး အသုံးပြုနိုင်သော ပါဝါ | 4000W* |
| Input Voltage အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 220V~ |
| အထွက်ဗို့အား အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 100V/110V~ |
| စွမ်းရည်အဆင့်သတ်မှတ်ထားသည်။ | 3600VA* |
| အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ကြိမ်နှုန်း | 50/60Hz |
| လည်ပတ်မှုသံသရာ | ၃၀/၆၀ မိနစ် |
| အရွယ်အစားများ | 27*19.2*17cm |
| အရွယ်အစား (အထုပ်နှင့်အတူ) | 35*26*25cm |
| အလေး | 18 ကီလိုဂရမ် |
| အလေးချိန် (အထုပ်နှင့်အတူ) | 18.7 ကီလိုဂရမ် |
| ရိုက်ပါ။ | အခြောက်အမျိုးအစား |
| ဘေးကင်းရေးကိရိယာ | လေခလုတ် |
| ကြိုးအရှည် | 1.2 မီတာ |
| ပါဝါကြိုးစတုရန်း | 2 စတုရန်း |
| အများဆုံး Passing Current | 32A |
| ပစ္စည်းများ | ကြေးနီကြိုးအကွေ့အကောက် |
| အသုံးအဆောင်ပစ္စည်း | မီးမွှန်သောပစ္စည်း |
| အမာခံပစ္စည်း | ထရန်စဖော်မာကွင်း |
| လက်မှတ် | CE၊ FCC စသည်တို့ |
ထုတ်ကုန်အသုံးပြုမှုများ
ထုတ်ကုန်လည်ပတ်မှုလမ်းညွှန်
ဤကြိုတင်ကာကွယ်မှုများနှင့် လုပ်ထုံးလုပ်နည်းများကို လိုက်နာခြင်းဖြင့် သုံးစွဲသူများသည် ထရန်စဖော်မာ၏ ဘေးကင်းပြီး တည်ငြိမ်သော လည်ပတ်မှုကို သေချာစေကာ စက်ပစ္စည်းများကို ကာကွယ်ခြင်း၊ ချို့ယွင်းချက်များကို ကာကွယ်ခြင်းနှင့် အသုံးပြုသူ၏ ကိုယ်ပိုင်လုံခြုံရေးကို အကာအကွယ်ပေးခြင်းတို့ ပြုလုပ်နိုင်ပါသည်။ ၎င်း၏ထိရောက်သောစွမ်းဆောင်ရည်နှင့် ယုံကြည်စိတ်ချရသောဘေးကင်းရေးအာမခံချက်ဖြင့်၊ ဤ 4000W ထရန်စဖော်မာသည် သုံးစွဲသူများအား အခြေအနေအမျိုးမျိုးနှင့် လိုအပ်ချက်များအတွက် စံပြဗို့အားပြောင်းလဲခြင်းဖြေရှင်းချက်တစ်ခု ပေးပါသည်။
ဗို့အားပြောင်းလဲခြင်းအတွက် ပါဝါထရန်စဖော်မာကို အသုံးပြုသောအခါ၊ မှန်ကန်သောလည်ပတ်မှုလုပ်ငန်းစဉ်များကို လိုက်နာခြင်းသည် ထရန်စဖော်မာ၏တည်ငြိမ်မှုနှင့် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများနှင့် သုံးစွဲသူများ၏ ဘေးကင်းမှုကို သေချာစေမည့် သော့ချက်ဖြစ်သည်။ ဤသည်မှာ ဗို့အားပြောင်းစက်ကို အသုံးပြုရန် အသေးစိတ်အဆင့်များဖြစ်သည်-
ပထမဦးစွာ၊ အသုံးမပြုမီ ဗို့အားပြောင်းစက်ကို ကျယ်ကျယ်ပြန့်ပြန့် ကြည့်ရှုစစ်ဆေးရန် လိုအပ်ပါသည်။ ထရန်စဖော်မာအား ပျက်စီးမှုတစ်စုံတစ်ရာရှိမရှိ စစ်ဆေးခြင်းနှင့် အစိတ်အပိုင်းများအားလုံးကို လုံခြုံစွာနေရာချထားကြောင်း သေချာစေခြင်းသည် ဖြစ်နိုင်ချေရှိသော ပျက်စီးမှု သို့မဟုတ် ဘေးကင်းရေးအန္တရာယ်များကို ကာကွယ်ရန်အတွက် ပထမအဆင့်ဖြစ်သည်။
ထို့နောက် ဗို့အား converter ၏ input plug ကို standard 220V power outlet နှင့် လုံခြုံစွာ ချိတ်ဆက်ပါ။ ပါဝါချိတ်ဆက်မှု၏တည်ငြိမ်မှုသေချာစေရန် ပလပ်ပေါက်သည် ပလပ်ပေါက်နှင့်နီးကပ်စွာထိတွေ့မှုရှိမရှိစစ်ဆေးပါ။
ထို့နောက် ပါဝါထောက်ပံ့မှုကို စတင်ရန် ဗို့အားပြောင်းစက်ပေါ်ရှိ ခလုတ်ကို လည်ပတ်ပါ။ ပါဝါဖွင့်ခြင်း လုပ်ငန်းစဉ်အတွင်း၊ ပုံမှန်မဟုတ်သော အသံများ သို့မဟုတ် ပုံမှန်မဟုတ်သော တုန်ခါမှုများကို ခံစားရစေရန်၊ ဗို့အားပြောင်းစက်သည် ကောင်းမွန်စွာအလုပ်လုပ်နေကြောင်း လက္ခဏာများဖြစ်သည့် အနီးကပ်စောင့်ကြည့်ပါ။
နောက်ဆုံးတွင်၊ 110V သို့မဟုတ် 100V ဗို့အားလိုအပ်သော လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို ဗို့အားပြောင်းစက်သို့ ချိတ်ဆက်ထားပြီး၊ ထို့နောက် ပုံမှန်အသုံးပြုရန်အတွက် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများကို ဖွင့်ထားသည်။ အသုံးပြုမှုလုပ်ငန်းစဉ်တွင်၊ ထရန်စဖော်မာများနှင့် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများသည် ၎င်းတို့၏လုပ်ငန်းခွင်အခြေအနေ တည်ငြိမ်နေစေရန်၊ စဉ်ဆက်မပြတ်နှင့် ဘေးကင်းသော လည်ပတ်မှုကို သေချာစေရန်အတွက် ပုံမှန်စစ်ဆေးပါသည်။
ဤအဆင့်များကို လိုက်နာခြင်းဖြင့်၊ အသုံးပြုသူများသည် လျှပ်စစ်ပစ္စည်းများနှင့် လူတစ်ဦးချင်းစီ၏ ဘေးကင်းမှုကို အကာအကွယ်ပေးနေစဉ် ဗို့အားပြောင်းစက်ကို မှန်ကန်သောအသုံးပြုမှုကို သေချာစေနိုင်သည်။
အမြဲမေးလေ့ရှိသောမေးခွန်းများ