SH-DB-4000VA (χαλκός)
ShunHong
TG40001
| Διαθεσιμότητα: | |
|---|---|
| Ποσότητα: | |
Πλεονέκτημα προϊόντος
Εταιρικός λογαριασμός whatsapp: +86- 13690698363
Από την εισαγωγή του στην αγορά, αυτός ο μετατροπέας ισχύος 4000w παραγωγής καθαρού χαλκού βιομηχανικής ποιότητας κέρδισε γρήγορα την αναγνώριση και καθιέρωσε τη θέση του στην αγορά για την εξαιρετική απόδοση και τη σταθερότητά του. Πέντε χρόνια πρακτικής στην αγορά και τεχνολογικής καινοτομίας όχι μόνο απέδειξαν την τεχνική ωριμότητα, αλλά και την αξιοπιστία και την αντοχή του σε διάφορα σενάρια εφαρμογών.
Ο συνδυασμός της ώριμης τεχνολογίας και της αναγνώρισης της αγοράς επέτρεψε στις πωλήσεις αυτού του μετατροπέα τάσης οικιακού τύπου να ξεπεράσουν τις 10.000 μονάδες και έχει κερδίσει ευρέως επαίνους από τους χρήστες. Καθώς η τεχνολογία συνεχίζει να προοδεύει, έχουμε βελτιστοποιήσει προσεκτικά την επιλογή υλικών και το σχεδιασμό για να βελτιώσουμε σημαντικά την απόδοση και την ανθεκτικότητα των προϊόντων μας.
Όσον αφορά τη σχεδίαση εξόδου τάσης, αυτός ο μετασχηματιστής εισάγει έναν καινοτόμο σχεδιασμό πολλαπλών εξόδων, που περιλαμβάνει δύο εξόδους εξόδου 110 V και μία έξοδο εξόδου 100 V, για να καλύψει τις ανάγκες διαφορετικών συσκευών τάσης. Αυτός ο σχεδιασμός επιτρέπει σε πολλαπλές συσκευές να λειτουργούν σταθερά ταυτόχρονα, εφόσον η συνολική ισχύς δεν υπερβαίνει το 90% της μέγιστης ισχύος του μετασχηματιστή, μπορεί να εξασφαλίσει την κανονική χρήση τους, ενισχύοντας σημαντικά την πρακτικότητα και την ευκολία του προϊόντος.
Στο σχεδιασμό, χρησιμοποιούμε έναν αποτελεσματικό μονοφασικό δακτυλιοειδή εσωτερικό πυρήνα, ο οποίος όχι μόνο διασφαλίζει τη σταθερότητα της λειτουργίας του μετασχηματιστή, αλλά βελτιώνει επίσης τον ρυθμό μετατροπής ενέργειας, μειώνει την απώλεια ενέργειας και βελτιώνει τη συνολική απόδοση. Σε συνδυασμό με πρώτες ύλες υψηλής ποιότητας και αποτελεσματικό σχεδιασμό, διασφαλίζουμε τη μακροπρόθεσμη σταθερότητα των μετασχηματιστών, παρέχοντας στους χρήστες μια πιο αξιόπιστη εμπειρία.
Η ασφάλεια είναι το κύριο μέλημά μας στο σχεδιασμό. Το περίβλημα του μετατροπέα τάσης και το εσωτερικό καλώδιο τροφοδοσίας είναι κατασκευασμένα από επιβραδυντικό φλόγας, μειώνοντας αποτελεσματικά τον κίνδυνο πυρκαγιάς. Επιπλέον, είμαστε επίσης εξοπλισμένοι με πολλαπλά μέτρα ασφαλείας, όπως προστασία ελέγχου θερμοκρασίας, προστασία υπερφόρτωσης και προστασία από βραχυκύκλωμα για τη διασφάλιση της ασφάλειας κατά τη χρήση και την πρόληψη ατυχημάτων ασφαλείας που μπορεί να προκληθούν από αστάθεια τάσης ή υπερφόρτωση.
Συνολικά, αυτός ο μετατροπέας ισχύος 4000w βιομηχανικής ποιότητας από καθαρό χαλκό είναι ο ηγέτης της αγοράς με την αποδοχή στην αγορά, την ωριμότητα τεχνολογίας, τον καινοτόμο σχεδιασμό πολλαπλών εξόδων, την αποδοτική απόδοση μετατροπής ενέργειας και τα ολοκληρωμένα μέτρα ασφαλείας για να παρέχει στους χρήστες μια ασφαλή, αποδοτική και αξιόπιστη λύση μετατροπής τάσης.
Τεχνικές Παράμετροι
| Μοντέλο προϊόντος | SH-DB-4000VA (χαλκός) |
| Όνομα προϊόντος | Μετατροπέας ισχύος 4000W 220V σε 110V/100V |
| Μέγιστη εφαρμοστέα ισχύς | 4000W* |
| Ονομαστική τάση εισόδου | 220V~ |
| Ονομαστική τάση εξόδου | 100V/110V~ |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 3600VA* |
| Ονομαστική συχνότητα | 50/60Hz |
| Κύκλος λειτουργίας | 30/60 λεπτά |
| μεγέθη | 27*19,2*17 εκ |
| Μέγεθος (με συσκευασία) | 35*26*25 εκ |
| βάρη | 18 κιλά |
| Βάρος (με συσκευασία) | 18,7 κιλά |
| Τύπος | Ξηρού τύπου |
| Συσκευή Ασφαλείας | Διακόπτης αέρα |
| Μήκος καλωδίου | 1,2μ |
| Τετράγωνο καλώδιο ρεύματος | 2 τετραγωνικά |
| Μέγιστο Ρεύμα Διέλευσης | 32Α |
| Υλικά | περιέλιξη χάλκινου σύρματος |
| Αξεσουάρ υλικό | Υλικό επιβραδυντικό φλόγας |
| Υλικό πυρήνα | Μετασχηματιστής δακτυλίου |
| πιστοποιητικό | CE, FCC κ.λπ. |
Χρήσεις προϊόντων
Οδηγός λειτουργίας προϊόντος
Ακολουθώντας αυτές τις προφυλάξεις και διαδικασίες, οι χρήστες μπορούν να εξασφαλίσουν την ασφαλή και σταθερή λειτουργία του μετασχηματιστή, προστατεύοντας έτσι τον εξοπλισμό, αποτρέποντας βλάβες και προστατεύοντας την ασφάλεια του ίδιου του χρήστη. Με την αποτελεσματική απόδοση και την αξιόπιστη εγγύηση ασφάλειας, αυτός ο μετασχηματιστής 4000W παρέχει στους χρήστες μια ιδανική λύση μετατροπής τάσης για διάφορα σενάρια και ανάγκες.
Όταν χρησιμοποιείτε μετασχηματιστή ισχύος για μετατροπή τάσης, η τήρηση των σωστών διαδικασιών λειτουργίας είναι το κλειδί για τη διασφάλιση της σταθερότητας του μετασχηματιστή και της ασφάλειας του ηλεκτρικού εξοπλισμού και των χρηστών. Ακολουθούν τα λεπτομερή βήματα για τη χρήση ενός μετατροπέα τάσης:
Πρώτα απ 'όλα, είναι απαραίτητη μια ολοκληρωμένη οπτική επιθεώρηση του μετατροπέα τάσης πριν από τη χρήση. Ο έλεγχος του μετασχηματιστή για τυχόν ζημιά και η διασφάλιση ότι όλα τα εξαρτήματα είναι σωστά στη θέση τους είναι το πρώτο βήμα για την πρόληψη πιθανών ζημιών ή κινδύνων ασφαλείας.
Στη συνέχεια, συνδέστε με ασφάλεια το βύσμα εισόδου του μετατροπέα τάσης σε μια τυπική πρίζα 220 V. Βεβαιωθείτε ότι το βύσμα είναι σε στενή επαφή με την πρίζα για να αποφύγετε τυχόν χαλάρωση για να διασφαλίσετε τη σταθερότητα της σύνδεσης ρεύματος.
Στη συνέχεια, ενεργοποιήστε το διακόπτη στο μετατροπέα τάσης για να ξεκινήσετε την παροχή ρεύματος. Κατά τη διαδικασία ενεργοποίησης, παρακολουθήστε προσεκτικά για μη φυσιολογικούς ήχους ή αισθανθείτε μη φυσιολογικούς κραδασμούς, που είναι σημάδια ότι ο μετατροπέας τάσης λειτουργεί σωστά.
Τέλος, ο ηλεκτρικός εξοπλισμός που απαιτεί τάση 110V ή 100V συνδέεται στον μετατροπέα τάσης και στη συνέχεια ο ηλεκτρικός εξοπλισμός ενεργοποιείται για κανονική χρήση. Κατά τη διαδικασία χρήσης, οι μετασχηματιστές και ο ηλεκτρικός εξοπλισμός ελέγχονται τακτικά για να διασφαλίζεται ότι η κατάσταση λειτουργίας τους παραμένει σταθερή, ώστε να διασφαλίζεται η συνεχής και ασφαλής λειτουργία.
Ακολουθώντας αυτά τα βήματα, οι χρήστες μπορούν να διασφαλίσουν τη σωστή χρήση του μετατροπέα τάσης, διασφαλίζοντας παράλληλα την ασφάλεια του ηλεκτρικού εξοπλισμού και των ατόμων.
FAQ