SH-DB-2000VA (χαλκός)
ShunHong
TG20001
| Διαθεσιμότητα: | |
|---|---|
| Ποσότητα: | |
Πλεονέκτημα προϊόντος
Εταιρικός λογαριασμός whatsapp: +86- 13690698363
Από την κυκλοφορία του, αυτός ο βιομηχανικός μετατροπέας ισχύος 2000w από καθαρό χαλκό κέρδισε γρήγορα μια θέση στην αγορά με την ανώτερη απόδοση και την αξιοπιστία του. Μετά από πέντε χρόνια δοκιμών στην αγορά και συνεχούς αναβάθμισης της τεχνολογίας, έχει αποδείξει την εξαιρετική αντοχή του στην πρακτική χρήση.
Με την πρόοδο της τεχνολογίας και την αναγνώριση της αγοράς, οι σωρευτικές πωλήσεις αυτού του μετατροπέα οικιακής τάσης έχουν ξεπεράσει τις 10.000 μονάδες και η εξαιρετική του απόδοση έχει επαινεθεί ευρέως από τους χρήστες. Η συνεχής επανάληψη της τεχνολογίας όχι μόνο έχει βελτιστοποιηθεί προσεκτικά στην επιλογή υλικών, αλλά και καινοτομεί στο σχεδιασμό, με αποτέλεσμα σημαντικές βελτιώσεις στην απόδοση και την ανθεκτικότητα του προϊόντος.
Αυτός ο μετασχηματιστής προσφέρει ευέλικτη σχεδίαση όσον αφορά την έξοδο τάσης, με δύο διεπαφές εξόδου 110V και μία 100V για να φιλοξενεί συσκευές με διαφορετικές απαιτήσεις τάσης. Στην περίπτωση πολλαπλών συσκευών που χρησιμοποιούνται ταυτόχρονα, εφόσον η συνολική ισχύς δεν υπερβαίνει το 95% της μέγιστης χωρητικότητας του μετασχηματιστή, μπορεί να διασφαλίσει τη σταθερή λειτουργία του εξοπλισμού, γεγονός που ενισχύει σημαντικά την πρακτικότητα και την ευκολία του.
Στο σχεδιασμό, ο μετασχηματιστής υιοθετεί έναν μονοφασικό δακτυλιοειδές εσωτερικό πυρήνα, ο οποίος όχι μόνο εξασφαλίζει τη σταθερότητα της λειτουργίας, αλλά βελτιώνει επίσης την απόδοση μετατροπής και μειώνει την απώλεια ενέργειας. Επιλεγμένες πρώτες ύλες και αποτελεσματικές διαδικασίες σχεδιασμού διασφαλίζουν τη μακροπρόθεσμη αντοχή και σταθερότητα του μετασχηματιστή, παρέχοντας στους χρήστες αξιόπιστη εμπειρία.
Όσον αφορά τις επιδόσεις ασφαλείας, το περίβλημα και το εσωτερικό καλώδιο τροφοδοσίας αυτού του μετατροπέα είναι κατασκευασμένα από υλικά επιβραδυντικά φλόγας, γεγονός που μειώνει αποτελεσματικά τον κίνδυνο πυρκαγιάς. Ταυτόχρονα, είναι επίσης εξοπλισμένο με πολλαπλούς μηχανισμούς ασφαλείας όπως προστασία ελέγχου θερμοκρασίας, προστασία υπερφόρτωσης και προστασία βραχυκυκλώματος, που διασφαλίζει την ασφάλεια χρήσης σε περίπτωση διακυμάνσεων τάσης ή υπερφόρτωσης και αποτρέπει πιθανά ατυχήματα ασφαλείας.
Τεχνικές Παράμετροι
| Μοντέλο προϊόντος | SH-DB-2000VA (χαλκός) |
| Όνομα προϊόντος | Μετατροπέας οικιακής ισχύος χαλκού 2000W 220V σε 110V/100V |
| Μέγιστη εφαρμοστέα ισχύς | 2000W* |
| Ονομαστική τάση εισόδου | 220V~ |
| Ονομαστική τάση εξόδου | 100V/110V~ |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 1750VA* |
| Ονομαστική συχνότητα | 50/60Hz |
| Κύκλος λειτουργίας | 30/60 λεπτά |
| μεγέθη | 27*19,2*17 εκ |
| Μέγεθος (με συσκευασία) | 35*26*25 εκ |
| βάρη | 12,2 κιλά |
| Βάρος (με συσκευασία) | 13 κιλά |
| Τύπος | Ξηρού τύπου |
| Συσκευή Ασφαλείας | Διακόπτης αέρα |
| Μήκος καλωδίου | 1,2μ |
| Τετράγωνο καλώδιο ρεύματος | 2 τετραγωνικά |
| Μέγιστο Ρεύμα Διέλευσης | 32Α |
| Υλικά | περιέλιξη χάλκινου σύρματος |
| Αξεσουάρ υλικό | Υλικό επιβραδυντικό φλόγας |
| Υλικό πυρήνα | Μετασχηματιστής δακτυλίου |
| πιστοποιητικό | CE, FCC κ.λπ. |
Χρήσεις προϊόντων
Οδηγός λειτουργίας προϊόντος
Ακολουθώντας αυτές τις προφυλάξεις και διαδικασίες, οι χρήστες μπορούν να εξασφαλίσουν την ασφαλή και σταθερή λειτουργία του μετασχηματιστή, προστατεύοντας έτσι τον εξοπλισμό, αποτρέποντας βλάβες και διασφαλίζοντας την προσωπική ασφάλεια. Με την αποτελεσματική απόδοση και τα αξιόπιστα χαρακτηριστικά ασφαλείας του, αυτός ο μετασχηματιστής 2000W παρέχει στους χρήστες μια ιδανική λύση μετατροπής τάσης για μια ποικιλία σεναρίων και αναγκών.
Οδηγός διαδικασίας λειτουργίας μετασχηματιστή:
1, προτού θέσετε σε λειτουργία τον μετασχηματιστή, πραγματοποιήστε πρώτα την επιθεώρηση εμφάνισης για να βεβαιωθείτε ότι ο εξοπλισμός είναι άθικτος και ότι όλα τα εξαρτήματα είναι σταθερά τοποθετημένα στη θέση τους.
2. Εισαγάγετε το βύσμα εισόδου του μετασχηματιστή σε μια πρίζα με τάση 220 V.
3. Πιέστε το διακόπτη τροφοδοσίας του μετασχηματιστή για την παροχή ρεύματος στον εξοπλισμό.
4, ο ηλεκτρικός εξοπλισμός που χρειάζεται τάση 110V ή 100V συνδέεται στη θύρα εξόδου του μετασχηματιστή και ο ηλεκτρικός εξοπλισμός μπορεί να χρησιμοποιηθεί κανονικά.
FAQ